Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyatápot vegyek...

Milyen kutyatápot vegyek allergiás kutyám részére?

Figyelt kérdés
Westie kutyusom van, aki allergiás.Allergiateszt eredménye, hogy a sütőélesztőre, lóhúsra, búzára fokozottan allergiás, árpára, csirkehúsra, kacsahúsra, sertéshúsra, nyúlhúsra, pulykahúsra, vaddisznóhúsra erősen érzékeny,allergiás. Nézegettem a kutyatápokat, mert ugye ilyen teszt eredmény mellett tartani kell a monodiétát. Most Trover LRD-t eszik, ami remekül be is válik, viszont szerintem aránytalanul sokba kerül. Így most elkezdtem keresgélni olcsóbb, de jó tápokat. A BRIT CARE HYPO-ALLERGENIC ADULT SMALL BREED LAMB & RICE táp jónak tűnik, de sörélesztőt tartalmaz, így attól tartok. Sok hypoallergén táp tartalmaz sörélesztőt, így nagyon kevés a választási lehetőség. Most találtam meg a FITACTIVE NEXT ADULT LAMB&FISH WITH CRANBERRIES nevű tápot, ami jónak tűnik, viszont eddig csak 15 kg-os kiszerelésben láttam és nem tudom mekkora szemű a táp. Nagy szeműeket valószínűleg nem fogja tudni megenni. Vki ismeri ezt? Esetleg vki tud nekem ajánlani más megoldást? Mivel elég rendszertelen a munkabeosztásom, így a főzés nálunk nem opció.
2017. febr. 13. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem állatorvossal konzultálj erről. Annyira komplex probléma, és annyi mindenre allergiás szegény pára, vagy érzékeny, hogy leginkább egy állatorvos tudná ezt megmondani, mi lehet a legjobb. Ez az áfonyás FitActive nem rossz, vagy kérj egy kisebb állatboltba egy kisebb adagot, vagy a gyártótól mintát, hátha. Esetleg ahol árulják, kérdezz rá, mekkora a szemcsék mérete.


Szerintem mindneképp állatorvossal beszélj a tápváltásról, mert ennyiféle allergiára, én kizártnak tartom hogy legyen olyan táp, ami abszolúte jó minőség, és a kutya is szereti.

2017. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
JA és olcsó, az lemaradt az utolsó mondatból.
2017. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!