Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyánál ez elfogadható...

A kiskutyánál ez elfogadható viselkedés, vagy dominancia jele?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám, nagyrészt mudi, 15 - 16 hetes. A problémám a következő:


Sokszor szokott rám morogni, ugatni és harapni.


Ezeket nem mindig csinálja csak játék közben, és akkor amikor már nagyon be van gőzölve.


Ilyenkor a fenekét maga alá húzva fejvesztve rohangál, és arra vár, hogy kergessem meg, vagy fordítva. Ha nem kergetem meg, megugat. "Bírkózni" is szoktunk de van amikor már morog is közben meg harapdál. Ilyenkor persze rászólok, de nem érzem úgy hogy most agresszióból csinálná, inkább csak mert bepörgött. Kötélhúzás közben is szokott morogni, néha egy tasmánördögre emlékeztet..


Ez normális, vagy így próbálja kifejezni a dominanciáját?? Nem szeretném elrontani a kutyámat, ezért ha ez dominanciára utaló jel, mit tehetek ellene??



2017. febr. 16. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez játék, ne aggódj :)
2017. febr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Pisild le és verd meg! Hát mit képzel az a kutya, hogy meg mer nyikkanni! Pláne előtted, Ő Királyi Felséged jelenlétében!!!! FELHÁBORÍTÓ! Mikor azért szerezted be a szomszéd szaporítós Józsitól, hogy 0-24 előtted csússzon hang nélkül!!!!!!!!
2017. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm.


Második, nem értem a kitörésed okát, de őszintén nem is érdekel :D Nem tudtam, hogy a pszichiátrián a betegek kezébe mernek adni ilyen veszélyes eszközt mint pl egy telefon/laptop, vagy bármi amiről ezt az értékelhetetlen kommentet írtad. További jó szórakozást.

2017. febr. 16. 13:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak játszik. Az én egyik mudimnak is ez a kedvenc játéka pici kora óta :) Pedig ő már bőven felnőtt, de nem tudja megunni. A két kutya egymással is szokott ilyet játszani.
2017. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak játszik!

Addig őrülj míg ezt csinálja, és nem a pofádból a nyelvedet akarja kiszedni, vagy jobb esetben csak a lábadból az in szalagot...csak néhány példa a kiskutyák játszási stilusából. =)

2017. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!