Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor tapasztalatok?

Berni pásztor tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Valamint mekkora a mozgásigénye? Milyen árban mozog, egy tenyésztőtől?

2017. febr. 10. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Nekünk volt. Szeretett turazni de nem mondanám örült nagynak a mozgasigenyet. Persze mozgatni kell.


Azt nem tudom most mennyibe kerül de 18 éve mikor mi vettük olyan 50 ezer volt torzskonyvesen.


Nagyon nyugodt és jo családi kutya.

2017. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Meg tudnád mondani, mennyi ideig élt?
2017. febr. 10. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt, szeretett szaladgálni, de azért nem egy túlmozgásos fajta legalábbis a mienk nem volt az :). Nagyon okos, könnyen tanul, hozzánk már nagy korában került és még így is sok mindent meg tudtunk neki tanítani.Családi kutyának mondanám, jól alkalmazkodik, szereti a gyerekeket és más állatokkal is jól el van. Törzskönyv nélkül, 1x oltva, néhány hete 40-ért láttam hirdetést.Sajnos az élettartamát nem tudom megmondani, a mi kutyusunkat megmérgezték.... :( egyébként küllemre riasztó a termete és agresszívnek tűnik, de nem az, igazi házőrző, nem bízik az idegenekben, bár ez lehet h személyiségfüggő is.
2017. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én kutyám 13 évesen ment el,nyugalomban. Értelmes,okos kutyák. Átlagos a mozgás igényük: Imádnak túrázni, de nem igénylik hogy Naponta több órán keresztül intenzíven mozgatva legyenek. Tökéletes családi kutyák <3


Vannak olyan baromságok hogy a bernik 6 évig élnek... n rendesen járok és jártam kiállításokra,rengeteg bernis gazdival találkoztam. Egyetlen egy sem volt aki 10 évnél korábban halt volna meg természetes módon. Nem tapasztalom hogy beteges fajta lenne. Jelenleg egy 5 hónapos bernim van,fahtamentőktől

2017. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A miénk 13 évig élt. Szegény beteg lett. Nagyon szenvedett és a doki azt mondta semmiképpen sem mutheto úh. Engedjük el. Nem tudjuk pontosan mi volt a baja mert ahhoz fel kellett volna boncolni vagy további vizsgálatokat csinálni de mivel menthetetlen volt...
2017. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Árban 200-300 ezer körül mozog jelenleg.

Nincs túlzottan nagy mozgásigénye, persze napi séta neki is jár.

2017. febr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az enyém lassan 10 hónapos. A mi tenyésztőnktől 150-200.000 környékén vannak, KIVÁLÓ idegrendszerűek, mai napig tartjuk a kapcsolatot. A mozgásigényét inkább közepesnek mondanám, igaz, az enyém még csak kölyök(ahhoz képest energikus). Napi többszöri rövid lefárasztás szükséges. Mondjuk 3x30perc. De, ha mondjuk elviszem 1 órás sétára az jobban lefárasztja így több pihenésre is van szüksége. Séták alatt szoktunk 5-10 perceket kocogni, így rátesz egy lapáttal az is. Napi 1x sétáltatom, de otthon még játsszunk, tanulunk, dögönyözöm. De neki ez még mindig nem elég :D 30 perces séták után lepihen 5 percre utána talál magának valami elfoglaltságot és ismét kifárad. A vele közös elfoglaltságok be vannak osztva, tehát egy példa: reggel tanulás + utána egy rövid játék, kora délután séta, sötétedés előtt egy nagy játék. Persze a köztes időkben sok simi, trükkök számonkérése stb. A családdal érzi a legjobban magát, ha csak ki van b*szva az udvarra(kint tartjuk mi is), nincs vele foglalkozva akkor depressziós lehet.
2017. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!