Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos kutya meg tanulja a...

8 hónapos kutya meg tanulja a láb melletti sétát? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tapasztalt kutyások véleményére vagyok kíváncsi. Van egy 8 hónapos szuka kutyám, és nagyon húz sétánál...Kutyaiskolába járunk, magán órát is vettem már sétából.Az oktató ,ha mellettünk van két újjal fogom a pórázt(mert ő úgy berántotta 2X a folytót, hogy megtanulta).Viszont én ha kiviszem sétálni, nem tudok akkorát rántani rajta hogy megérezze..A fordulásos módszer sem jött be, az se ha megállok, mert azt tanulta meg belőle, ha én megállok ő nyugodtan leül és vár, és amint elindulok újra húz.Bent a kertben olyan szépen sétál mint az októval csinálnánk. A kérdésem az lenne, hogy meg fogja idővel tanulni? Legyek kitartó?(Az erdőbe mindig nem tudom vinni, mert este már vak sötét van)Annyit elértem már, hogy nem ugrik ki mellőlem a kerítésekhez a kutyákhoz, és láb mellett jön, egy picivel előttem,és nem mindig laza póráz közben,(és a tekintete is látszik hogy át van szellemülve)Kiskora óta járunk kutyaoviba, most kutyasuliba.Meg attól is félek hogy valami kárt teszek a légcsövébe, meg ilyenek...Köszi a normális válaszolóknak...
2017. febr. 6. 06:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
németjuhász szuka
2017. febr. 6. 20:57
 12/20 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Mekkora a láncnyakörvetek?Ha túl sokat kell a láncnak mennie rántáskor ahhoz, hogy szorítson, akkor tedd a karabinert valamivel közelebb a láncon, amit húzol, egy szembe.

2017. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm jó ötlet, lehet nagy még rá,erre nem is gondoltam...amúgy még ezzel szoktam kínlódni, hogy lecsúszik a fül tövétől, le egészen a nyakáig, és ott ugye már lehet hogy megszokta a nyaka..nagy szemű egysoros fojtónyakörvet vettem, a kutyasuliban vettem, ezt ajánlotta az oktató,mert mondta hogy ez nem szedi ki a nyakán a szőrt.Első kutya a családban, rengeteget olvastam utána hogy hogyan is kell nevelni egy ilyen kutyát, ezért is vittem a kezdetektől oviba meg suliba...Az oktató mondta hogy keményen kell bánni vele, de hát nekem nincs szívem megverni.Fegyelmezés nálunk a grabancrázás, és néha fenékbe billentem, de olyan sokat szerintem nem ér nála..A behívást kiskora óta tanítom, de mostanában ha elengedem szarik a fejemre nem jön, csak mikor ő akar...ezért hosszú pórázon engedem el.Most hogy ilyen sár jég van nem tettem rá mert úgyse tudtam volna rálépni, mert akkor én esek el(nem is jött vissza)Egyre messzebbre merészkedik, el is szoktam bújni előle hogy kicsit megijedjen(akkor egy darabig figyel rám), de mikor kutyát lát átszellemül és se lát se hall...Tudom hogy valamit változtatnom kéne, csak nem tudom mit.Az oktatatót is kérdeztem, de erre nem tudott felelni.
2017. febr. 7. 05:46
 14/20 A kérdező kommentje:
Lehet én várok el sokat tőle, hisz még csak 8 hónapos...csak látom más kutyáját hogy mennyire gazda centrikus, és soha az életben nem rángatta még meg a grabancát sem(én azért keményen megfogom)..az enyém meg már suliban például a behívásnál nem hozzám rohan hanem a többi kutyához...és ezelőtt szépen csinált mindent...
2017. febr. 7. 05:50
 15/20 anonim ***** válasza:

A keményen bánás nem megverést jelent.

Most van a kutyád az ivarérés időpontjában. Ilyenkor a kutyák 99 %-a zizis lesz. Kan-szuka, mindegy.

Nem olyan drágák a nyakörvek. Ha megteheted, vegyél kisebbet. A lényeg, átférjen a fején kényelmesen. Amíg sokat kell használnod a rántást, ajánlatos nagyon sokszor feligazítani a füle alá a láncot. Jó pár évtizede kutyázok. Nj volt-van-lesz. Tapasztalatból mondom, a nagyszemű is pont úgy koptat sűrű használat mellett, mint a kisszemű. Nem kedvelem a nagyszeműt, mert sokkal nehezebben csúszik vissza rántás után. Megakadozik időnként a szemben.

Szóval egy nagy adag türelem, kitartó próbálkozás és egyszer csak azt veszed észre, egyre kevesebbszer kell beavatkoznod. :)

2017. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha van megfelelő tekintélye(ami a szakértelem mellett a legfontosabb) az embernek,akkor nincs szükség még komolyabb fegyelmezésre sem,nemhogy verésre.Amit meg sokan kemény nevelésnek gondolnak emberi mércével az természetes egy kutyánál. Egyébként te nő vagy kérdező? Meg milyen iskola az,tükör modszer vagy hagyományos? Mellesleg a kutyák ösztönösen érzik,milyen természetű az ember, tehát ha mondjuk gyengébb személyiségű vagy akkor azt mondanám,hogy próbálj minél higgadtabb maradni akkor is,ha olyat csinál amit te nem szeretnél.Mert ha látja rajtad,hogy ki tud csinálni azzal,hogy nem engedelmeskedik,és te nem tudsz ellene tenni,azzal csak megerősödik benne az,hogy következmények nélkül csinálhat mindent. Egyébként én pórázra raknám amikor kutya fog a közelbe jönni,és így amikor odaakar menni hozzá,akkor nem engedném neki,hanem mondanám,hogy menjünk tovább és kész,aztán szerintem egy idő múlva megtanulja,hogy ha nem engeded,nem mehet oda,máskor meg igen,nyilván egy idő után póráz nélkül kivitelezve. A többi kutyáshoz hasonlítani annyiból nem jó az egészet,hogy nyilván egy gyengébb habitusú ember egy golden retrieverrel extra hatékonyan tud együttműködni, de próbáld meg azt egy káj-jal. Kutya és kutya közt is van különbség,egyed és fajta szinten is. Illetve ami nagyon sokat nyom a latba,az kutyás emberek habitusa is eltérő.
2017. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Talán még egyet....

ha kellően kajás, próbáld időnként magadhoz hívni és adni neki jutalomfalatot, majd engedd, hagy menjen újra bóklászni. Legyen tele a zsebed jutival. Ha otthon vagy, ott is ha hívásodra jön, jutalomfalat. Mire felnőtt lesz, ne félj, nem kell már nyomni bele a kaját, de a tapasztalat benne marad, hogy érdemes odamennie hozzád. Felnőttként pedig már a behívás nem teljesítését büntetni is tudod majd, persze, nem veréssel. Az egy másik történet :)

2017. febr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szólj a kiképzőnek, hogy mutassa meg, hogy lehet a nagyszemű fojtót visszakapcsolni fixre, NEM fojtóra a kutya tarkóján, a füle mögé...az nem csúszik le, nincs holtjáték, ellenben a kutya legérzékenyebb részén van, könnyen csuklómozdulattal irányítható!!!

Szembeállva a kutyával P betűt írjon le a nyakörv. Rárakás után a karabinert kapcsolt a karika mellett egy másik szembe IS úgy, hogy a P alja visszakanyarodjon fölfele...ez így lehet hogy érthetetlen, de nem találok most fotót

2017. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen nő vagyok...Rendes sima iskola, nem tükör módszeren alapuló...Jelenleg beteg a kutyám így sajnos nem tudom vinni őt suliba...DE...Váltottam oktatót, és kielemezte a kutyám.Azt mondta nagyon kedves aranyos , és jól nevelt, nem egy agresszív fajta..Ami a lényeg, azt mondta hogy az enyémnél nem válik be az agresszió...Mivel ha én is agresszív vagyok, ő ugyan olyan lesz..és tényleg...ő a halti szájszíjat javasolta, kipróbáltuk , hisztizett kicsit, de semmi agresszív dolog nincs benne...Most a héten már én egyedül is elvittem sétálni, először erdei futtatás szimatolás engedelmességi gyakorlat, utána fél óra koncentrált láb melletti séta, és képzeljétek végre néz rám a kutya, mikor megdicsérem...eddig mereven figyelt meg se hallotta a hangom...Mindenkinek nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!
2017. febr. 17. 06:11
 20/20 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek mindenkitől hogy csak most írtam, de nem tudtam gép közelben lenni...
2017. febr. 17. 06:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!