Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Edzésterv kutyának? Bicikli...

Edzésterv kutyának? Bicikli melletti futtatás. Többi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap életében először elvittem a lassan 1,5 éves husky keverékem futni bicikli mellett. Úgy jött, mint ha mindig is ott futott volna. Nagyon ügyes volt. Az lenne a kérdésem, hogy hány km-t futhat egyszerre, hany naponta vihetem, a beton hosszú futásnál nem kezdi ki a talpát stb? Szóval egy konkrét edzésterv, vagy bármi felé tanács jól jönne. Gondolom 2 futás között legyen minimum egy nap pihenő. Tegnap kb 10 km-t futott 3 részletben, így felosztva: 4-2-4

Egész jól bírta, közepesen fáradt el.



2016. ápr. 9. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Beton nagyon rosszat tesz a talpanak, labanak, izuleteinek. Nincsen foldut a kozelben?
2016. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ettől féltem. Sajnos nincs. A legközelebbihez is kéne kb 3-4km-t mennie betonon.
2016. ápr. 9. 13:15
 3/3 anonim ***** válasza:

3-4 km nem olyan sok, esetleg ha oda nagyon lassan mennél vagy kapna valami cipőt, akkor nem kezdené ki a talpát. ez a kisebbik gond, a másik az, hogy az ízületeinek nem tesz jót a beton. esetleg nem tudsz azon a rövidebb szakaszon úgy menni, hogy szabadon van? vagy úton mentek?

én nem futtatnám bicikli mellett, de ez ate döntésed, szerintem fokozatosabban csináld mint eddig. kezd mondjuk 1-2 km-rel, de tényleg az ízületei és a mancsa miatt, ha lassabban hozzászokik kevésbé káros.

2016. ápr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!