Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász kölyök kutyust...

Yankovich Aletta kérdése:

Német juhász kölyök kutyust szeretnék és akinek van az le tudná mérni ezeket nyakörv, hám, póráz, fekhely szükséges? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 6. 02:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztővel, akitől veszel, minden ilyen jellegű kérdést meg tudsz beszélni. Amikor én vettem magamhoz fajtatiszta kutyust (nem német juhászt), a tenyésztő ellátott egy "bevásárlólistával", és mindenféle tanáccsal, hogy miből, mikor, mekkorát és hol érdemes venni.


A tenyésztőt kérdezve legalább biztosan megfelelő felszereléseket szerzel be, hiszen az ő tenyészetében jellemző kutyák méretével és adottságaival számolhatsz.

2017. febr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem németjuhászom van (most 9 hónapos). Szerintem nyakörvet majd csak akkor vegyél, ha a kiskutya meglesz. (én beleszaladtam egy olyan hibába, hogy megvettem mielőtt elhoztam és az elején nagy volt, jó mondjuk nem egy egetrengető probléma). A póráz min. 110-120 centi hosszú legyen és minél vékonyabb (főleg amég tanítod sétálni). Hámot ráérsz venni felnőtt korában, Nekem volt kölyök korban is (megörökölte az előző kutyánkét), de nem használtuk ki, mivel sétálni úgyis nyakörvvel tanulnt, max. amikor azzal a kocsival mentünk, amelyikbe nem fért be a box, akkor azzal kötöttük be (van spéci kutyabiztonságiövünk). Fekhely én minimum olyan 100x80ast vennék, hogy kiterülve is kényelmesen elférjen. Az én szuka kutyámnak a háza 80x60cm a benti fekhelye 80x90, erről lelóg ha kiterül. (bent sose gömbölyödik össze)


Nem tudom mikor tervezel ksikutyát, de tenyésztőkkel minél hamarabb fel kellene venned a kapcsolataot, ugyanis nem egyik pillanatról a másikra lesz kutya... Én tavaly ilyenkor kezdtem az érdeklődést és júniusra lett kutyám.

2017. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Nekem van most lesz 2 éves és a tenyésztő azt mondta hogy nyakörvet csak akkor rakjunk rá hkgy sétáltatjuk vagy valami de ne l3gyen rajta egy folytában mert le nyomja a szőrét.Nekünk ugye kint van és van egy hekység ahol télen van 4 lepedő és szalma ott szokott aludni amikor már jobb idők vannak akkor szalmát nem rakunk nyáron pedig szoktunk a helyére vizes rongyot rakni és azt nagyon szereti kivéve amikor el viszi és széttepi xddd meg télen ha kint van ugye melegvizet kell neki adni meg ha be faggy ki cserélni nyáron hideget adni neki és nekünk van egy tavunk abban szokott fürödni meg ki szoktuk vinni a zagyva parta télen,nyáron,
2017. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
És mindenkép poráz
2017. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi, hogy ennyien írtatok :)

Én is úgy tervezem, hogy előre meg veszek mindent ami kellhet majd neki.. De csak akkor veszem majd meg, hogy ha már meg lesz a kiskutya. Már fel vettem 2 - 3 tenyésztővel a kapcsolatot is.. 2 tenyésztőtől már kérdeztem is, kaptam válaszokat, de ha valamiben nem vagyok biztos, akkor meg kérdezem, és szegényeket állandóan bombázom a kérdéseimmel..

2018. okt. 26. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!