Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tanítanak az emberek a...

Miért tanítanak az emberek a kutyáknak mindenféle vezényszavakat?

Figyelt kérdés
Az ül, marad, hozzám és társait megértem, de mi értelme van a pacsi meg pörgés meg hasonló dolgoknak? Nem cirkuszi majmok ők, hanem kutyák. Miért kezelik a kutyákat sokan bohócnak?
2017. febr. 6. 23:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a trükköket pozitív megerősítéssel tanítom. A kutyán nincs póráz, bármikor el tudna menni. De nem megy el, mert nem akar! Nálam a 2-3 hónapos kölyök is vigyorgó pofával, farkát csóválva csinálja a trükköket. De ha nem hiszed, próbáld ki. Tanítsd meg egy trükkre a kutyádat. Meglátod, mennyire boldog lesz.

U.i.: szomorú, hogy manapság egyesek szemében az az állatkínzás,hogy feladatot adunk a kutyának...

2017. febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy egy vizslának tökéletesen elég, ha rohangálhat az erdőben, mivel vadászkutya. Viszont egy németjuhásznak (nekem is az van) vagy egy malinak az nem elég. Pl. Mi is legutóbb 1,5 órát voltunk a réten, szaladgált, szaglászott+apportíroztunk. Viszont az agyát ez nem fárasztotta le. Otthon még engedelmeseztünk és trükköztünk. Ez nem arról szól, hogy "saját képemre akarom" formálni a kutyát. Egyszerűen élvezem az együtt töltött időt és látszik, hogy mind a 2en élvezzük ezt az egészet. Járunk kutysuliba, ott is tanul sok új dolgot. Az enyém is 6 hónaposan már ült/kefüdt/maradt/pacsit adott/forgott. Jó tovább lépni. Azzal semmi baj, hogy a te kutyád nem tud pacsit adni (ismerek olyat aki direkt nem tanította meg, merthogy azt már minden kutya tudja). Ez a gazdi döntése. Ha a kutya anélkül is lefárad nincs vele semmi gond:)
2017. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
A trükköknek nem az a lényege, hogy a saját képünkre akarjuk formálni a kutyát, vagy cirkuszi majmot akarunk képezni belőle. A trükközés mind a gazdinak, mind a kutyának szuper szórakozás. Emellett mint már annyian említették előttem, sok kutya nagyon igényli mind a szellemi, mind a fizikai lefárasztást. Az agyi fárasztás is van olyan fontos ,mint a testi. Az én kutyám tud pacsit adni és a tengelye körül megfordulni (még sok más dolog mellett, de te ezeket emelted ki úgy különösebben), még sem bohócként kezelem és nem is azért tanítottam neki, hogy ő most úton-útfélen boldog-boldogtalannak bohóckodjon. Csak egyszerűen élvezi, hogy a kedvemben járhat és még finomságot is kap cserébe, vagy ha azt nem akkor meg dicséretet. Ez sok kutyánál olyan, mint a játék. Én sem tartom kevésbé okosnak azt a kutyát, amelyik semmilyen trükköt nem tud, de akkor ugyanezt a tiszteletet elvárom a mi irányukba is. Nem értek egyet az ismerősöddel amiért lebutázta a kutyádat, de ezt vele kellene megbeszélned és nem azokat "szidnod" akik szellemileg is lefárasztják a kutyájukat.
2017. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

23-as vagyok. Hozzátenném még, hogy ezek a "bohóckodós" trükkök is tudnak ám hasznosak lenni. Pl. karomvágásnál az első lábairól úgy vágja le a karmot, hogy pacsit kér tőle. Persze ugyanilyen egyszerű csak úgy felvenni a lábát és levágni a karmot, de ha "trükközve" csinálják úgy szórakoztatóbb a kutyának is. Plusz a dokinál egyszer oldalra kellett volna fordítani a kutyát, hogy megtudja röntgenezni, és ahelyett, hogy megfogtam volna és az oldalára fordítottam volna, egy "puff" trükköt (halottnak tettetés) bevetve hanyatt vágódott, a doki meg csak nézett :D . És kitudja milyen helyzetek adódhatnak, amiben jó, ha vezényszóra megtud fordulni a tengelye körül vagy hátra felé megy, ha kéred.

És én is osztom azt a véleményt, hogy szomorú, hogy most már az a rossz gazdi aki foglalkozik a kutyájával, tanítgatja.

2017. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért jár a gyerek iskolába? :D


A trükkök nagyon is hasznosak.


Az apportírozás, "kincskeresés", átfordulás, pörgés, "Hozz egy sört!"(->nyissa ki a hűtőt, vegye ki a sört, csukja be az ajtaját és hozza oda) és társai remek testmozgási formák :D


Plusz ugye a kutyának meg kell jegyeznie a vezényszót és a hozzá kapcsolódó mozdulatsorokat. Minél bonyolultabb trükk, annál többet kell törnie a buksiját. Az agyat is formában kell tartani.


Meg ugye ők ezt nem ugráltatásnak fogják fel - egyrészt a drága, szeretett, Az Egyetlen gazdi kéri tőlük, aki közben végig velük foglalkozik, másrészt többségük nagyon szereti ezt csinálni, és igénylik.

(például az én kutyám egy német juhász keverék. Amikor a barátnőmmel sétálunk, ő néha észrevétlenül elbújik egy bokor/fa mögé. Leírhatatlan a kutya feje, amikor észreveszi hogy valami nem kóser :D és rendesen felcsillan a szeme, amikor kiadom a "Keresd!" parancsot)

2017. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!