Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanitsam meg a 7 hos...

Hogy tanitsam meg a 7 hos moho, zabagep nemetjuhaszomat, hogy addig nem eszik, mig nem mondom?

Figyelt kérdés

2-en vannak,de szinte fel loknek mikor a reggelit vagy a vacsit viszem nekik.


Hogy kezdjek hozza,hogy megtanitsam oket arra,hogy ulve ,varjak ki szepen mig le nem teszem az etelt es csak akkor kezdjenek hozza,ha szolok?


Az "ul"-re hallgatnak de extazisba kerulnek ha jon a kaja...


2017. febr. 13. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

eleg sok turelemre van szukseg de probald ki a kovetkezot.

megtoltod az edenyeket es mielott letenned raszolsz a kutyakra hogy uljenek le. ha elindulnak az etel fele engedely nelkul akkor erelyes raszolsz lehetoleg 1 szoval hogy "nem! es ujbol leulteted oket. az etelt vedd fel a kezedbe es ismeteld meg ujbol. ha leultek adj utasitast 1 szoval "varj, vagy marad. varj par masodpercet ha ahelykon maradnak akkor 1 szoval kozold hogy ehetsz, vagy tied es dicserd meg ha betartjak. leirva talan kicsit bonyolult de a lenyege hogy ha engedely nelkul nyulnak hozza akkor vedd el eloluk . tudom hogy banatosan es mergesen fognak rad nezni vagy ugatnak is de meg gyerekek es konnyen fognak tanulni. ne legy veluk durva csak erelyes SZOBAN! soha ne usd meg oket es mindig dicserd meg es simogaasd oket amikor jot csinalnak. ha ez nem mukodik irj, adok masik modszert. 40 eve vannak kutyaim nem vagyok kezdo;-))))

2017. febr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Külön etesd őket.

Viszed a kaját,megfogod a nyakörvet.

Leülteted, leteszed a tálat.

Pár pillanatig tartsd hogy ne mehessen oda, majd tied vezényszó,és elengeded.

Nálunk igy kb 2nap alatt megtanulta a legmakacsabb is

2017. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Nekem egy német juhászom van, én leültettem, az elején a kezemben volt a tál, és ha leült, utána tettem le. Ha engedély nélkül elindult felé, azonnal elvettem előle. Mikor így már jól ment, azonnal letettem elé az ülj parancsszó után, aztán kiadtam az egyél, tied, parancsszót. Ma már ha meglát, bármi van a kezemben, azonnal leül,vár, és csak utasításra nyúl a kajáért, labdáért, vagy bármiért, amit oda akarok adni. Nagyon hamar megtanulta, a német juhászok alapból is okosak.
2017. febr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom, bőszen megy a lepontozás.

Ugyan, akik lepontozták a válaszokat, miért nem írják le a tutit?

2017. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Letiltod őket az evésről, hogy rárohanjanak az ételre. Amikor indulnának, rájuk szólsz, megtiltod nekik. Ezt még nem próbáltad?

Vagy ha nem megy, akkor ott elég komoly nevelési gondok vannak, hogy még ilyen szinten sem tudod őket tiltani, gátolni. És valószínűleg nem csak itt jelentkezik az, hogy nem tudod őket kontrollálni. Akkor viszont kutyasuli.

2017. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bemegyek két tállal a kutyakhoz. 2 kulon sarokban esznek. Mindegyiket a helyére küldöm. Leültetem. Mondom neki, hogy marad. Es azt mondom, hogy "eheted" vagy a "tiéd" "szabad" szavakat is lehet hasznalni. Nem vagyok tul tapasztalt. Szoval nem tul nehez megtanitani de sok turelem kell.
2017. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Nagyon szotfogadoak,szinte minden parancsot ertenek mar es ugy is tesznek,de ez az etetes...ez nem megy. :)


Még az egyiknél csak-csak,de a masik ilyenkor se hall se lat,a szemeben nem dollarjel,hanem kaja jel villog.


A nyakorves megoldassal vissza tudom fogni(koszonom a tippet). Ha fogom,nem rohannak ra,de ha elengedem oket mar indulnak is. De kezdetnek orulok,hogy megmaradtak egy helyben addig. Gyorsan tanulnak egyebkent,bar lehet hogy ezt sem lehet ramondani mindkettore mert az egyikuk bar nagyon okos,de olyan kis kolyok meg:) 7 hos ,persze h az. Tehat meg nem erdekli csak a jatek,tanulas kozben. Bar jatekosan probalom tanitani oket.

2017. febr. 14. 08:07
 8/8 anonim ***** válasza:
legyel mindig turelmes veluk, olyan hamar elmulik a kiskolyok kor hasznald ki minden szepseget ennek az idoszaknak, annyira edesek ilyenkor. (meg persze kesobb is;-))
2017. febr. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!