Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy póráz nélküli séta során is figyeljen rám, merre vagyok?

Figyelt kérdés
Alapvetően jó a kapcsolatunk, de ha elengedem, hogy szaglásszon, hajlamos megfeledkezni rólam. Túl messzire megy el, és nem figyel rám, elveszít szem elől, majd mikor rájön erre, mint a hülye, elkezd valami random irányba rohanni, hogy megtaláljon (az orrát nem használja ilyenkor). Behívható 100%-osan, de én azt szeretném, ha séta közben figyelné, hogy merre megyek. Mit csináljak?
2017. febr. 6. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha behívható, akkor mondhatod neki néha, hogy gyere vagy erre, hogy ne szakadjon meg köztetek a kapcsolat.
2017. febr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a behívása jó, hívd vissza mielőtt pl 5-10 méterre eltávolodna. Ne engedd neki, hogy meszebb menjen. Ha vissza megy hozzád juti vagy egyéb pozitív megerősítés és akkor szerintem rá fog jönni, hogy van egy "határ"
2017. febr. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolókkal. Hívd oda gyakrabban magadhoz, ne hagyd, hogy nagyon "belefeledkezzen" a szaglászásba. Néha az is elég, hogy csak magadhoz hívod, aztán már engeded is tovább szaglászni. Lényeg, hogy folyamatos kapcsolat legyen köztetek.

Az enyémek legalábbis így tanulták meg, hogy figyeljenek arra, hogy hol vagyok. Most már szólni sem kell nekik, ott vannak körülöttem 3-4 méteren belül. Ha előreszaladnak, akkor gyakran visszanéznek és ha pár méterrel messzebb vannak, megvárnak. Ha mögöttem vannak, akkor rohannak utánam.

Ez az általad megszabott sugarú körben maradás azért is fontos, mert veszély esetén könnyebben meg tudod védeni.

Soha ne legyen tőled egy hosszabb póráznyinál távolabb.

2017. febr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mi bújócskát játszottunk vele. Elengedtem, élmény szaglászni, aztán elbújtam egy fa mögé, vagy domb mögé, ahol nem látott. Így hívtam vissza, volt nagy riadalom, hogy hol vagyok. Több hívás után megtalált, jutalomfalat, örömködés. Játék és tanulás egyszerre.

Mostmár ő figyel, hol vagyok, és gyakran hívás nélkül is visszarohan. Pedig beagle:)

Eleinte ne engedd nagyon messzire, látótávolságon kívülre pláne.

2017. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon köszönöm az első három válaszolónak! Erre nem gondoltam volna magamtól!


Utolsó, az elbújós játékot mi is játszottuk oviban meg suliban, mikor a behívást tanultuk, de az erre a problémára nem vált be. Köszi azért.

2017. febr. 9. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!