Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanításával...

Kan kutya ivartalanításával kapcsolatos tapasztalatok és tanácsok?

Figyelt kérdés

A kutyám egy 2 éves Jack Russel Terrier. Ezen a heten mar megyünk ivartalanittatni.


Igazából ezek a fő kérdéseim:


- Mennyi ideig fog neki fájni a varrat?

- Hogy fogja viselni (mert eddig a tokei voltak a "legféltettebb kincsei")?

- Hangulata hogyan fog változni?

- Táplálkozás és ivás hogy alakuljon (mennyit, mikor, miből)?

- Milyen viselkedés várható?

- Ha mar kiszedik a varratokat, akkor utana ugyanaz a pattogós, ugrálós, bolond kis kutya lesz? :)

- Milyen reakciók várhatóak?


Egyéb fontos infokat es tapasztalatokat is várok! 😉


Előre köszi a válaszokat! 😘😘😘


2017. febr. 7. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Én viselkedésben nem vettem észre változást.


A műtét kb fel óra. Mi egy óra múlva már mehettünk erte addig már magához tert.


A varratok kicsit se zavarták nem piszkalta. Nagyon jól viselte. Felek a másik kutyával nem így lesz... ő nálunk a kényes hisztis porgos.

2017. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja a kaját meg az ivast elmondja a doki pontosan úgyis.
2017. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

-az én kutyámnak, amíg benne voltak a varratok, fájt neki az a terület; a műtét után 10 nappal lesz a varratszedés

-nem fogja őt megviselni, hogy valami hiányzik, sőt, szinte fel sem fog neki tűnni :)

-a hangulatváltozás ritka; a műtét utáni napokban lehet hogy kicsit bágyadtabb lesz, de ez elmúlik idővel

-a műtét után, ha már teljesen magánál van (nem támolyog, stb) akkor lehet vízzel kínálni, este egy keveset már enni is kaphat; másnap már mindent kaphat rendesen

-a viselkedése és természete kb. ugyanolyan fog maradni; talán nem lesz majd annyira domináns, kanoskodni és talán jelölgetni sem fog olyan mértékben, vagy pedig egyáltalán nem fog

-igen, ugyanaz lesz aki azelőtt volt, rá se hederít majd a történtekre :)


a műtét után tartsátok biztonságos helyen és megfigyelés alatt; sok kutya ha ébredezik, fölkel, járkál és támolyog még- ilyenkor hajlamosak leesni valahonnan, vagy nekimenni valaminek; legjobb lenne ezt megelőzni

sok sikert! :)

2017. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkét valaszolonak! ❤
2017. febr. 7. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém már a műtét utáni napon pont olyan volt, mint a műtét előtt. Vagyis egy dolog azért változott. Már nem akart minden párnát és plüssállatot khm... :D

Úgy rohant a tölcsérrel a fején, mint az őrült. Én ettől persze frászt kaptam, de nem akart pihenni. Néha piszkálta volna a sebet, de inkább már csak akkor, amikor viszketett neki-vagyis amikor már gyógyulófélben volt a seb.

Varratszedés után már egyáltalán nem foglalkozott vele.

Nyugi, egy JR mindig pattogós lesz :)

Nem fogja hiányolni a golyóit.

Műtét után ne ess kétségbe, valószínűleg sírni fog és nagyon elesett lesz. De csak azért, mert amíg nem térnek teljesen magukhoz, addig még szédülnek és nekik ez ijesztő.

Az állatorvos el fogja mondani, hogy mikor ihat-ehet. Lényeg, hogy amíg gyógyul a seb, vigyázni kell, hogy ne legyen szorulása.

2017. febr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszt ❤
2017. febr. 8. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!