Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a botrányos elfogadható...

Ez a botrányos elfogadható viselkedés egy terápiás kutyától?

Figyelt kérdés

A kutya állítólag gyerekhez jár terápiás kutyaként, hát nem tudom...

Nagytestű. Ha ugatva játszani hívja egy ellentétes nemű kutya, agresszíven visszaugat rá. Vadászik a kisállatokra, de mániákusan. Sok esetben behívhatatlan. Amikor az én jóval kisebb kutyám szolidan (semmi pofátlanság nem volt benne!)fel akarta venni a "terápiás kutya" labdáját, kis híján neki rontott, csak a gazdája időben rászólt. ha két kutya játszik, vadul körbeugatja őket. Ez nem sima ugatás, kifejezetten durva.


Hát nem tudom, csak én látom úgy, hogy ez baromira nem elfogadható?! (Tudom, hogy a gyerekek nem kutyák, de akkor is, ha kutyákkal így viselkedik ott nincs minden rendben szerintem....)



2015. nov. 17. 23:58
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ez a botrányos viselkedés elfogadható egy terápiás kutyától?
2015. nov. 17. 23:59
 2/27 anonim ***** válasza:
86%
A terápiás kutyák is kutyák, más hogy be vannak tanítva bizonyos dolgokra, nekik is szükségük van játékra meg más kutyák társaságára stb., tehát amikor "kutyaként viselkedhetnek". És mint ilyen, a legtöbbnek vannak olyan dolgaik amikről csak iszonyat nehezen lehet leszoktatni őket. Erős a vadászösztöne hát na :) amíg munka közben ez nincs hatással rá addig semmi probléma. Az egyik ismerősöm mentőkutyák képzésével foglalkozik, és pl volt egy híres kutyája, akiről mindenki (a környezetében, nem a médiában) tudta, hogy imád kocsikázni, az a gyengéje :) Ha meghallotta, hogy nyílik egy kocsiajtó azonnal pattant és beugrott, hát ne tudd meg mennyit küzdött vele mire leszokott. Bár most is látszik rajta, hogy imádja, de nem zökkentheti ki semmi munka közben az tény. Máskülönben nem alkalmas szolgálatra.
2015. nov. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Labda lent a földön, senki nem játszott vele, enyém erre odasétált felvenni, elvégre miért is ne, a terápiás kutya meg konkrétan nekiment volna, ha nem csap rá a gazda pórázzal. Ez egyáltalán nem aranyos "kutyás" viselkedés,ez szerintem nem fér bele egy nem terápiás kutyánál sem.... Ahogy az sem, hogy már többedszerre agresszívan a kutyám pofájába ugat és mindig nekem kell odébb hívnom a kutyámat és elküldeni azt a dögöt, mert a gazdája, csak szövegel neki, hogy "Nem szabad, nem szabad ugatni...".
2015. nov. 18. 01:01
 4/27 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyire nem jönnek ki a kutyáitok egymással (legalábbis ha neked ez probléma), akkor miért mentek oda? Kényszerítenek?
2015. nov. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Az enyémmel nincs semmi gond és egy parkról van szó.
2015. nov. 18. 01:35
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
Figyelj, van egy tök szelíd, gyereklelkű kutyám. Viszont ha labdáról van szó, akkor megvadul, seperc alatt képes játékra hergelni magát. Őrjöng :)
2015. nov. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%
Semmi agressziót nem írtál a történetedben. Amit te annak értékelsz, az se biztos, hogy agresszió. Ráadásul semmit se lehet tudni arról, hogy terápiás helyzetben, munka közben hogyan viselkedik (ezt a vizsgán megnézték a szakemberek). Az ember is másként viselkedik a munkahelyén és másként a kocsmában. Ha meg az a kutya tényleg ilyen a többi kutyával, azt nyilván a gazdája is tudja és nem viszi olyan terápiás helyzetbe, ahol több kutyának kell együtt dolgoznia. Nem elvárás a terápiás kutyáktól, hogy soha ne ugassanak.
2015. nov. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a kutya nem viselkedik 100%-ig alázatosan, megadóan, engedelmesen az életének minden percében még lehet kiváló terápiás kutya. Nem kutyák terápiás kutyája, hanem embereké, a vizsgán nincs is kutyás feladat ha jól emlékszem, csak alapengedelmesség, illetve termperamentumtesztek.


Én egyébként egy vakvezetőről is el tudom képzelni, akinek aztán tényleg igen kontrollált az élete, hogy amikor "kiszabadul", játszik, akkor esetleg úgy játszik, hogy az esetleg nem felel meg teljesen a maximalista elvárásoknak. Felszabadul és önmagát adja. Azt írtad, hogy ugatja a többi kutyát, ez azért nem a világ vége szerintem, vannak kutyák, amiknek ez a játék, vagy éppen így hívja játékra a többit.

2015. nov. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%
Abból amit írsz, nekem az jön le, hogy te félsz a kutyáktól.. Amint vakkant egyet ami a kutyáknál majdnem olyan természetes, mint, hogy mi beszélünk, te összerezzensz... Agressziót nem fejez ki ugatással a kutya, ha agresszív lesz, azt észre fogod venni te is és a kutyád meg főleg mivel vérezni fog... Az, hogy helyreteszik egymásközt a dominanciát egy parkban játék közben az teljesen normális dolog...
2015. nov. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%
A kutya meg tudja különböztetni mikor kell dolgoznia és mikor nem munka az, amit csinál. "Pihenőidőben" hadd viselkedjen úgy, ahogy egy sima kutya.
2015. nov. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!