Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyolc éves németjuhászomat...

Nyolc éves németjuhászomat hogyan tanítsam meg arra, hogy az apportírozásnál visszahozza a kezembe a tárgyat, ne csak körülöttem kószáljon vele, lehetőleg klikkerrel?

Figyelt kérdés
Fél éve kb klikkerezgetünk, itthon, mivel (mint mondtam) nyolc éves, elég lassan tanul, de olyan energikus mint egy két éves, majd valószínűleg viszem tavasszal tükörsuliba, de addig is, pár dolgot szeretnék vele alapozni. Eddig szegényke eléggé el volt hanyagolva (szeretve volt, csak idő nem jutott rá:( ) pl játéka sem volt már. Vettem neki egyet műanyag csontot. És a vérében van a visszahozás, és tudja is mi lenne a feladat, de közvetlenüll a kezembe nem adja. Ott kószál körülöttem, pótcselekvéseket csinál(pl szimatol, ide-oda nézeget) miközben szólok, hogy jöjjön. Modom, jön is, csak egyszerűen nem adja oda. Ezt ki lehetvalahogy gyakorloni klikkeres feladatokkal? Vagy a viszonyendezéssel kellene kezdeni?

2014. dec. 18. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem értem miért várod el, h a kezedbe adja, amikor sosem tanítottad neki - ez ugyanis egy feladat, amit így vagy úgy tanítani kell.

Én ilyenkor szoktam azt mondani a tanítványaimnak, hogy akkor építsük föl visszafelé: tárgytartással kezdünk, majd tárgy fölvétele a földről és tartás, majd a tárgy a szájban és azzal tegyen pár lépést feléd, úgy közben Te hátrálsz, dicséret akkor van, amikor Te veszed ki a szájából. És innen már csak egy mozzanat, hogy a dobást is hozzákösd. Én így nem egy, zsákmányösztön nélküli kutyát tanítottam meg apportozni. Klikkerrel.

2014. dec. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a választ!!

de egyszerűen nem adja oda magától. ha valami a szájába erül azt nem adja vissza. El tudom tőle venni, nem mindig ellenkezik, de magától egyszerűen nem tudom rávenni, és nem tudom egdicsérni.Ennél jobban mránem tudom zétszedni a feladatot. vagy ha a cucc a szájában van ár klikkkerés kaja? de a kaját se nagyon fogadja el, ha van játék

2014. dec. 19. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!