Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy törzskönyvezett kuvasz...

Egy törzskönyvezett kuvasz képes ugyanolyan munkára, mint egy Kangal, vagy egy KÁJ?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan facebook csoportban és itt-ott kritizálják a kuvaszt, hogy már urbanizált, túlságosan XXI. századi, és olyat is olvastam már, hogy túl kicsi a homloka ahhoz, hogy igazán nagyot harapjon. Kinek milyen tapasztalatai vannak erről? Ugyanúgy be tud válni egy kuvasz is, erőben felveszi a versenyt ezekkel a fajtákkal?

2017. febr. 23. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Pont a törzskönyves a jó. Én azt tapasztalom,a tk-soknak sokkal jobb az idegrendszere mint az összevissza keresztezett társaiknak. Persze 3 különböző fajtáról beszélünk, igy különbségek mindig lesznek. Munkavonalú tenyésztőt kell keresni, és hanyagolni a show vonalút. Nekem más fajtám van, de regen munkavonalí volt, most show vonalúm van,és elég nagy a különbség. Persze ez egyedfüggő is. :)
2017. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Komlósi G. ***** válasza:
100%

A kuvaszt azok démonizálták, akik ilyen 5000 forintért vettek "kuvaszt", aztán láncon tartották, majd csodálkoztak hogy labilisak és megharapja őket.


A Kuvasz - főleg ha törzskönyves - a legkiválóbb őrző kutya, ösztönösen terel és véd.

Családcentrikus, felnőttként is játékos, gazdáját és családját élete árán is megvédi.


Genetikai betegségei szinte nincsenek (a pra is tévhit), és agyban is nagyon ottvannak, mint a többi pásztorkutya.


Aki azt mondja, hogy urbanizálódott, az nyilván nem ért hozzá, hisz a mai napig a legjobb kuvaszok mind mind tanyát / nyájat / házat őriznek.


De ugyanúgy foglalkozni kell vele, mint bármi más kutyával.


Egy bátorságpróba: a jól nevelt,törzskönyves kuvasz nem ijedez, nem fél. (És ugyanez a kutya letépi a karod, ha hirtelen mozdulatot teszel a gazdi felé, a bátorságpróba után volt őrző védő bemutató, csak nem találok róla videót)


Sőt! Tenyésztő nem is nagyon adna el neked kutyát városba, kivéve ha ABSZOLÚT tudod mit csinálsz.

(de találkoztam már kuvasszal a hajógyári szigeten, és simán tudtam simogatni)


https://www.youtube.com/watch?v=I0gJ1JcpZW0

2017. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Komlósi G. ***** válasza:
100%

Sőt, jelenleg is fut egy ragadozóvédelmi program, a Kuvasz Guard, ahol tanyáka helyeznek ki kuvaszokat környezettanulmány után a bükki nemzeti park zoologusai és vadgazdálkodó mérnökei.

Így a kuvasz természetes környezetében élhet, őriz, és nem kell kilőni a védett ragadozóinkat (pl farkas, medve), mert a kuvasz egszerűen elhajtja. (egy nagyobb tanyára 2-4 kuvaszt szoktak ajánlani kb 200 birkáig)

2017. febr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem állatok mellől kell venni Kuvaszt,nem letérkövezett szuper kenneles helyekről ahol egyetlen háziállat az aranyhal az akváriumban.Olyan helyről se vennék kutyát ahol megmondják milyen táppal etessem mert másképp megy a hasa.Azt kap amit adok neki,örüljön annak is.Nehogy már a kutya naponta több értéket egyen meg mint én,bármennyire is szeretem.Az hogy most mekkora a homloka,feje meg a foga az egy újkeletű mánia.A show pásztorkutyáknak valóban szép nagy feje van meg olyan kövérek hogy alig tudnak menni :) Ezzel a homlokkal védik a Kuvaszok a jószágot évezredek óta és jól.A kutyák méretei nem azt jelentik mennyire küzdőképesek.Egy mokány kisebb termetű kutya sokkal hatékonyabb egy nagy bambánál.Ez embereknél is így van.Most akkor mondjam azt hogy a Kuvasz relativ hústömege sokkal több mint egy ugyanolyan súlyú Kaukázusié?Ezáltal nagyobb erőkifejtésre képes,mert annak vastagabb a csontja,nagyobb a feje meg tömöttebb a bundája.Na hát ezek buta dolgok.Vagy jó a kutya vagy nem.Hasonló fajták,hasonló munkakörrel,hasonló méretben.
2017. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Van valamiféle lejárató kampány a magyar kutyafajtákat illetően, úgy hiszem. Mostanában nagy divat lett a káj,gondolom azért, mert megalomániásak az emberek, a kutyákat is kilóban mérik. A mi kis városunkban minden tizedik kisebbséginek KÁJ-ja van, többségét az simizi meg, aki akarja. :) Nekünk kuvaszunk van, két hónapos kora óta megvesztegethetetlen, családon kívül senkit sem enged be, velünk viszont egy angyalka. :) Homlok ide vagy oda, szebbet és jobbat nem tudnék javasolni, mint a kuvaszt(vagy komondort).
2017. febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Komlósi G. ***** válasza:

5-ös, igen!


Hollandok jöttek hozzánk egyszerűen kocsival, hogy jó kuvaszt vigyenek. És még ők kérdezték, hogy miert van az, hogy maguk a magyarok rettegnek ettől a pajkos, családszerető tündéri állatoktól, akiket ők gyerek mellé vittek lakásba (megfelelő kutyaiskolázás, figyelem, és napi haromszori setaltatas mellé, kert is van)


Azert, mert demonizajak a kuvaszt azok, akik alapbol rosszmájuak, csak a rossz hirekre vevők, és amugy is 500ert vettek valami korcsot, nem birtak vele es meg lettek harapva.

2017. márc. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!