Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedül hagyja a kölykeit,...

Egyedül hagyja a kölykeit, rossz anya?

Figyelt kérdés
1 hetesek. Mindig elmegy, kimegy még aludni sem akar velük. Mit csináljak?
2017. febr. 16. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Eteti őket rendesen? Ha nem, akkor kutyatápszert kell beszerezni, és azzal etetni a kicsiket. Bár gondolom esznek, különben egy hét alatt már elpusztultak volna.

Egyébként előfordul, nem mindegyik kutyának van erős anyai ösztöne.

Ezért célszerűbb inkább ivartalanítani a szukát az elválasztás után.

2017. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Minek kellett őket szaporítani???
2017. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Miért mit mondjon? A gyerekeit? Édes Istenem!... Sokkal nagyobb baj, az, hogy 0 hozzáértéssel szaporít kutyát, mert azt gondolja, a természet majd megoldja magától! És még annyi esze sincs, hogy egy állatorvostól kérjen segítséget! Vagy, ha egy kicsit elgondolkodjon pl. Hogy egy jó pihe puha fészket készít nekik, kitömi játék mackókkal, vagy mit tudom én. Beszerez egy infra lámpát, tejet forral, lehűti, méz + tojás és fecskendőbe tölti és megeteti őket stb. Ez helyett itt a gyakorin írogat! Remélem a kutyák nem az udvaron vannak!!!
2017. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Természetesen van ellető hely,infra, volt nála állatorvos mikor megfialt és mikor vemhes volt akkor is vittük.

A kölyköknek pótolni kell mert hol engedi őket szopni,hol nem. Ja és amiket te írtál kedves hármas,olyanokat nem ehet!!!

2017. febr. 16. 18:02
 5/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a szuka? Fiatal kutyáknál gyakran előfordul, hogy mivel még nem érettek az "anyaságra", nem törődnek eleget a kölykökkel.

Ez így elég baj, mert egyrészt nem kapnak elég táplálékot (ha így van, tápszerrel kell pótolni), másrészt pedig az anyakutya dolga lenne a kiskutyák korai nevelése. A kicsiknek az első 8 hétben rengeteg dolgot kell az anyjuktól megtanulniuk, ha ez kimarad, vagy hiányos, nagyon nehéz lesz a leendő gazdiknak a kutyusokkal.

Beszélj az állatorvossal, hogy milyen tápszert kellene adnod nekik, vagy egyáltalán kell-e, vagy csak te gondolod, hogy nem esznek eleget.

Mindenképpen kell orvos, hiszen rövidesen meg kell, hogy kapják a chipet, az első oltásokat és a féreghajtást, hiszen törvényileg ezek megléte szükséges ahhoz, hogy 8 hetesen új gazdihoz kerüljenek a kicsik.

A szaporítás nem olcsó mulatság és sok munkával jár.

Az a lényeg, hogy a picik meleg helyen legyenek. Ahogy az előző válaszoló is mondta, bélelj ki egy kosarat puha holmikkal és lehetőleg bent legyenek, fűtött helyen.

És ha letelt a 8 hét, ivartalaníttasd a szukát.

2017. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Olvass!
2017. febr. 16. 18:16
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös voltam, ha ez az "olvass" nekem szólt, akkor nézd meg, hogy mikor írtam ;)

Az utolsó hozzászólásodat akkor olvastam, miután elküldtem a sajátomat.

Hadd gratuláljak, hogy ennyire gondos és odafigyelő gazdi vagy...

2017. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mit csinálj? Segíts neki felnevelni a kölyköket, de azt írtad, már kapnak pótlást.

Majd 8 hetes koruk után ivartalaníttasd a szukát.

Nem tudom, az elletőládában van-e olyan rész is, ami hűvösebb? Ahova nem ér az infralámpa melege? Ez is lehet többek között a szuka baja, hogy neki túl meleg van ott.

2017. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Mi az,hogy rossz anya?Istenem,nem emberekről beszélünk.

Ha egy állat nem foglalkozik a kölykeivel,azt általában okkal teszi.

Kutyáknál/macskáknál akkor szokott ilyen lenni,ha nagyon fiatalon lesz vemhes. Meg igen,az első fialás szokott általában ilyen lenni..

De szerencsére nem fognak pisztolyt a fejünkhöz,hogy kötelező őket szaporítani..Felelősségteljes emberek elviszik ivartalanítani időben,hogy ne kelljen felesleges kitenni a szervezetét a vemhességnek,fialásnak,szoptatásnak..

Na meg rengeteg gazdátlan kiskutya van,kár növelni a számukat.

2017. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ahonnan ti hozzátok a kutyátokat annak az anyja is ugyan azt éli át mint az én kutyám.

Amúgy a kölykök maradnak, nem adjuk el.

3 éves a szuka.

2017. febr. 16. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!