Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs kire hagynom a kutyát,...

Nincs kire hagynom a kutyát, mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy kistestű kutyám, akit pár hónapja fogadtunk örökbe. A párommal vasárnap mennénk el 3 napra, eddig úgy volt, hogy a szüleimnél hagyjuk a kutyát, mert a szilveszter estét is itt töltötte, ami pár óra volt. De anyám nem normális, ma kaptam rajta, hogy csokis süteménnyel eteti a kutyát, mert az az asztalnál kunyerált, és amikor rászóltam, hogy ne etesse, akkor is etette tovább, sőt, még leállt velem veszekedni, hogy nekem nincs-e dolgom, meg hogy nem lesz tőle semmi baja...

Ezek után nem merem itt hagyni a kutyát 3 napra, mert már volt rá példa, hogy anyám figyelmetlenségből megölte a háziállatom (kiscica elaludt az összegyűjtött falevelek között, anyám meg kidobta amíg én suliban voltam és elvitte a kukásautó...), így nem merem rábízni...


Csak az a baj, hogy nem tudom így kire hagyni, a párom szülei nem jöhetnek szóba, mert messze laknak (falun) és oda nem vinném a kutyát, mert a nagy széttépné. Barátnőim az ország más részein vannak. Egy rokonom van akire rá tudnám bízni, neki is vannak kutyái, de az én kutyám meg nem ismeri őket (mármint a kutyákat), így nem tudom hogy reagálnának egymásra. Panzióba se szívesen vinném, mert elég félős, ugye megint az hogy mit reagálna a többi kutyára. Egy ismerősöm van, de ő meg nem kutyás és sokat dolgozik. Úgyhogy nem tudom mit csináljak, mert lakásunk van, így mindenképp le kell vinni min napi 3x... Lemondani se tudjuk már az utat... Mit tegyek ebben a helyzetben?


2017. febr. 2. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Kénytelen leszel egy megfelelő panziót választani. Elmondod milyen a kutyád természete és ott annak megfelelően fognak rá felügyelni.

Kutyát pedig átgondoltan kellene vállalni. Pontosan az ilyen helyzetek miatt.

2017. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Átgondoltan lett vállalva, csak azzal nem számoltam, hogy anyám 10 év múltán sem tanult a hibájából...
2017. febr. 2. 13:38
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Szocializálva van a kutya?

Különben panzió nem rossz. Az ott dolgozók foglalkoznak a kutyával és figyelnek arra is, hogy a kistestű kutyát nehogy összeengedjék az 50-70kg-os kutyákkal, mert hiába szocializált mindkettő akkor is félhet a nagytól, esetleg eldurvul a játék, ráesik, bármi történhet.

Szerintem nyugodtan bevállalhatjátok a kutyapanziót, csokival biztos nem fogják tömni a kutyát.

2017. febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Panziót keresnék. Ott sem csak falkatartásban vannak a kutyák, lehet külön kennelben is tartani.

Illetve a jövőre nézve szocializálni kell a kutyádat más kutyákkal.

2017. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igyekszem szocializálni, kell is, mert ahol eddig élt még sose találkozott más kutyával. Amióta nálam van javult a helyzet, de még mindig bátortalan. Ráadásul az egyik lába patellás, amikor elhoztuk sokat sántított, de ez is sokat javult azóta. Meg ő egy igazi kanapékutya, aki szeret a tévé előtt az ágyban heverészni. Nem tudom hogy reagálna egy panzióban. De persze inkább legyen ez a pillanatnyi ijedtség, mint az hogy valami baja legyen...
2017. febr. 2. 13:58
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy van neki szobakennel, táp, minden, ezeket el tudnánk vinni.
2017. febr. 2. 13:59
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Kutyát esetleg nem tudjátok magatokkal vinni?
2017. febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon más választásod nincs mint egy panzió. Esetleg kereshetsz olyat, aki lakásban vállal panzióztatást.

Egyszer túl fogjátok élni (vagy nem utaztok), a jövőben meg olyan helyet kerestek ahova vihetitek magatokkal. Most már egyre több helyre lehet kutyát vinni, főleg kistestűt.

Nem véletlenül mondják el mielőtt az ember állatot vállal, hogy nagy felelősség, és sok lemondással jár.

2017. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Esetleg javasolni tudom még a [link] -t.

Sosem használtam, így személyes véleményem nincs. Drágább mint a panzió, viszont magánszemélyek, kutyagazdák.

2017. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Akkor is kutyapanzió.


Vmiből nektek is engedni kell,más megoldás nincs. 3 nap nem a világ.


De ha ennyire nem érti anyud a dolgokat akkor én sem bíznám rá.



Az utat meg le lehet mondani max bukjátok a pénzt.

2017. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!