Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tanítanak az emberek a...

Miért tanítanak az emberek a kutyáknak mindenféle vezényszavakat?

Figyelt kérdés
Az ül, marad, hozzám és társait megértem, de mi értelme van a pacsi meg pörgés meg hasonló dolgoknak? Nem cirkuszi majmok ők, hanem kutyák. Miért kezelik a kutyákat sokan bohócnak?
2017. febr. 6. 23:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél magadnak egy állandóan pörgő kutyát, akinek fél napos kirándulás meg sem kottyan, és majd megtudod. Csak aztán győzz csodálkozni, mikor a kerten keresztül átásta magát Kínába. Vagy ha felzabál egy komplett ajtót, mint anno az enyém. :D

Máris nem tűnik majd ostobaságnak a szellemi fárasztás.

Ezen kívül a legtöbb kutya szeret is tanulni új dolgokat

2017. febr. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
1,5 éves magyar vizslám van, úgyhogy elég hiper a kutya :D naponta 2 nagy sétát csinálok vele ami kb 1 óra meg este egy 10 percest a szükségletek miatt. Azon háborodtam fel igazából, hogy én egyáltalán nem éreztem fontosnak ezeknek a vezényszavaknak a betanítását erre egy ismerősöm butának titulálta a kutyát. Pedig tud ő is ülni feküdni, keresni letenni és társai, csak pacsit nem ad, meg nem pitizik és pörög a tengelye körül :D
2017. febr. 7. 08:41
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert te ezeket a dolgokat nem tartod fontosnak, szerintem még nem kéne lenézned azokat a gazdikat, akik sok mindent megtanítanak a sajátjuknak. Pláne, hogy neked egy konkrét ismerősöddel van problémád. Talán neki kellene egy kicsit odamondogatni, ha már lebutázta a kutyádat, és nem megsérteni a kutyás társadalom felét.
2017. febr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
A barátod lenézi a kutyádat, mert nem tud pacsit adni, cserébe te lenézed azokat, akiké tud. Nagyon értelmes.
2017. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%

Nem kéne már abból is problémát csinálni, ha esetleg valaki az "ül, marad, hozzám és társai" mellett egyebeket is megtanít.

Ha belemerül valaki a kutyakiképzési módszerekbe, könnyen ráébred arra, milyen keveset tud, másképp fogalmazva mennyi mindenre megtanítható egy kutya.


Egyelőre a probléma inkább az, hogy a kutyatartók java az "ül, marad, hozzám és társai"-t sem tudja megugrani.


Az én kutyáimtól járókelők még nem vártak pacsit, sőt, nagyon ismerkedni sem vágytak - ez a probléma biztosan az aranyos külsejű kutyákat érinti.

2017. febr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Igen, mert én azon az elven vagyok, hogy ami fontos azt tanulja meg , de az ilyen csináljuk a kutyát a saját képünkre hülyeségtől ki ver a víz. A kutya az ember legjobb barátja, nem pedig a játékszere. A kutya annak örül, hogyha az erdőbe rohangászhat, vagy a baráti falkával együtt futhat, nem annak , hogy pacsit adhat. Na de mindegy is más véleményen vagyok.
2017. febr. 7. 09:15
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

# 16 Kérdező, egy valamit nem akarsz megérteni. Az erdőben rohangászás, sétálás nagyon jó valóban, élvezi szinte mindegyik kutya, de igenis van, amelyiknek ez kevés. Ez csak fizikai fárasztás. Rengeteg olyan kutya van, ami igényli, hogy szellemileg is le legyen fárasztva. Hidd el, ezek a kutyák ezt a tanítást borzasztóan élvezik. Ha az ilyen kutyákat nem fárasztják szellemileg is, azzal rosszat tesznek. Mintha egy örökmozgó kutyát sosem vinnének el sétálni, kirándulni.

Azok a trükkök, amiktől téged kiver a víz, mind a szellemi fárasztást szolgálják. Aki meg azt írta, hogy ezzel a tanítással csak a saját képére akarja formálni a kutyát, annak elmentek otthonról, mert egyáltalán nem így van.

Én nem akarlak bántani, de sosem láttam még olyan embert, mint te, aki ezekre a dolgokra úgy tekint, hogy bohócot csinálnak az ilyen gazdik a kutyából. Lehetsz ezen a véleményen, csak ne nagyon hangoztasd, mert nagyon butának fognak érte nézni.

2017. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám igényli az agyi fárasztást.Sőt,egyenesen imádja.Már ott tartunk,hogy kb elfogyott a tanítható "dolog".Olyan örömmel tanul meg új dolgokat.Ezáltal nemcsak okosabb lesz,de sokkal jobban ragaszkodó.Ettől nem lesz "bohóc",mindössze használja az agyát és magától is "kitalál" dolgokat,trükköket.
2017. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerinted a kutya nem örül a trükköknek, akkor tanulj még egy kicsit a kutyákról. Vagy esetleg nézz meg egy kutyát, aki éppen trükköket tanul. Ha nem látod rajta, hogy élvezi, akkor ne legyen kutyád, mert semmit nem tudsz a testbeszédükről.
2017. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Neked van egy véleményed és azon nem vagy hajlandó válltoztatni.

https://www.youtube.com/watch?v=C0_JuGRzySg

Itt egy videó, nézd meg és döntsd el, hogy az a 3 kutya úgy viselkedik mint egy bohóc vagy esetleg élvezi és szereti csinálni és szükségük van rá? Elárulom neked ezek a kutyák akkor érzik magukat rosszul ha nem dolgozhatnak, nem pedig ha dolgozni kell.

Különben egy vizslának sem elég normálisan a fizikai fárasztás.

A többit pedig leírtam a #4es hozzászólásban.

2017. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!