Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik rosszul, ha anyámat...

Miért esik rosszul, ha anyámat szidják előttem?

Figyelt kérdés
Anyám kitagadott az egész családból, miután életemben először nemet mondtam neki. Apám befogadott, de az új nője és ő, meg mindenki állandóan anyát szidja és eléggé rosszul esik, nehéz visszafogni a könnyeimet. Apu új nője állandóan anyáskodik felettem,ellenőriz, mintha a saját gyereke lennék. 21 éves vagyok és még tanulok, saját keresetem még nincs, így apu tart el.. Mindig megpróbálok nem útban lenni, és mivel rémesen hálás vagyok, mert megengedte, hogy velük lakjak, ezért megemlíteni sem merem, hogy rosszul esik, amikor anyát bántják... Anya nem szeret, látni sem akar engem, hallani sem akar felőlem, mintha sosem lettem volna, fészen is mindig le vagyok neki tiltva, csak akkor old fel, mior olyanja van, hogy szid engem, hogy éppen milyen nyomorék vagyok, mennyire egy idióta gyereke is van, hogy mennyire bánja, hogy nem ment el abortuszra, mikor kiderült, hogy teres velem (mondjuk ezt mindigis hangoztatta), ogy nem fojtott meg a kiságyban stb. Sosem szeretett, soha nem kaptam tőle egy ölelést, vagy egy puszit, de mégis fáj, ha őt bántják...

2017. febr. 6. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

uh és megkérdezhetem hogy miért tagadott ki?

Ez nagyon durva, hogy nem szeret...:O


Szerintem csak az anyukád, és ha ő nem is, de te őt szereted még ezek után is...ezért esik neked rosszul hogy anyukádat szídják

2017. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom.. Nekem fájt olvasni amiket leírtál.

Azért fáj, mert az anyád. Bármit csinál, akármennyire azt érzed gyűlölöd, valahogy mindig szereted is.. Sajnos ugyan ez van az apámmal.. pedig ő nem csak szavakkal bántott...

2017. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Öööö...szóval Anyád igy elbánt veled, és te azt várod el, hogy esetleg dicséretet kapjon vagy mi? Nyilván ő adott neked életet, de le is mondott rólad nem? Az ilyen ember nem nagyon érdemel mást..bocs. Amúgy..lehet, sőt biztos vagyok benne, hogy a Apud új párja, valahogy úgy érzi, hogy most ő tölti be ezt a szerepet, vagyis, hogy Anyád helyett Anyád. Örülj neki, hogy van valaki aki gondoskodik rólad. Ha szabályozni akar, akkor akár azt. Biztos, hogy nem akar rosszat.
2017. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szívből együttérzek veled - még ha valójában nem is tudom, milyen lehet ez. :(((


Kitartás!


És szerintem beszélj velük nyugodtan!

Mondd el az érzéseid! Úgy látom, szeretnek, figyelnek rád és jót akarnak! Akkor segíts nekik, hogy úgy csinálják, ahogy az neked jó!


Ülj eléjük, mondd el, mennyire nagyra tartod, amit tesznek érted. Mondd el, mennyire fáj az egész kapcsolatod Anyukáddal. Hogy tudod, hogy nekik is nehéz ehhez hogyan viszonyulni.


És végezetül kérd meg, hogy ne legyen ez téma mindig otthon. Mondd el, hogy neked az is rosszul esik, ahogyan ők beszélnek, amellé, ahogyan anya viselkedett és ezzel csak nehezítik a dolgod. Megérted az ő reakciójukat is, de próbáljátok inkább kerülni a témát és úgy élni, mint egy egyszerű család, akik jól vannak együtt!


Szerintem meg lehet velük beszélni, csak duzzogás, harag nélkül próbáld!

Drukkolok! És majd megírod, mi lett?

2017. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg mazochista vagy. Ha nekem ilyet mondana az anyám, ott helyben felrúgnám. Ez nem ember, hanem egy szemétláda. Felejtsd el, az ilyen a levegőt sem érdemli meg, amit belélegez. Hú de felhúztam magam ezen a férgen!
2017. febr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Úristen...És ő az anyukád.....Tagadjátok ki a családból!! Ő csak egy szemétláda!! Ne szeresd őt,semmi értelme!!
2017. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ertheto h vmilyen szinten rosszul esik. Apukad bnoje pedig le a kalappal h igy gondoskodik rolad. Es nem azert mert a bnoje. Ez emberi oszton. Jo ember lehet. Anyukadat pefig ertheto modon szidjak. De beszelj veluk h ez neked a tortentek ellenere is rosszul esik vmilyen szinten.

Mondjuk en a helyedben nem is neveznem anyunak. Ilyet egy anya nem tenne. Mely fajdalommal olvastam h ez megtortent veled.

De mindennek ellenere biztos h rossz erzes lehet neked . De lehet csak a tortentek felhaborodasan is jobban esetleg etosebbeket mondanak. Nemileg ha belegondolsz joggal is. Ezt idegenkent is fajdalommal es dobbenten olvasom. Ok is mash elik meg es te is. Ehgez ido kell h feldolgozd. Ha az ilyet fellehet. Ha a facen letiltogat azt utana bejelol biztos nem jelolnem vissza. Ha kommunikalni akar veled ott a hagyomanyos csatotna. Egy "anya" ne a facen kommunikaljon a sajat fiaval.

Beszelj veluk mond el az erzesid

2017. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érzékeny lelkű fiatalember lehetsz, ha a történtek ellenére így érzel. Nekem apám ilyen, de nekem már tieznéves koromban sem esett rosszul, ha Anyám családtagjai szidták előttem. Annyi a különbség, hogy én sem vagyok kíváncsi rá. Ha a face-n bejelölne, biztosan elküldeném melegebb éghajlatra.

25/L

2017. febr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!