Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lopkod az asztalról, hogy...

Lopkod az asztalról, hogy lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 1. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha meglátod, hogy lelopja megfogod a grabancát és lenyomod a földre (közben kiveszed szájából amit ellopott) és megfelelő hangsullyal mondod, hogy nem. Vagy (ha nagyobb testű kutya). Amikor lop (abban a pillanatban) oldalba bököd. (nem kell leütni a veséjét, de azért érezze). és mellé a NEM.
2017. febr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Üzenem azoknak akik lepontozták a válaszomat, ha nem tetszett miért nem írtak jobbat? Jaaa, hogy fogalmatok nincs a kutyanevelésről. gratulálok. pacsi
2017. febr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az a baj a mai kutyaval nem rendelkezok es nem hozzaertok probaljak oktatni a masikat es minden ilyen hozzaszolasbol egybol azt kovetkeztetik hogy allatkinzas, holott aki erti az tudja hogy nem rautestol van szo amikor "megbokod" hanem arrol hogy magadra vond a kutya figyelmet, mivel a kutya csak egy dologra tud egyszerre figyelni. Jo dolog lehet meg ha nagyon csipos paprikaval bekent barmit teszel az asztalra es akkor a lopas rossz elmennyel fog parosulni es nemfogja csinalni. Csak a vizere nagyon kell ilyenkor figyelni.
2017. febr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Igen az is jó ötlet. Sajnos ha le merem/le meri valki írni, hogy fizikai kontaktot alkalmaz, amikor begátolja a kutyáját, akkor mocskos állatkínzó, merthát szegény állat. Igen vannak olyan kutyák, akikre elég rászólni (az én beaglem is ilyen érzékenylelkű, ha hangosabban rászólók, lapul és megy a helyére, mondjuk kicsi korában 1x-2x apa "helyrerakta" de az is max annyiból állt, hogy a grabanca kicsit el lett kapva) Ezzel ellentétben a németjuhászomnál vért izzadok, hogy normálisan be tudjam gátolni, fájdalomküszöbe az egekben (meg a kiképző is azt, mondta, hogy nem nagyon találkozott még ennyire nehezen gátolható kutyával, pedig csinálja már jó őár éve). Nyilván verni nem vertem és nem fogom, csak nála kicsit erőteljesebben kell a bökést alkalmazni (de van amikor az is lepereg róla).

Amit csinálhatsz még, annó amikor velünk lakott 2 öreg néni és volt szőlőnk+1 németjuhászunk (legelte a szőlőt), azt csinálták, hogy kiültek a teraszra 1-1 csózlival, ahonnan jól ráláttak a szőlőre és amikor a kutya le akarta lopni a szőlőt, a csúzlival egy kis kaviccsal jól fenékbe lőtték. MEgtanulta, hogy a szőlőhöz nem megyünk, mert az rosz (ez 2 kutyánál is működött). Persze lakásban kicsit neccesebb lövöldözni, de a lényeg az, hogy rosz élményt társítson az asztalhoz/asztalon lévő ételhez.

2017. febr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mikor tudjuk végre elfelejteni nagyapáink, és Cesar Millan módszereit? Kíváncsi lennék az 1. válaszoló honnan tud "ilyen sokat" a kutyanevelésről. Igen, lepontoztalak, és íme egy másik megoldás, ahogy kérted:

Én azt ajánlanám első sorban, hogy ne maradjon felügyelet nélkül elérhető helyen kaja, amíg meg nem tanulja, hogy az asztal, a konyha, vagy bármi is legyen az tabu. Kell adni egy feladatot, egy "helyet" a kutyának. Nálunk az ajtóban fekszik békésen, pedig mindene a kaja. Ha bejön, visszaküldjük, a végén jutalmat kap. Amíg tanulja, mindig érdemes jutalmazni, ha a kijelölt helyre megy. A végén az lesz a fejében, hogy "hé, valahányszor idefekszem, kapok valami finomságot. Ez tök jó!" Egy idő után megszokja, eszébe se fog jutni, hogy lopkodjon. Az egésznek az alapja, hogy nem azt mondjuk meg neki mit ne csináljon, hanem hogy mit csináljon helyette. Feladata van a kutyának, és örömmel teljesíti is. Persze nem szabad elkapkodni, türelemmel lehet csak (kutyát) nevelni.

2017. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2 egymástól független kutyasuliban is így javasolták, pozitív megerősítéssel egybekötve. Mint említettem nem verem a kutyát. Én a 2 közti megoldást alkalmazom, ha kell gátlom, ha kell jutalmazom. Olyan módszereket alkalmazok, amit a kutyák is egymás közt: orrnyeregfogás-dominancia, grabanc megfogás-anyakutya kölyökkutya nevelés, bökés- másik kutya odakap, ha túl messzire megy. Persze van olyan kutya akinél működik a csak pozitív megerősítés (mint az én beaglemnél), de az iszonyatdomináns németjuhászomnál nem. Ha csak jutalmazva lett volna nem én lennék a falkavezér.
2017. febr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mi is voltunk olyan kutyasuliban, ahol 90%-ban pozitív megerősítés, de azért ment a grabancfogdosás, a tiltás és a megmutatom neki ki a főnök séma. Balanced trainereknek hívják ezek magukat, aminek nagyon jó a hangzása, csak nem igazán tudtak még (vagy nem is akarnak) áttérni a tudományosan elfogadott, igazolt módszerekre. Tök fölösleges tiltani a kutyát (és nem, nem egy emberke légből kapott ötlete volt mindez). A lényeg, hogy nem kell falkavezérnek lenned, nem "ledominálni" kell a kutyát, hanem bizalmat építeni, és ez nem kutyafüggő. Én is próbálgattam Cesar Millan oldalbabökdösését, és nem csak a kutya lett frusztráltabb, de én is. Az, hogy a kutyák csinálják ezt egymás között... Ez nem igazán így van. A bökésre az odakapást hoztad fel, de ott ritka, hogy egyáltalán egymáshoz érnek, és az is csak akkor következik be, ha már morgással és egyéb stresszjelekkel kommunikálta a kutya, hogy nem kényelmes számára a helyzet amiben benne van (kivéve, ha a gazdi sikeresen kinevelte belőle a morgást, akkor jön egyből az odakapás és senki se érti mi van). Sokan alpha-rollt használnak még, amire szintén az az indok, hogy mert kutyák csinálják egymás között. Szintén nem igaz. Ha van valami nézeteltérés az egyik kutya önként fog a hátára fordulni, nem a másik kényszeríti le erővel stb...

Érdekes olvasmány, ajánlom: [link]

Szívesen beszélgetek még veled erről a témáról, igaz, nem vagyok hozzáértő, nincs diplomám mindebből, de egy jó ideje már beleástam magam a témába és 0 előítélettel, tudással álltam neki. Engem is elkapott az elején a falkavezérség meg a dominancia és sokkal rosszabb volt a helyzet, mint most. Azóta annyi forrást, véleményt és tényt/kutatást olvasgattam, hogy mint rajongó, úgy érzem konyítok hozzá egy kicsit. :)

2017. febr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

elolvastam egy a cikket érdekes volt:)

Egy valamire azért kíváncsi vagyok. (saját szitu). Adott egy 9 hónapos németjuhász (elég domináns, főleg a kisebb kutyákkal szemben), 12 hetes kora óta járunk kutyasuliba. Pórázon kutyáknak odakap+a kerítés mögött lévő kutyákkal "őrjöng". Ilyenkor jutifalattal nem tudom motiválni, mert nem érdekli. Abbahagyni nem fogja. Simán pozitív megerősítéssel hogy oldod meg a problémát? (Ilyenkor szokta kicsit megbökni, hogy rám figyeljen és amikor figyel/jön pár pillanatig szépen, akkor juti). Az elejéhez képest mára sokat fejlődött.

2017. febr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem amire mindig érdemes törekedni, hogy valami más feladatot adsz neki. Alapjáraton azt kéne nagyon betanulni, hogy mondjuk "figyelj!" felhívásra szemkontaktust vegyen fel. Ha ez már megy, akkor ha láttok egy kutyát elsétálni (lehetőleg kezdésnél messzebbről, hogy ne reagáljon a kutyus) szólsz neki, hogy figyelj. Ha így tesz, dicséret, jutalomfalat (ha esetleg nagyon labdás, akár azzal is jutalmazhatod, ha van rá lehetőség). Egy idő után beleég, hogy ha kutyát lát nem ugat, hanem rád néz. Ez nálunk pl sokat segített. Ha megy x méterről, közelebbről is lehet ugyanígy folytatni. Ha ugatna, vagy húzna, akkor kicsit visszahátráltok. Ez csak annyit jelent, hogy kicsit gyorsan haladtatok. Mindig a kutyushoz mérten lehet folytatni, nem szabad elkapkodni, hiszen mindenki más tempóban tanul meg bizonyos dolgokat. Türelem, az kell hozzá, ennyi biztos, de maradandó az eredmény. Egy idő után szólnod se kell neki, reflexből rád fog figyelni, gond nélkül el tudtok majd sétálni más kutyusok mellett. Azt is érdemes jutalmazni (ha már jól haladtok) hogy összeszagol kutyákkal, vagy csak közelebbről megnézi őket, de nem ugat, nem kap oda.

Ezek a reakciók amúgy könnyedén adódhatnak önbizalomhiányból, félelemből. Néhány kutyus inkább menekül, mások meg azzal próbálják megelőzni a bajt, hogy elébe mennek. :)

Remélem tudtam segíteni, kitartást és jó tréninget. :D

2017. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
igen ez így leírva nagyon jól hangzik, de hónapokon át ezzel próbálkoztunk, juti, labda stb. (ingerszegény környzetben tudja a figyelt), de egy idő után nem érdekelte a jutalom. Kerítések előtt ahol kutya van trükköztünk, de ez is csak ideig-óráig működött. Egyszerűén ha kutyát lát, akkor kitör és nem érdekli se a juti, se a labda, se én:/. Szóval ez nem megy. pl. ignorálással szoktunk közeledni kutyasuliban a többi kutyához, arra úgy 10 perc után beáll és laza pórázon oda tudom vinni 1-2 méterre. Ott ül/ fekszik marad, hogy egy kicsit lenyugodjon. Csak az a baj, hogy ha a 25-30 kiló közti kutya megindul az azért elég kemény, máralig birom tartani.
2017. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!