Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyám szaporítótól akar venni...

Anyám szaporítótól akar venni kutyát, hogy beszéljem le?

Figyelt kérdés

Berni pásztort venne 25 ezerért. Egyszer féreg hajtva és oltva. Legalább nyolc hetesen...

Mondtam neki, hogy ez a kutya nem lesz valami hosszú életű, nincs szűrve, lehet ideggyenge lesz stb... De azt mondta, hogy inkább kipróbálja ezt, nem akar 200 ezret fizetni a kölyökért. Ja és csak az anyja törzskönyves.

Ötletek?



2017. febr. 14. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem mondd neki, hogyha annyira szeretne egy kutyát, inkább menhelyről fogadjon örökbe.. azzal legalább egy életet is megmenthet. Sok helyen vannak kiskutyák, és ilyen fajtájúak is. Próbáld meg.
2017. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mutass neki szaporítókról dokumentum filmet. Sokszor az anya addig van párosítva amég bele nem hal mert senki sem bír ki ennyi szülést. Sokszor testvérek vannak párosìtva vagy anya fia ami embereknél is sok gondot okoz. Ráadásul általában undorító körülmények között vannak tartva mert ennek az embernek csak a pénz a fontos. Ugyebár kereslet kínálat szóval azért csinálják ezt mert sokan megveszik a kiskutyikat mert jajj de olcsó ezért a még az emberek megveszik addig a szaporító is tovább fogja tenni a szaporìtást. Ezért jó ezt nem támogatni.
2017. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Anyád hülye, már bocs. Mi az, hogy kipróbálja? Nem telefont vesz, vagy gyerekjátékot, hogy kipróbálja... akinek ennyi esze van, egyáltalán ne tartson inkább állatot.
2017. febr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hiába mutat neki szaporítóról filmet, ha nem a legborzalmasabbaktól vesz, nem fogja érdekelni. Nem mindegyik szaporító tartja embertelen körülmények között a kutyáját. Lehet, hogy egy hobbi kutyatartó az anyakutya gazdája, akinek van egy törzskönyves kutyája, és pároztatta, mert a parkban összeismerkedett egy szép, berninek kinéző kan kutyával. Az anyakutyát jól tartja, a ölykök helye tiszta stb. Ettől még a szülők nem szűrtek, lehetnek rokonok stb, nem helyes innen elhozni, de hiába mutogat a kérdező szaporítótlelepi képeket, ha nem onnan lesz a kutyus.

Inkább vezesse le a számokat. Berni pásztor él kb 10 évet. Ha kétszázezer ft, akkor havi 1700 Ft-ot fizet a kuyáért. Ez a biztosíték arra, hogy berni pásztort vesz, nem pedig félig moszkvai őrkutyát, a szülők szűrtek, mert ennél a fajtánál a csípőszűrés nagyon fontos. Havi 1700 Ft-ot biztosan megengedhet magának, ha etetni tudja. A csípőműtét többe fog kerülni.

2017. febr. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom javasolni,hogy vigyél egy számológépet és egy papírt és számoljátok ki,amit az utolsó írt.

Hogy a kutya él 15-20 évig, akkor leosztva nagyon minimális összegbe fájna maga a kutya ára.

Nem érdemes rajta spórolni. A szaporítós kutyáknál gyakori,hogy olyan betegségek jönnek elő,amik akár életük végéig kezelésre szorulnak. Baromira nem spórolna így..

Én azt mondom,inkább várjon még,gyűjtögessen, ne ugorjon bele a szaporítósba.

Akár cikkeket is vihetsz neki.Rengetegen írták már meg a saját tapasztalatukat a szapis kutyákról.

2017. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Számolja ki, mennyit eszik egy ekkora kutya és ki fog jönni, hogy élete végéig megeszik vagy kétmilliót. Erre vagy azt mondja, aztaku..., akkor egyáltalan nem vesz kutyát, vagy belátja, hogy ehhez képest az a kétszázezer nem olyan sok, ha cserébe nagyobb eséllyel kap egészséges, jó küllemű és jellemű kutyát. Azt kizártnak tartom, hogy aki be tudja vállalni egy nagytestű kutya tartását, az nem engedheti meg magának ezt az összeget.
2017. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Tudom, hogy most le leszek pontozva, de elmondom a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban és hozzáteszem, hogy a mai fejemmel már nem vennék szaporitótól! 18 éves koromban nagyon vágytam egy staffire. Keresgéltem a neten és találtam egy családot, ahol az apuka a helyi kutyakiképző törzsvkönyvezett kutyája volt, az anyuka pedig egy csodaszép ám nem törzsvkönyves szuka. El is mentem, megnéztem a kutyákat. Nagyon jó körülmények között voltak tartva, jó kaját ettek. Meg is vettem 25.000 ft ért a kutyát , aki most 6 éves es a kötelező oltásokat és az ivartalanitást leszámítva nem jártunk vele még állatorvosnál. Majd 1,5 éve vettem egy vizslát 1000 euróért, aki mindenre allergiás és szerintem kicsit ideggyenge is bár ennek ellenére imádom. Arra akartam csak kilyukadni, hogy bát teljes válszélességgel ellenzem a szaporítást, de közöttük is akadnak rendes emberek, akik egyszerűen csak maradiak és azt gondolják, hogy a szukának egyszer ellenie kell és jó kutyák is kisülhetnek a dologból, mint az én staffim :)
2017. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez a lényeg, az egyes tapasztalatok semmit nem számítanak. Az én kutyám is ilyen egyalmos szaporítótól van (szüleim vették, nem volt ez a dolog akkor még a köztudatban), lassan tíz éves, tökéletes labrador és egészségesebb nálam :), de ettől még ez egy eset, semmit nem számít. Ez olyan, mint a "nagyapám ivott és egyik cigiről a másikra gyújtott és száz évesen halt meg, beteg sose volt", ettől még a dohányzás meg az alkohol nem egészséges, ez nem érv semmire. Kivételes eset majdnem mindenben van, garancia meg semmire sincs, csak valószínűségek vannak. Ha valamiből biztos nem vennék szaporítóst, az például pont a betegesként számon tartott berni pásztor. Piti összegről van itt szó a lehetséges állatorvosi költségekhez képest, legutóbb a kutyám egy olyan hihetetlen komoly balesetet szenvedett, hogy tőből letört az egyik körme túrázás közben, na, ez nekem úgy harmincezrembe került összesen (gyógyszerek, kötözések).
2017. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Az én tippem az lenne, hogy anyukád szemében hasonlítsd össze a telefonokat, TV-ket és a kutyát. Ugye, kb egy árban vannak. Na most gondolj bele: A telefon, amelyet megveszel a boltban, jobb esetben 3-4 évig bírja, viszont a kutyád 10 éven keresztül hű társad!
2018. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!