Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan és milyen anyagokból...

Macdln kérdése:

Hogyan és milyen anyagokból készítsek a cicáimnak kaparófát, macskabútorokat és fekhelyeket? Hol (milyen üzletekben) vehetem meg a szükséges alapanyagokat?

Figyelt kérdés

Szeretnék a 3 hónapos kiscicáimnak mindenféle cicabútort készíteni. Szeretek barkácsolni és szerintem sokkal gazdaságosabb is, mint ha boltban venném, meg így a saját ízlésünk szerint is alakíthatnám ki nekik.

Már megfigyeltem, hogy nagyon szeretik a magasabb helyeket, a puha takarókkal kibélelt dobozokat és persze, mint minden macska élezni a körmüket a kaparófán. Kb. egy hete vettem, de már úgy néz ki, mintha néhány hónapja nálunk lenne. Perszer ez annak is köszönhető, hogy nem egy, hanem 3 cica használja. :)

Elképzeléseim :

Kb. 180-200 cm-es cicabútor :

Szizállal bevont hengerek; kívül-belül puha anyaggal, plüssel bevont odúk; függőágyak; lelógó, pofozgatható játékok; esetleg fából készült hidak; létrák, plüssel és/vagy szizállal bevonva. Strapabíró talpazat.

Falra szerelhető fekhelyek, radiátor fekhelyek.

Kaparófa a falon, ajtón, sarokban.

Falra szerelt polcok, némelyik puha anyaggal bevonva, fekhelynek, néhány meg szizállal bevonva, fekvő helyzetű kaparófának. Lépcsők a falnál, a lépcső végén fekhely, puha párnával...stb. szóval rengeteg ötletem van már.

Hol tudnám beszerezni ezeket az alapanyagokat ?

-szizál

-erős, strapabíró henger

-plüss anyag



2015. aug. 6. 14:55
 1/3 A kérdező kommentje:

Véletlenül kiraktam a kérdést mielőtt befejeztem volna :)

Szóval a folytatás :

-erős és szintén strapabíró faanyagok (az odúkhoz, polcokhoz, hidakhoz, falra szerelhető kaparófák hátlapjához és a nagy kaparófa talpához)

-alapanyag polcokhoz vagy akár kész polcok

Mik szükségesek az odúk összerakásához? Hogyan illeszthetem a talpazathoz a kaparóhengereket és odúkat?

Csinált már valaki ilyeneket vagy hasonlót ?

(Kifejezetten ilyesmiket szeretnék készíteni, kicsit minőségibb anyagokból, nem karton dobozból)

Nektek, hogy sikerült, milyen alapanyagokat használtatok hozzá és ezeket hol vettétek meg, kb. mekkora a mérete, milyen eszközöket használtatok az összeszereléshez, összeállításhoz és kb. mennyiből jött ki mindez ?

Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. aug. 6. 15:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Barkácsáruházakban tudsz kellékeket beszerezni. Mi maradék padlószőnyegből és valamilyen vastagabb műanyag csőből csináltunk kaparófát, kezd szétjönni a szőnyeg, annyit használják. Itt vannak jó ötletek:

[link]

2015. aug. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :)
2015. aug. 6. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!