Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hoztam a menhelyről egy idős...

Feketeruhasember kérdése:

Hoztam a menhelyről egy idős kutyát (16 éves) milyen tápot vegyek neki?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs melyik márkát kéne. Nem a legdrágábbra gondoltam. De valami olyanra ami kutyás körökben elfogadható és sokan azzal etetik a kutyáikat.

A kutya 20-22 kg elég idős már, több mint 16 éves.


2016. okt. 31. 18:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és utcai vegyes mix (bár ez nem hiszem hogy különösebben számítana. És ivartalanított kan.
2016. okt. 31. 18:19
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Erdemes a Senior tapok kozott korbenezned, illetve az allatorvos tud neked segiteni (esetleg a menhelyen erdeklodni mivel etetek). Lehet valamifele taplalekkiegeszitot is kapnia kell.


Szemelyes velemeny: Szememben hos aki egy ilyen idos kutyat magahoz vesz es az utolso napjait szebbe teszi. Minden tiszteletem a tied!

2016. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Senior tápot, s én is gratulálok az emberségedhez! :)
2016. okt. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én a Brit Premium tápot preferálom, ár/érték arányban jó, s van senior belőle.
2016. okt. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igazából kicsit önző érdek is volt benne, mert nem akartam tízen akárhány évre elkötelezni magam egy állat gondozása mellet. Kinőttem abból a korból hogy egy kutyát státuszszimbólumként tartsak meg menőzzek vele. Nekem csak egy kedves kis barát kellett.


Ő hát jobb lenne ha konkrét márkát írnátok. Nézegetem ezeket a senior tápokat de egyrészt rengeteg van belőle másrészt mind mást és mást tart megfelelőnek egy idős kutya számára. Pl valamelyik azt írja csökkentett fehérje bevitel kell másik meg hogy több kell mert alapból kevesebb szívódik fel egy idős kutyában.

2016. okt. 31. 18:41
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocs megelőztetek, akkor lehet brit prémium.
2016. okt. 31. 18:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem úgy vitted haza, hogy egy szem kaja nincs neki otthon... Szóval megnézed hogy reagál rá a kutya és az alapján elindulsz valamerre. A senior tápokkal az a baj, hogy egy kaptafára készülnek, a kutyák ellenben egyediek, így az idős kor is más-más problémákat hoz elő náluk (tök úgy, mint az embereknél: vannak akik híznak, vannak akik fogynak, vannak, akiknek az ízületei mennek tönkre stb.).


Az én kutyámról pl. rögtön kiderült, hogy allergiás (amit a drága "állatvédő szervezet" elfelejtett az orromra kötni), de 22% fehérjetartalmú limitált összetevős, hipoallergén cuccokkal meg nagyon nem egyezett a gyomra (rengeteg, lágy széklet). Az allergiája miatt egy ideje főzünk neki. Ja és az "állatvédő szervezet" szerint 15 éves, az állatvédő szervezet orvosi szerint 8, mindenki más, aki ért hozzá (kozmetikus, 5 másik orvos) 10 év körülinek tippeli.


Szép, hosszú együtt töltött időt kívánok nektek! :)

2016. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ma hoztam el még nincs neki semmi táp, csak bontattam neki egy tonhalkonzervet ma azt kapott, gond nélkül benyomta. Holnap veszek neki tápot.
2016. okt. 31. 19:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Brit Premium. Nálam maximálisan bevált. :)
2016. okt. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi a kereted a tápra, de én a 14 évesemnek N&D bárányosat adok :)


De a brit care is jó :)

2016. okt. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!