Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie panelba?

Border Collie panelba?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem előnyös neki egy panel, de ha van mellette egy másik kutya is, és megkapja a napi 2 óra intenzív lefárasztást mind agyilag mind testileg akkor ez megfelelne egy bordernek szerintetek?
2017. febr. 24. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

felejtsd el :D

én is lakásban tartottam/tartok kutyát, de egy ennyire aktív kutyát panelba.. hát nem jó ötlet.

2017. febr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem sem jó ötlet. A napi 5-6 óra közelebb állna a realitáshoz, de ennyire nyilván nincs időd.
2017. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Juhászkutya nem való panelba, főleg nem egy ilyen szellemileg is aktív fajta. Régi lakóhelyünkön tartott egy család bordert a panelban. Sokszor levitték futkosni és jártak vele kutyasuliba is. Mégis miután tanyára költöztek, mintha kicserélték volna a kutyát. Látszik rajta, hogy sokkal boldogabb. Nyájuk is van. Ilyen fajtának az való. Pl. egy kongói ember is szenvede Norvégiában vagy fordítva. Ne a külsőt nézd, hanem a fajta igényeit.
2017. febr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Lehet panelban, de akkor nem napi 2 óra lefárasztás kellene neki. Nézd a kutya érdekeit, és felejtsd el/halaszd el. Én is 4-5 éves korom óta vágyok egy border collie-ra, de nem lesz, amíg nincs kertes házam.
2017. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Kizárt :D 4 Borderrel élek együtt és panelba egy sem való:d
2017. febr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem választanám.Ha mindenképp bordert akarsz,lustábbat válassz,de annak is a napi minimum mozgás két-három óra.Hétvégén túra,szellemi fárasztás,nevelés is nagyon fontos.
2017. febr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) A napi 2 órát nem a sima sétára értettem, hanem a ténylegesen aktív "munkára", lefárasztásra.
2017. febr. 24. 20:53
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Simán lehet panelba tartani, pl nagyon sok agilitys ismerősöm tart panelba kutyát és nekik egyes esetekben konkrétan külföldi import working borderjük van.

Ha le van mozgatva, amúgy is csak aludna egy egy m2-es területen.

De a show borderek pl

2017. febr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
energia szint ügyileg nem igazán különböznek egy átlagos kutyától...
2017. febr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem simán, ha tényleg mindig rá tudod szánni azt a 2 órát! Én ugyan kertesházban élek, de a bordereim napközben bent vannak a házban, max. egy órát töltenek a kertben naponta, és azt sem túl nagy örömmel :D (Pedig mindkettő roppant aktív, nagy mozgásigényű kutya egyébként.) Viszont számításba kell venni, hogy ha az ember dolgozik is, és bordert is tart, akkor a fennmaradó szabadidejét nem nagyon kell megterveznie, mert olyan nem sok lesz... Szóval tényleg csak akkor vállald be, ha vállalod a vele járó 'életformát' is.
2017. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!