Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Zsír Áf kérdése:

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Lányom 8 éves fiam 2. Egy pici termetű kislány kutyát szeretnék venni lányomnak. Én a yorkira gondoltam...., amit lehet húzni, vonni, fésülni, símogatni, babusgatni.

Persze a fiam meg nyúzni...

és nem harap vissza...

kertes házunk van így ha nagyobb egy picit az sem baj, csak ne legyen agresszív... bírja a kiképzést.

Fiam szinte macska őrületben van, én nem szeretem a macskákat így az kilőve...

Segítségeteket kérném...

Köszönöm...



2017. febr. 1. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Ez vicc? Egy kutyától sem várhatod el, hogy eltűrje a gyerek nyúzását. Nem egy játékról van szó, természetesen jelezni fogja a gyereknek ha nem tetszik neki a viselkedése. Nem harap vissza? Ne álmodj. Persze ha megharapná a gyereket még a kutya lenne az agresszív ugye?

Ne legyen semmilyen kutyátok, ha a gyerekeid nem tudják hogyan bánjanak vele, illetve ha te nem tudod megtanítani nekik.

Az meg a másik, hogy a kutyát sétáltatni kell minden nap, tanítani, nevelni, foglalkozni vele. Tehát a kutyát magadnak veszed, mivel a gyerekek nyilván még kicsik ehhez.

2017. febr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Egy menhelyi keverék? Akikről tudják az ott dolgozók, hogy bírja a strapát. Az én keverékemet most vittük először gyerkőcök közé, hihetetlenül nyugis kutya. A kétéves kislány kb kicsinálta, de tűrte. Rossz volt nézni. A gyerekek néha nagyon fura dolgokat művelnek a kutyákkal.

A gyerekeknek amúgy bullmasztifjuk van, bár kint tartják, de őt is rommá lehet nyúzni, mindent enged, sose volt még hogy akár morgott volna egyet, ha épp a gyomrán ugráltak. Bár ő nem kis termetű. Kevéske tapasztalatom pont az, hogy a nagyobb medvék a türelmesebbek a gyerekekkel.

Esetleg még ezek: Beagle

Bichon Frise

Amerikai Cocker Spániel

Angol Cocker Spániel

Mopsz


Csivavát, yorkit nem igazán a gyerekbarát magatartásukról ismerjük.

2017. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Második vagyok: az elsőnek tökéletesen igaza van egyébként. Ezt kifelejtettem. Én ugye nem szólok rá más gyerekére. De ha nekem lesz, meg kell majd tanítanom, hogyan játsszon a kutyával, és amíg pici nyilván nem hagyom egyedül őket.
2017. febr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem egyértelmű... Igaz nagy kutya de annál inkább szociális és békés.

[link]

2017. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Kicsi kutya nem tűri a nyúzást, egyszerűen azért, mert fáj neki. A nagy, macis kutyáknak sokkal magasabb a fájdalomküszöbük, és sok mindent eltűrnek a gyerekektől (újfullandi, leonbergi stb) De ők is érző lények, nem játékszerek. A gyerekeknek meg kell tanítani, hogy hol a játék határa.
2017. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szerintem az elsőnek nincs igaza! Így levonni következtetést nem lehet!!!!

Nem megenni akarjuk... csak játszani.... Van anyuméknál németjuhász, az még morogni sem morgott soha. 14 éves. bírt mindent.. Kissebbre gondoltam nála! és hangsúlyozom!!! NEM szétszedjük és összerakjuk mint a legót, csak játszótársat keresek amúgy igen jól nevelt 8 éves lányomnak!

Lehet hogy van olyan aki fel is daradolja, de azok nem mi vagyunk!!!

CSAK értelmes választ keresek!!!

KÖSZÖNÖM!

2017. febr. 1. 16:04
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Te írtad, hogy a fiad nyúzná a kutyát. Nem tudom akkor ebből milyen következtetést kellene levonni. Egyébként az alapján lehet fajtát ajánlani, hogy leírod, hogy mennyi időd lenne a kutyára napi szinten. Mennyi séta, foglalkozás? Volt-e már kutyátok ,tehát van-e kutyás tapasztalat, vagy első kutya lenne? Gondolom benti kutyát akartok, ha kistermetű a cél.
2017. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Benti kutya lenne? Ti mennyit foglalkoznátok a kutyával? (8 éves lányod nem fogja etetni, sétáltatni, tanítani) Ti is szeretnétek, vagy csak a lányod sír utána? Ha a válasz a kérdés első felére nem és a másodikra igen, akkor még ne legyen kutyátok.

Egyébként egy beagle jó választás lehet (amikor én és tesóm kicsik voltunk, nekünk is volt 2, jelenleg is megvan az egyik és mellette egy németjuhász). Úgymond jól bírják a gyúrődést, de ez nem azt jelenti, hogy 0-24-ben bírja a dögönyözést. Szeret játszani és nem fog odakapni, ha a játék hevében meghúzzák véletlen a fülét/farkát. Viszont a gyerekekkel meg kell értetni, hogy nem plüsskutya fáj neki, ha bántják. Szóval a húzást/nyúzást inkább ne engedd a gyerekeknek, bármilyen fajta is lesz.

Mind emellett a beagle nevelése nem könnyű feladat, csak akkor válaszd, ha te tudnád nevelni, esetleg kutyasuliba eljárni, lefárasztani. Ha szoktatok menni túrázni/kirándulni a beagle imádja az ilyesmiket. A behívására nagyon oda kell figyelni már ahogy hozzátok kerül el kell kezdeni ezt tanítani.

2017. febr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának az nem játék,ha ölelgetik.Akkor vegyetek kutyát,ha legalább a lányoddal meg tudod értetni,hogy a kutya nem játék...

Nem mindent rá kell hagyni a gyerekre és a kutyára,hanem nevelni mindkettőt.

A gyereket arra,hogy ne nyúzbálja,inkább labdázzon,rongyozzon vele,a kutyát meg arra,hogy sose harapjon.Amíg erre nem állsz készen,addig felejtsétek el a kutyát.

Másrészt a kutya élőlény,nem egy játékszer,hogyha a gyerek megunja,akkor majd elrakjuk a szekrénybe.Neked kell gondozni,nevelni,sétáltatni,minden egyes nap.Ne a gyerekeknek vegyél kutyát,pláne nem úgy,hogy egyik se tud bánni az állatokkal...

2017. febr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
miért kell lepontozni segítő válaszokat?? eddig mindenki normális választ adott... (8-as voltam)
2017. febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!