Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdi halála után hova lehet...

Gazdi halála után hova lehet vinni a kutyákat?

Figyelt kérdés

4 kutyáról van szó. 3 befogadott,(2 nagytestű,1közepes) 3,6,7 éves keverék és egy fél éves törzskönyvezett Akita.

Külföldről utaztunk haza a temetést intézni és kedden utazunk vissza, tehát sűrgős lenne. Hírdetem az interneten,de mindenki csak kölyköket keres. Menhely? Van esély új gazdára?

Az akitát befogadjuk.



2017. febr. 8. 17:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó! Olvasás megy? Az akitát befogadják.
2017. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
77%

Hiába fogadja be ha van elővásárlási joga a kutyára szerződés szerint. A kutya gazdát vállt, tehát a tenyésztőnek jelenteni. Az, hogy a tenyésztő ígényt tart rá van nem az az ő dolga. De bármikor pert indíthat a befogadó ellen amit meg is fog nyerni.

Az tény, hogy az utolsó mondat fölött átsiklottam de mindenkivel megesik néha. Ettől függetlenül a tenyésztőval mindenképp kell beszélnie a kérdezőnek.


A kérdezőnek pedig részvétem.

2017. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
89%
Azért ne hagyd a láncon őket éhenpusztulni. Szólj a legközelebbi szomszédnak, hogy legalább etesse őket, amíg nem találsz valakit aki elviszi.
2017. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
okés bocsi, valóban átsiklottam az utolsó mondaton.
2017. febr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
45%

Öröklés esetében pedig nincs elővásárlási joga a tenyésztőnek csak adásvétel vagy ajándékozás esetében.

A másik háromnál pedig ki kell deríteni kitől fogadta be a gazda és megkeresni.

2017. febr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ennyire antiszociálisak es agresszívek ...tudom most sokan támadni fogtok de el kell altatni oket jobb nekik mint egész életükben láncra verve vagy ketrecben élni..a többibe nem szólok bele mert nem a kérdés hatásköre de azoknak a kutyáknak az lenne a legjobb ha nem szenvedjenek tobbet.sajnalom en is de szerintem ez a lég elfogadhatóbb REÁLIS megoldás.
2017. febr. 11. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Egy maradt a tanyán, kettő menhelyre került.Persze nem egyedül hagytuk, maradtak még a tanyán állatok,azokat jár etetni egy férfi. A kutya meg őrzi a területet.
2017. febr. 15. 21:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!