Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy jó pásztorkutya falkát...

Ha egy jó pásztorkutya falkát szeretnék állatok mellé, akkor milyen fajta kutyáim legyenek?

Figyelt kérdés
Jelenleg 2 kuvaszom van, olyan 5-6-7 kutyát szeretnék, gondolkozok kangal, KÁJ keverékeken, vagy akár fajtisztán is, de felénk a keverékeknek nagy divata van a heterogénebb gének miatt elméletileg még strapabíróbbak, kau az amit kizárnék, sárhegyit is a 40 kilója miatt, szerintem túl kicsik jó területörzőnek, román fajták, Mioritic és kárpáti még érdekelne. Számítanak a fajták, vagy ha 6-7 kuvaszom van azok is ugyanolyan jól tudnak működni, mint ha vegyes fajták lennének? Komondor esetleg?

2017. febr. 10. 19:35
 1/2 Komlósi G. ***** válasza:
85%

Ha már van két kuvaszod, minek kevernéd? Egy jó vérvonalú törzskönyves kuvaszt kb nem is kell tanítani nyájőrzésre, a farkast is elhajtja. (+családcentrikus, egygazdás, igénytelen és kapásból területvédő) Többen még a medvének is nekimennek.

Beszélgettem Svéd és finn kuvaszosokkal, egyszerűen nem találtak jobb megoldást a kuvasznál ilyen problémákra.

2017. febr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem egy fajtatiszta közép ázsiai juhász a legjobb! Nekünk 5 kutya van és itt erdélyben gyakoribak a farkasok, és a kobór kutyák is, és a kutyáim már fogtak meg farkast is,sosem volt olyan hogy 1 betörtek vagy ellopták, vagy megölték a juhokat szerintem közép ázsiai juhász és kangal a többi felejtös, ilyenek mint a komondor meg a kaut ezeket ha nem tanitód házörzésre akkor semmi nem lesz belőle saját tapasztalat, hogy a komondorkból nem lessz tanítás nélkül jó örző kutya úgy mint a KÁJból vagy a kangalbol.
2018. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!