Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 honapos csivavam nem szobati...

7 honapos csivavam nem szobatiszta mit tegyek?

Figyelt kérdés

Soha nem volt kutyam 5 honaposan vettem a csivavam van otthon pelus de raszoktattam mar a setara igy nagyon ugyes. Viszont vannak napok amikor hivom hogy seta es nem jon oda szerintem nem akar lemenni a hidegben es bepisil a szemem elott oda ahol eppen all:(

Ilyenkor nagyon merges vagyok es leszidom meg a nyakanal fogva beteszem a helyere de ugy fel es remeg mintha agyon csaptam volna es ettol is tartok nehogy feljen tolem. A masik gond hogy ha lemegyunk es eppen kakilna de jon valaki akkor is nagyon fel es nem vegzi el a dolgat hanem rohanna haza. Sehogy nem akar utana mar pisilni kakilni lent es ha feljovunk persze ide pisil. Szoval elegge tanacstalan vagyok hogy ez normalis ennel a fajtanal vagy mit tegyek hogy megtanulja lent vegezzuk csak a dolgunkat es ne feljen.

Koszonom a valaszokat😊



2017. febr. 1. 18:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsanat hogy vesszo es ekezet nelkul irtam.
2017. febr. 1. 18:12
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a baj, hogy van otthon pelenka. Azzal csak azt éred el, hogy a kutya azt gondolja, elvégezheti a dolgát a lakásban, az már mindegy neki, hogy a pelenkára vagy máshova.

Tehát pelenkát kidobni, és elkezdeni úgy mint egy 2 hónapos kiskutyával: minimum 2 óránként kivinni, ha kint elvégezte a dolgát, nagyon megdícsérni. Ha bent baleset van, akkor sem kell leszidni, attól csak rettegni fog, és nem fog merni pisilni/kakilni.

2017. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. A pelenket a tenyeszto ajanlotta es igazabol alig hasznalja. Megprobalom akkor pelus nelkul de ezt nem ertem, hogy mikor latta hogy vinnem le nem akart jonni es bepisilt elottem ott ahol eppen allt. Ez nagyon bosszanto volt nem ertem miert csinalt ilyet?!
2017. febr. 1. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Talan pont azert mert tenyleg nem akar lemenni de ez nem kivansagmusor. Adj ra kabatot es vidd le. Addig ne menjetek fel amig nem pisilt.

Csak te is oltozz jol fel. Amugy ha kicsit futsz vele meg ilyesmi akkor jobban rajon az inger.

2017. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat aranyosak vagytok kiprobalom ezt pelus megy a kukaba es addig setalunk amig nincs pisi kaki:)

Bar mondjuk ezt probaltam mar de a vegen feladtam mert kepes volt leulni egy bokorba es varni:) na ez volt a veg😊

2017. febr. 1. 20:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd tavasszal vagy nyaron konnyebb lesz. Elmentek egy szep helyre viszel ujsagot pokrocot. Te kikapcsolodsz a termeszetbe o meg ucsoroghet amig be nem pisil.
2017. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető problémák vannak.

1. A pelenkával azt tanítod a kutyának, hogy szabad a lakásban is vécéznie, pedig a szobatisztaság azt jelenti, hogy nem szabad sehova.

2. Olyan nincs, hogy a kutya dönti el, hogy le akar-e menni vagy sem, vagy hogy mikor akar hazamenni. Rendszeres időközönként vidd le, akár akar, akár nem. Lehetőleg kb. ugyanabban az időben, minimum napi négyszer még, de inkább ötször. Ha hideg van, adj rá ruhát.

Hogy ne féljen, arra csak a szocializáció a megoldás. Legyen minél változatosabb helyzetekben, emberek között, más kutyák között stb. Ilyenkor ha fél, ne tutujgasd, hagyd figyelmen kívül a félelmét, viselkedj úgy, mintha mi sem történne.

2017. febr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom elég stresszes lehet ez a kutyus, ennek lehet oka a környezetváltozás is. Ez nem normális, hogy ennyire fél az emberektől, nem érte valami trauma?
2017. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat. Lent fel de nem mindig a kocsiktol mas kutyaktol. Ha elmegyunk a baratnomhoz neki is van egy csovavaha egyaltalan nem fel es ha barki jon hozzank akkor sem. Lent sincs mindig igy valamikor rohangaszik fel sem akar jonni de mostanaban van ez a hulye szokasa amit nem ertek.
2017. febr. 2. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!