Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen felelőtlen sok...

Miért ilyen felelőtlen sok kutyatartó?

Figyelt kérdés
Sokan úgy engedik szabadon a kutyájukat az udvaron, hogy az utcaajtó, és/vagy a kapu nyitva van, vagy nem foglalkoznak vele, hogy a kerítés túl alacsony/ valahol rossz, tehát bármikor kiszökhet a kutya, és az emberek esetleg félve mennek végig az utcán a kóbor kutyák miatt, illetve a kóbor kutyák halomra ölik a vadállatokat, bemennek mások udvarára, és kárt okoznak a tulajnak. Ezen kívül sokan póráz nélkül sétáltatják az idegenekkel szemben egyértelműen agresszív kutyájukat. A rokonságomból és az ismerőseim közül egyébként már többeket támadott meg kóbor kutya; az egyik nagynénémnek például úgy megtépte a karját, hogy spriccelt a vér. Engem is támadott már meg így kutya (szerencsére nem harapott meg, mert mikor acsarkodva rohant ki a nyitott kapun, hozzávágtam a teli tejes kannát és teli torokból ráüvöltöttem, mire a kutya elszaladt), és mikor kérdőre vontam a gazdáját, ő flegmán azt mondta, hogy "Nem kell félni, nem bánt a kutya".

2017. febr. 9. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Mert ezek az emberek felelőtlenek. Egy kutyához pedig nem kevés felelősségre van szükség. Az ilyen embereknek nem is szabadna kutyát adni, sajnos mégis nagyon sok ilyen van.
2017. febr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

"kóbor kutya", ott azert nehez szamonkerni a gazdat, hogy miert tamadta meg a kutya a rokonaid.


Hogy valsszoljak, azert mert ez kelet europa. Itt bizonyos szokasok egyszeruen nem vagy csak csigalassan alakulnak ki (pl. a Zil-belsot osszeszedni a kutya utan), a kelet-europai ember nem nagyon van tekintettel a masikra. Ez termeszetesen nem csak a kutyatartasban nyilvanul meg, hanem pl. az utakon az autosok egymas kozott, a bringa, napestig lehetne sorolni, mi az ami nem ugy mukodik, mint ahogy kene es bizony innen nezve ez a problema az egyik legkisebb.

2017. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy most sokan kiakadnak, de a 2. válasz alapján akkor magyarul megmondva a Kelet-európaiak nincsenek azon a szinten, hogy működjön náluk a demokrácia, és a 90- es évektől hirtelen kapott szabadsággal nem tudtak mit kezdeni, vagyis magyarul megmondva a diktatúra a megfelelő az itteni embereknek, mert nem ahhoz vannak szokva, hogy nem illik ezt meg azt, hanem Ha ezt meg azt meg mered tenni, akkor baj lesz?
2017. febr. 9. 21:53
 4/10 A kérdező kommentje:
De ha már egyszer majdnem megharapott a kutyája, mert nyitva hagyta a kaput, elnézést kellett volna kérnie, nem flegmáskodni, mert ismerjük is egymást, és szimplán csak megkérdeztem, hogy miért nem csukják be a kaput, ha szabadon van a kutya, semmilyen trágár szót nem használtam.
2017. febr. 9. 21:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mindig elmondok egy imát hogy a falumban minden ugatós kutya minimum 2 méteres kerítés mögött van (a tacskó is) amúgy észrevettem hogyha beszélsz a kutyához, minden nap lát, akkor megismer és nem ugat. Ahogy megyek az úton találkozom egy vizslával, valamilyen nagy zömök nyomott arcú kutyával, németjuhásszal, egy akitával, mégegy vizslával és egy labradorral, az elején mind ugatott de mára ha rájuk köszönöm már csak néznek utánam. Sőt, a vizsla már ugrál mint egy őzike ha meglát mert valamiért nagyon bír :D

Amúgy eddig nem volt sok szerencsém kódor kutyához, amelyik ilyen fú de kemény vagyok hangulatban volt az egy csivava volt a falu szélén aki ugatott vadul aztán ha odaléptem hozzá rohant el. Egyszer anno mikor mentem a buszra egy méretes németjuci/leonbergi mixnek kinéző kutya felzárkózott mellém, sétált mellettem tök nyugisan, visszafelé is aztán mikor megálltam leült és várta a simit, imádnivaló kutya, fél évre rá láttam még 3x, azóta megint semmi, szóval lehet igazából csak kijáró.

Alapból nem értem valaki hogy tud olyanra nevelni egy kutyát hogy támadjon. Vannak fajták amik nem szeretik az idegeneket, pl a komondor de az se rohan neked az utcán ha meg van nevelve.

2017. febr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy nem foglalkoznak vele, és nem szoktatják hozzá az emberek társaságához.
2017. febr. 9. 22:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nem kell egy kutyát arra nevelni, hogy támadjon. elég egy sz@r gazda, aki kib.szarintja az udvarra/kertbe, ahol soha nem lát más embert, állatot, belezavarodik abba, hogy soha nem foglalkoznak vele, ezért aztán ha egyszer kiszabadul nekimegy mindennek, ami mozog. szerintem nem is azért, mert harapni akar, hanem támad, mert fél az ismeretlentől.

lehet rosszul gondolom, de akkor is így érzem

2017. febr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért? Mert ennyi elmaradott, buta, ostoba, nemtörődöm ember van.
2017. febr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi is kint tartottuk őket az udvaron, de nekünk magas kerítésünk volt és rendszeresen játszottunk velük, stb. De nem is voltak agresszívek a kutyáink.
2017. febr. 10. 21:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés. Egyszer 3 kutya kergetett meg az utcan. Mikor kutyat setaltattam utanam jottek. És az volt a szerencsém, hogy elkergette egy ember. De mit varunk attol a kutyatol akinek a gazdaja is ezt csinalja. Igen a gazdája is megkerhetett egyszer. XD
2017. febr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!