Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban a németjuhászok a...

Valóban a németjuhászok a világ legokosabb kutyái? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Még a nagymamámnak volt egy nagyon okos, kedves, hűséges németjuhásza. Nagyon szerettem őt, de már öreg volt, és néhány évvel később el kellett altatni. Miután feldolgoztuk az elvesztését, hiányozni kezdett egy kutya jelenléte, és mivel nagyon szerették a németjuhászt, így vettek egy kölyköt. Próbálták tanítgatni, de nagyon bolond, nem hallgat senkire, nem hagyja magát simogatni, ugrál mindenkire. Nem veszélyes, nem morog és hasonlók, de szerintem ez nem normális egy elvileg okos fajtától. Valamint míg az öreg kutyát el lehetett vinni sétálni, és el lehetett engedni a mezőn, őt képtelenség.


Később megismertem egy barátom kutyáját, aki szintén németjuhász, de mondhatni őrült. A nap egy részében láncon van, de amint lehetséges, elengedik az udvarban, ahol nagy helye van rohangálni. (A sétáltatásnál nála ugyanaz a helyzet, mint a mamámék kutyájával.) Rendszeresen megőrül, ha valakit lát, hatalmasakat ugrik, van hogy fel is löki az embert. (Az ő nevelésénél nem voltam ott, így arról nem tudok nyilatkozni, de már hiába nevelik.) Továbbá szexuálisan túlfűtött, képtelen levezetni a benne lévő feszültséget, így az utóbbi időben aggresszívvá vált.

Talán ha összeengednék egy szukával, jobb lenne utána, de őszintén, az ő vérvonalát nem szaporítanám tovább. (Az ivartalanításban sem bízom, az én kutyámon végre kellett hajtani bizonyos okok miatt, de semmi sem változott.)


A fent említett kutyák mind kankutyák.


Mitől viselkednek így? Talán túl vannak szaporítva? Vagy mégsem a németjuhászok a legokosabbak?

(Tisztában vagyok vele, hogy a rendőrkutyák szinte mind németjuhászok, ezért nem értem a mi helyzetünket velük - kutyaiskolába jártak.)



2017. febr. 9. 11:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kutyák az őrültek, hanem a gazdáik alkalmatlanok a kutya megnevelésére. Egy jól nevelt kutya nem úgy viselkedik, amit te leírtál.

A láncon tartott kutya esetében (ami egyébként már tilos) nem tudom miért meglepő, hogy ezerrel pörög szerencsétlen, ha végre el van engedve. A németjuhász munkakutya, tehát nem csak napi szinten sétáltatni kell, hanem dolgozni vele, feladatokat adni neki, tehát szellemileg is le kell fárasztani. Tehát ahol sem nevelve sincs, sem a napi sétát sem kapja meg a kutya, ott teljesen normális, hogy így viselkedik.

A szexuális túlfűtöttségre pedig az ivartalanítás a megoldás, szukával semmiképp nem kell összeengedni.

Egyébként ha törzskönyv nélküli, szaporított kutyákról beszélünk, akkor az is benne lehet a pakliban, hogy valami idegi jellegű bajuk is van, ami ugye szapis kutyánál bármikor előfordulhat.

2017. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Az első esetben hiba öreg kutya viselkedését hasonlítani egy kölyökéhez.

A kölyköt pedig nem próbálni kell tanítani, hanem kitartóan tanítani hónapokig.

A második esetben a kutya viselkedése egyértelműen jelzi, nem tanították meg neki kölyökként, +nem ugrálhat. A láncon tartott kutya pedig megváltozik viselkedésben, és nem jó irányban.

2017. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem vitatom, hogy alkalmatlanok az ilyesfajta kutya tartására, de ismerek más németjuhászokat, akik ugyanilyen körülmények között (lánc, hetente-kéthetente séta) rendesen viselkednek, és nem feltétlen lettek olyan nagyon megnevelve.


Nem az öreg kutyával hasonlítottam össze, hanem amilyen fénykorában volt.


De ha egy ilyen kutyának ennyi figyelem kell, és ennyire sokat (relatív sokat) kell vele foglalkozni, nem értem, miért nem szabályozzák, hogy ki milyen körülmények között tarthat vagy nem tarthat (gondolok itt azokra a helyzetekre, amikor valaki a nagyváros közepén a lakásban tart egy nagytestű kutyát).


Visszatérve, hogy alkalmatlanok a tartására, valóban, a nagymamám képtelen megtartani pórázon, de van egy hatalmas kert... kb egy hektár, szóval szerintem nincs gond a mozgásterével. A másik család... hát abban a helyzetben egy ideig normálisan viselkedett, aztán vadult meg, semmi nem változott a körülményeken. Eleinte engem nagyon szeretett, simogattam, játszottunk vele, ma már nem enged közel, szinte félek tőle. Arra is gondoltam, hogy talán megérzi a család feszültségét? Nem akarok belemenni, hogy mire gondolok, de szörnyen viselkednek egymással.

2017. febr. 9. 12:37
 4/22 A kérdező kommentje:
Még hozzáfűzném, hogy a félig-meddig láncon tartott kutya esetében naponta egy órán át játszanak vele (vagyis már kevésbé, mert a család is tart tőle). Labdát dobnak/rúgnak el neki, és hasonlók.
2017. febr. 9. 12:39
 5/22 anonim ***** válasza:
Intelligenciában vannak még hozzá hasonló kutyák, jellemzően a juhászkutyák mind elég okosak. Ami miatt a német juhászok a legjobban használható okos kutyák, hogy mellette még az egészséges egyedeik bátrak, erősek és nagyon hűségesek és lelkileg kiegyensúlyozottak (nem kattannak be) is.
2017. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Egy jó német juhász hatalmas energiákkal rendelkezik, magas agresszió szintű, ami ha a gazda felé nem is, de sétáltatásnál más emberek, biciklisek, futók felé, illetve kutyák felé megnyilvánul, robbanékonyak, magas ösztönszintűek és dominánsak. Vagyis rengeteg foglalkozást, tréninget, futtatást, közös munkát igényelnek és erős, tapasztalt gazdát. A félreértés elkerülése végett az nem tapasztalt gazda, akinek már volt kutyája és néha megsétáltatta meg megtanította leülni.

Itt nem a kutyával van baj, hanem veletek. És a szukától sem lesz jobb a helyzet, sőt, csak romlik, mert ez nem túlfűtöttség, hanem neveletlenség. Az ivartalanítás sem fog ezeken változtatni, annak más előnye van. Ami kell, hogy keressetek fel kutyasulit vagy házhoz járó kiképzőt, aki TITEKET megtanít arra, hogy hogyan neveljétek, sétáltassátok, kontrolláljátok. Emellett mozgassátok naponta, keressetek valami sportot neki és járjatok vele őv-re. Talán teljesen újat mondok, de a nj nem kerti dísz! Munkakutya, akinek munkára van szüksége! Ennek hiányában, ha elhanyagolod, persze, hogy nem tudsz vele bánni!

2017. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, ezt mindet a nagymamám első kutyájánál tapasztaltuk. Aztán soha többet nem láttam hozzá hasonló németjuhászt...
2017. febr. 9. 12:52
 8/22 A kérdező kommentje:
Másik utolsó: NEM ÉN vagyok a kutyák gazdája, és nem is szeretnék az lenni, én sosem vennék/fogadnék örökbe egy ilyen nagy felelősségű kutyát. Csak kíváncsi voltam a véleményekre. A hozzászólásaimból kideríthetted, hogy nem értek egyet azzal, hogy egyszerű, hozzá nem értő emberek "neveljenek" egy németjuhászt. Nem fogom mindezt felvezetni a gazdáiknak sem, mert úgy gondolom, nekem nincs beleszólásom, és nem az én felelősségem. Csak tájékozódni szerettem volna, de nem én tehetek arról, hogy olyanok, amilyenek. :D
2017. febr. 9. 12:57
 9/22 A kérdező kommentje:
A szexuális túlfűtöttség pedig nem ebben a fajta robbanékony viselkedésében nyilvánul meg, hanem hogy különböző tárgyakra ugrik rá szexuális szándékkal.
2017. febr. 9. 12:58
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Az nem túlfűtöttség, hanem dominancia! Azt csak nem gondolod, hogy szukának nézi a kanapét és a kisszéket is? Ez szimpla jelzés felétek, hogy ő magáét tartja a legdominánsabbnak, erről le kellene állítani. Ez jól mutatja, hogy nagyon nincs vele rendesen foglalkozva, nem nevelitek, nevelik megfelelően! És ez nem csökken, hanem csak rosszabb lesz, ha fedeztettek vele!
2017. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!