Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az üzenet: Van egy csivava...

317 kérdése:

Az üzenet: Van egy csivava kutyám. Nagyon hull a szőre:- ( valaki tud olyan bevált vitamint, amitől a szőre kevésbé fog hullani? Nagyon zavaró a szőr hullás, egész lakás tele vAn szőrrel! 2 éves a csivava. Minden segitség jól jön.

Figyelt kérdés

#csivava #szőr hullás elleni vitaminok?
2017. febr. 23. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Normális táp + lazacolaj + furminátor kefe + heti 2x porszívózás.

Most mit kap enni?

2017. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha csak lakasban van, akkor tulajdonkeppen egesz evben vedlik aprankent, folyamatosan.

Ha errol van szo es nem csak most jelentkezett ilyen merteku szorhullas, akkor probalj neki adni lazacolajat, esetleg vitamint (allatpatikaban, boltban megmondjak, hogy melyik lehet jo). Es persze kefelni kell a szoret minden nap, hiaba rovidszoru. Akkor a kefelessel kiesik az elhalt szor nagyja egy helyen, nem egesz nap fogja hullajtani mindenhova.

Nem tudom, hogy mivel etetsz, de szetnezhetsz a premium tapok kozott, en is valtogattam, mig megtalaltam az igazit.


Nekem jack russelem van, mar nem fiatal joszag. 6-7 eves koraig eleg volt 2-3 naponta atkefelni a szoret, de azutan nagyon hullni kezdett neki. Akkor tertem at a napi kefelesre, lazacolajat kap az ennivalohoz minden nap, valamint acanat eszik mar jo ideje. Nem tudom, hogy melyik hozta meg a sikert, de tized annyi szor nem jon ki belole a hazban, mint elotte, amikor a napi porszivozas mellett is mindenhol a szprevel talalkoztam, illetve ha olve vettem a kutyat, akkor ugy televolt a ruham szorrel.

Nemem mellette meg hosszuszoru macskam is van, o is acanat kap tapnak es szinten lazacolajat, rajta furminatort hasznalok heti ketszer egy ideje es azota ott tartunk, hogy kb csak az alvohelyein van szor rendszeresen, 2-3 naponta kell csak porszivoznom es akkor sem a szor miatt.


Ha hirtelen jelentkezett a szorhullas, akkor vidd el allatorvoshoz, mert lehet oka allergia, gombas, bakterialis fertozes, stb, bar ezeknel altalaban vakarozik is a kutya, ragja magat, foltokban kopasz es hasonlok.

2017. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a tavaszi szőrváltást kezdte meg?

Ha sokkal durvább mint eddig akkor lehet gyulladása van attól hullik, dokihoz kell akkor vinni.

2017. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az üzenet: a kutya szőrrel jár. Ezt előtte is tudhattad volna.
2017. febr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!