Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran kell fürdetni...

Milyen gyakran kell fürdetni egy szoba kutyust?

Figyelt kérdés
Ti milyen gyakran fürdetitek a szoba kutyitokat? Van egy ismerősöm aki heti szinten rak fel kutyus fürdető videókat, valahol azt olvastam,hogy nem egészséges gyakran fürdetni a kutyákat akkor most hogy van ez?
2017. febr. 8. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészséges. Én fél évente szoktam + amikor összekoszolja magát. Illetve nyáron ő ugrik a medencébe de az mellékes
2017. febr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt amikor 2 naponta fürdettem,speciális samponnal, (piros,kiütéses volt) szóval muszáj volt, meg is gyógyult tőle, nem száradt ki a bőre. Viszont mikor nincs baj akkor 2-3 havonta, de ugyan úgy ezzel a gyógysamponnal ami nem olcsó, 200ml 5000ft de tökéletes lesz a bőre,szőre.
2017. febr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is egészséges a szőrének/bőrének a heti samponos fürdetés. 3-4 havonta ideális, én fél évente fürdetem samponosan a kutyámat. Kivéve, ha extrém sáros vagy, vagy belefetreng valamibe.
2017. febr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém valamikor tavaly fürdött utolyára mielőtt nagyon hideg lett. Most lesz nemsokára újra fürdetve amint kicsit melegebb lesz.
2017. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Az enyémnek hosszú a szőre, szóval ebben a sáros, havas, latyakos, genya időben 2 hetente fürdik, speciális samponnal persze, és 1:50 arány hígításban (ez azt jelenti, hogy 50 ml vízhez teszek 1 ml sampont, azzal a keverékkel habosítom be, majd leöblítem sima vízzel). Egyébként helyzetfüggően havonta-kéthavonta viszem kozmetikushoz és köszöni, csodás a szőre és a bőre.

Hozzáteszem, minden alkalommal a legjobb minőségű samponnal fürdik, embernek való vagy ilyen 1-2 ezer forintos samponnal én sem fürdetném ilyen sűrűn.

2017. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, három, négy havonta...

Heti, havi fürdetéssel csak kiszárad a bőre, szőre, korpás lesz, stb. Még speciális samponnal is!

2017. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor büdös vagy ha belefetreng a sárba. Kb 3-4 havonta.
2017. febr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!