Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lett ezzel az Okori romai...

Mi lett ezzel az Okori romai embergyilkossal? (Cane corso)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Aki ismeri a Cane Corsot azokhoz szolnek.. mi lett ezzel a fenevaddal? Az okori romaban tokeletes hadikutya volt. Felfegyverkezett embereket oltek a haborukban. Kutya szazadok voltak es ha az ellenseg meglatta oket rettegett.. imadom a corsot mint fajtat. De nem tudom elkepzelni hogy ez a lusta tekintetu bamba kutya valaha valoban ekkora harcos lett volna... vagy csak valami ose volt romaban ami ekkora nagy gyilkologep lett volna? Na meg en azt se ertem hogy a napolyi masztiffal hogy tudtak bevenni Trojat. Az a kutya amire megmozdul egy 14 eves gyerek egy bicskaval is kepes kinyirni. Mi lett ezekkel a kutyakkal? Egyszeruen nem ertem.. eloben lattam 2x cane corsot eddig.. olyan lustan setalgattak. Corson belul is vannak tipusok? Mint a bulldognal hogy robosztusabb vagy epp szalkasabb es atletikusabb.. stb mit gondoltok ezekrol a dolgokrol? :)


2017. febr. 2. 02:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ez nem a mai cane corso és nem is a mai masztiffok. Ezek a fajták inkább az ősei annak, amire te gondolsz.

Ez a félelmetes harci és hadi kutya a molosszus volt. Ez valószínűleg nagyobb, erősebb, gyorsabb és agresszívebb volt az általunk ma ismert ijesztő külsejű, de szelíd és lusta dögöknél :D

De egyébként is 2-3-4 ezer év alatt egy fajta olyan szinten megváltozhat, hogy az eredeti tulajdonságai szinte elvesznek. A mai kutyafajták közül is sok csak néhány évtizede vagy 1-2-3 évszázada létezik csak.

Egyébként a háborúkban gyakran nem a csaták sűrűjében, hanem a táborok őrzésében volt szerepük.

Nem feltétlenül előnyös, ha csata közben feldúlják a tábort és ellopják az ott tárolt élelmiszert például. De az sem túl jó, ha éjszaka rátámadnak a táborra és felgyújtják azt, esetleg lemészárolnak pár alvó embert, akik nem harcra készek.

2017. febr. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ma már a békésebb egyedeket tenyésztik tovább ezért ilyen kis békések. De én láttam már fajtatiszta cane corsot megindulni, ha nekem jött volna nem sok esélyem lett volna :D Én azt szoktam mondani, hogy energia takarékosak. De ha megtámadnád a gazdiját szétszedne egy mostani corso is.
2017. febr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mélyedj bele kissé az említett fajták történetébe, lehetőleg fotós leírásokban.

Közel sincs egyik fajta sem a mai formájában az eredetihez.

2017. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy írták a többiek, sokat változott a fajta. Corsom van, minden csak nem lassú és lusta. Pont szoktam nézni, hogy úgy mozog mint egy nagymacska.
2017. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%

Ne keseredj el, azért vannak még kemény corsok és igen van több típusa.

Minden változik, a kutyák is, mostanában úgy, hogy elpuhulnak és ellustulnak.

Ennek 3 oka van:

1: régen a használhatóságra szelektáltak, ma szinte csak küllemre. Ez különösen igaz a masztiff típusú kutyákra. És a küllemnél nem az ész diktál.

2: igazán nincs is szelektálás mert a gyenge képességű egyedeket régen vízbe folytották, ma ugyanúgy eladják mint a jó képességűeket, csak féláron

3: civilizált világunkban szeretik sokan megerőszakolni a természetet. Rotit, corsot és kaut akar tartani a vagány, családi kedvencként. Kiállításra akar menni, mert a címek pénzt jelentenek, ha lehoz egy almot vagy a parkba akar menni sétálni, mert ott lehet dicsekedni a kutyával. Egy régi vágású corsóvan be tudnál menni egy kiállításra? Már a kapuban lerendezné a jegyszedőt. Az állatviadal tiltott, háborúkat már nem kutyákkal vívnak, vadászat kutyával szintén tiltott, legalábbis a régi változata. Tehát tenyésztünk kemény kutyákat szelídített változatban.

2017. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!