Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják, hogy minden...

Miért mondják, hogy minden csak nevelés kérdése? Ez nem igaz.

Figyelt kérdés

Minden fajtának, sőt, vérvonalnak megvannak a maguk jellegzetességei, amiket kontrollálni lehet, de elnyomni nem. Akármennyire mondják, hogy nevelés kérdése, egy vadászkutya soha nem lesz megbízható egy zsákmányállat mellett. Egy igazi game pitet soha nem hagynak felügyelet nélkül a többi kutyával, akkor sem, ha soha nem harcoltatták és rendesen szocializálták. Egy kuvasz akkor is territoriális lesz, ha ezt a gazdái nem akarják és akkor is bevéd, ha csak kirándulás közben leülnek piknikezni.

Egy kiképző úgy fogalmazott, hogy egy kezdő kutyásnál 70%-ban a genetika, 30%-ban a nevelés fogja meghatározni, hogy mi lesz a kutyából. Egy tapasztalt kutyásnál fordított az arány, de akkor is ott lesz a genetika, mint tényező.

Kifejezetten károsnak gondolom, hogy elterjedt, hogy minden csak nevelés kérdése, mert most rengetegen úgy vannak vele, hogy "veszek egy pitet, hallottam, hogy csak szeretettel kell nevelni és nem fog megenni", közben meg gőze nincs a nevelésről és a szeretet eleve nem elég.


2017. febr. 3. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Amit leírtál részben igazak. De nevelés kérdése hogy az a kutya egy boldog családi kutya lesz,vagy lexar.ják és teljesen elvadul
2017. febr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
1essel egyetértek. Valamennyire tényleg faj függő a viselkedése egy kutyának de mint előttem mondták az nevelés kérdése hogy szeretetben felnőtt családi kutya vagy bántalmazott,elhanyagolt utcán embereket harapdáló kutya lesz.
2017. febr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
azzal 30%-70% aránnyal kb egytértek. Nekem is fura, hogy kezdő kutyásoknak ajánlanak nehéz fajtákat (pit, cane corso, stb.). Igen a ha egy bull tíípusú kutya megfelelően van nevelve, akkor a világ legédesebb kutyája lehet. DE ha valaki nem ért hozzá, akkor nem lesz az és itt kezdődnek a problémák. Azért nem sikerül pl. a hírnevükön javítani, mert boldog boldogtalan ilyen kutyát akar, methogy az milyen "menő". Fel kell fogni, nem való mindenkinek. Pont ugyanúgy, mint ahogy pásztokutya sem.
2017. febr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Mert divat azt mondani. Egy pitet nem elég szeretni, nem vadítani, tudatosan nevelni kell arra, hogy ne bántson más kutyákat. Persze le fognak pontozni, de nem véletlen, hogy pitből neveltek harcra kutyákat, nem pedig leonbergiből, vagy labradorból. Ha minden csak nevelés kérdése lenne, akkor ugyanolyan arányban küldenék a küzdőtérre a különböző kutyafajtákat.
2017. febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem akarják elfogadni a tényt, hogy mire lett kitenyésztve, ellenben más fajtákkal.

Vizsla-vadászkutya igen nagyon jó benne, mert erre szelektálták

Németjuhász-munkakutya

Border Collei- terelő kutya

KÁJ- területőrzés


Minden fajtának megvannak a sajátos vonásia. Ezt mindenki el is fogadja. Egyedül azoknál a fajtáknál képtelenek rá, amiket harcra szelektáltak. Igen el kell fogadni, hogy a pitek közül azt a 2 kutyát tették össze (régen) amelyek jók voltak a ringben. Nem azt mondom ezzel, hogy fenevadak, de helyén kell kezelni őket. Nem való minden jött-ment kezébe ilyen kutya. Az évszázados szelekciót nem szabad féllválról venni (igaz ma már nem ez alapján szelektálnak szerencsére). Tapasztalt, jó kutyás kezében valóban a világ legcukibb kutyái tudnak lenni. DE ehhez tényleg az kell, hogy valaki értsen hozzá. Értelmetlennek tartom, amikor itt mindenkinek azt ajánlgatják. Pl. 3 gyerekes család kicsik a gyerekek, ráadásul első kutyának. Miért kell ezt? 1. első kutyás még egy goldennel is megküzd nemhogy egy pittel.

2017. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Ezért fontos a célnak megfelelő fajtaválasztás. Pl ha én területvédő kutyát akarok, akkor nem bichont veszek, stb.
2017. febr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy minden kutyából lehet megbízható társ, de azért helyén kell kezelni a dolgokat és nem elvárni fajtától idegen dolgokat.
2017. febr. 3. 11:08
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Én azt nem szeretem mikor gyerek mellé keresnek kutyát és az ilyen macis kutyákat (pl. husky, malamut, akita, csau-csau) és pásztor vagy vadászkutyákat válogatnak össze amiknél sokszor írja hogy szinte tilos kisgyermekes csalátban tartani mert olyan a habitusa, aztán a sok okos jön hogy nyugi-nyugi nevelés kérdése vedd meg nyugodtan a leg dominánsabb kutyát...(aztán reménykedj) ez nagyon nagy parasztság mert egy pittel ellentétben egy akita vagy káj nem fogja szeretni ha nyúzzák max elviselik (valameddig) le lehet pontozni ha nem tetszik de ez a legnagyobb ostobaság amit itt mondani tudnak az emberek. Mert szerintem nem minden nevelés kérdése és nem kéne úgy tartani egy fajtát ahogy nem ajánlott.
2017. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Illetve egy példa: volt két mudim. Az első kölyökként került hozzám, rengeteget foglalkoztam vele, suli, szocializáció stb. Mégis, felnőtt korára nem szereti a kanokat és nagyon sokáig problémái voltak az idegen emberekkel, utóbbit kb 3-4 éves korára nőtte ki.

A másik mudim az ő féltestvére volt. 6 éves korában került hozzám, addig egy idős házaspáré volt, semennyit nem foglalkoztak vele, mégis, amikor hozzám került, az első sétáján úgy viselkedett,mintha így nőtt volna fel. Emberekkel, kutyákkal abszolút barátságos volt. Sajnos ez is genetika, amin csak keveset lehet változtatni neveléssel. Amelyik kölyökként került hozzám, azt leszoktattam annyira a verekedésről, hogy nyugodtan elmehet mellette kan kutya, ha leültetem és megvárjuk, amíg elmennek, de nem lehet összeengedni őket.

2017. febr. 3. 11:16
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tévhit. Természetesen sok múlik a nevelésen, de pl. egy vadászkutyából nem lesz házőrző. Sokan azt hiszik, hogy választanak egy számukra szimpatikus fajtát, aztán majd ők olyanra nevelik, amilyenre szeretnék.

Aztán csodálkoznak, hogy nem lett pont olyan, mint amit elvártak tőle.

A múltkor valaki azt mondta nekem, hogy már elege van abból, hogy a mudija ugat, mit csinálok az enyémmel... Hát semmit! A mudi ugat, ha valami szokatlant lát. Vagy idegen van az utcában. Ha rászólok, akkor abbahagyja.

A saját kutyáimon látom, hogy lehet rajtuk neveléssel alakítani, de teljesen átformálni nem lehet és nem is volna szabad egy kutyát.

2017. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!