Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban a németjuhászok a...

Valóban a németjuhászok a világ legokosabb kutyái? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Még a nagymamámnak volt egy nagyon okos, kedves, hűséges németjuhásza. Nagyon szerettem őt, de már öreg volt, és néhány évvel később el kellett altatni. Miután feldolgoztuk az elvesztését, hiányozni kezdett egy kutya jelenléte, és mivel nagyon szerették a németjuhászt, így vettek egy kölyköt. Próbálták tanítgatni, de nagyon bolond, nem hallgat senkire, nem hagyja magát simogatni, ugrál mindenkire. Nem veszélyes, nem morog és hasonlók, de szerintem ez nem normális egy elvileg okos fajtától. Valamint míg az öreg kutyát el lehetett vinni sétálni, és el lehetett engedni a mezőn, őt képtelenség.


Később megismertem egy barátom kutyáját, aki szintén németjuhász, de mondhatni őrült. A nap egy részében láncon van, de amint lehetséges, elengedik az udvarban, ahol nagy helye van rohangálni. (A sétáltatásnál nála ugyanaz a helyzet, mint a mamámék kutyájával.) Rendszeresen megőrül, ha valakit lát, hatalmasakat ugrik, van hogy fel is löki az embert. (Az ő nevelésénél nem voltam ott, így arról nem tudok nyilatkozni, de már hiába nevelik.) Továbbá szexuálisan túlfűtött, képtelen levezetni a benne lévő feszültséget, így az utóbbi időben aggresszívvá vált.

Talán ha összeengednék egy szukával, jobb lenne utána, de őszintén, az ő vérvonalát nem szaporítanám tovább. (Az ivartalanításban sem bízom, az én kutyámon végre kellett hajtani bizonyos okok miatt, de semmi sem változott.)


A fent említett kutyák mind kankutyák.


Mitől viselkednek így? Talán túl vannak szaporítva? Vagy mégsem a németjuhászok a legokosabbak?

(Tisztában vagyok vele, hogy a rendőrkutyák szinte mind németjuhászok, ezért nem értem a mi helyzetünket velük - kutyaiskolába jártak.)



2017. febr. 9. 11:11
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Munkavonalú német juhász kutyám van. A szülei, testvérei rendőrkutyák, tehát nagy mozgásigényű az egész vérvonal. Régebben tanyán éltünk, a kutya egész nap az ajtó előtt feküdt, arra várva, hogy mikor foglalkozom vele... Napi 2 séta akkor is kötelező volt. Most lakásba költöztünk. Annyit változott a dolog, hogy most a kanapé előtt fekve várja a sétát és már naponta 3x sétál. A kert mérete mindegy, nem arra kell várni, hogy majd ott lemozgatja magát, ugyanis az kevés kivételtől eltekintve nem fog bekövetkezni. Az meg különösen kiakaszt, hogy ugyan mindkét neveletlen kutya kerti, de azért szerinted a lakásban élőknek van rossz dolguk... Hát képzeld, egy olyan kutyával, amelyik nem mozog eleget, nem lehet lakásban együtt élni. Ott ugyanis nem tudod megkötni egy távoli sarokban, ha nem viselkedik rendesen. Szóval a legtöbb lakáskutya sokkal többet mozog, mint sok kerti.

Az említett két kutya meg nem buta, hanem neveletlen. Nagy különbség.

2017. febr. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Ja, és az sem kifogás, hogy de más német juhászok elvannak a kertben heti 2 séta mellett. Ezek ilyen falusi szapis német juhászok, gyakorlatilag bármilyen természet előfordulhat náluk. Ha előre akarod tudni, milyen lesz a kutyád jelleme, vegyél rendes tenyésztőtől.
2017. febr. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!