Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív kóbor kutya?

Agresszív kóbor kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csak annyi érdekelne, hogy 1.ti mit tesztek ha kutyasétáltatás közben kóbor kutyával találkoztok össze?

2.ha agresszívan fellépő kóbor kutyával találkoztok?

3.ha a kóbor kutya hirtelen feltűnik, a kutyád veszi hamarabb észre és elkezdi őt ugatni amire a kutya odajön?


Bocsi, de fogalmam sincs, hogy például hogyan reagálnék második esetben... vagy, hogy inkább hogyan kéne reagálni illetve mit kéne tenni...



2017. febr. 16. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha messziről látom nem megyek arra (csak ha muszáj)

Ha hirtelen felbukkan az esetek 90% nincs verekedés.

Ha az enyém látja meg előbb nem fog ugatni (nem olyan fajta)

Ha neagyisten összeverekednének (bár az enyém egy Staff, nyilván segítenék neki ahol tudnék)

2017. febr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha én veszem észre előbb, akkor elkerüljük.

Agresszíven fellépővel még nem találkoztunk, de megpróbálnám elzavarni, megdobálnám stb.

A kutyám nem kezd el ugatni, ha kutyát lát.

2017. febr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

1., Lehetőleg elkerülöm

2., Én mindig tartok magamnál paprika spray-t. A kutyámat meg nem hagyom verekedni. Ha nem tudom megállítani akkor segítek neki, ahogy tudok.

3., Ez nálam elég nonszensz. A kutyámat jól neveltem,jól szocializáltam szóval nem kezd el ok nélkül ugatni. Ha még is a kóbor kutyák ált. elmennek. Hisz a moszvaim valószínűleg erőfölényben van.

2017. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, így belegondolva az elsőre elég evidens a reakció :DD :)
2017. febr. 16. 08:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Ritka az ilyesmi szerencsére, agresszívvel meg még egyáltalán nem találkoztunk, mind jó arcok voltak. Igyekszem megkeresni a gazdáját. Ha agresszív lenne, gondolom segítenék a kutyámnak és jól megharapna :)


Legutóbb Pilisszentkereszt határában a turistaúton csatlakozott hozzánk egy husky és nem akart lelépni, úgyhogy megnéztem a nyakörvét, volt rajta egy telefonszám, felhívtam, a hölgy mondta, hogy külföldön sítáborozik egy rakás gyerekkel, úgyhogy nem tud csinálni semmit és így hirtelen felhívni se tud senkit :) Így aztán túráztunk a kutyussal egy jót, megmásztuk a Pilis-tetőt, aztán amikor visszaértünk Pilisszentkeresztre, simán befordult az utcájukba, én meg küldtem egy smst a gazdinak, hogy megsétáltattuk a kutyáját és aztán hazament :)

2017. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Én teljesen megértelek. Pitem nem kedveli a kutyákat, ezért rövid pórázon szájkosárral sétáltatom. SZóval mindig nagyon figyelek, hogy ne találkozzunk más kutyával.

Sajnos nálunk nem a kóbor, hanem az "önsétáltató" kutyák vannak többségben.


A kóbor kutyák nagyon ritkán agresszívek. Szóval nem nagyon fordul elő, hogy csak úgy rátok támadnak.

És mivel nem 1-1 ellen van, hanem ott vagy te is, ezért a kutyádat a lehető legrövidebbre fogd, hogy a lábad mellett legyen, és nagyon határozottan erélyesen zavarod el a másik kutyát. Hidd el, van eszük, nem támad csak úgy, felméri az erőviszonyokat...


Ha minden kötél szakad, akkor engedned kell, és "segítened" a kutyádnak.

2017. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Sajnos az én kis vakarcsom is elég antiszociális, bár neki csak a szája nagy, szeret ugatni...:)

Ha kutya nélkül vagyok abszolút nincs bajom a kóbor kutyákka,le is kopogom szerencsére egyedül még nem találkoztam agresszív kóbor ebbel. Csak felmerült bennem a kérdés, hogy ha kutyával vagyok és ismerem nyilván a kutyám, nem fogná be a száját, és ha ettől esetleg a kóbor kutyus agresszívabban közeledne felénk, mi lenne a helyes megoldás.


Köszönöm mindenkinek a választ! :)

2017. febr. 16. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van nálam gázspay. Olyan kicsi kiszerelésű, amit lehet utcán is nálam.

Nem kellett még használnom :)

többször jött oda hozzánk kóbor eb, vagy önsétáltató.

magam mögé húztam a két kutyámat és határozottan rákiabáltam a kóborra. Eddig nem lett nagyobb baj.

2017. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!