Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit sportoljak egy Border...

Mit sportoljak egy Border Collie kutyussal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Eddig is egész nap együtt voltunk, mászkáltunk a városban,játszottunk a parkban. Most hogy idősebb lett, szeretnék olyan rendszeres aktivitást találni (nekünk) amit élvezne.


Futni szoktam, arra gondoltam oda is jöhetne velem. Most 8hónapos, várjak még?


A labda,dobálás nem érdekli, így semmi ilyen nem jön szóba... esetleg tudnátok valamit ajánlani? Kicsit tanácstalan vagyok mert nem érdeklik a játékok, még motiválásként sem. Olvastam én is sportokról de inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Ami a közelünkben van: több erdős hely ami busszal elérhető, egy hatalmas park nagy futtatóval.


Köszönöm!



2017. febr. 19. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Agility
2017. febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Agility vagy Dog Dancing
2017. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Agility, dog dancing, engedelmességI, hard dog race.
2017. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, bár tapasztalat is érdekelne esetleg ha még valaki ír majd :)


Engedelmesség inkább agymunka, rengeteget foglalkozom a tanításával és hogy fejben lefárasszam (nagyon okos, könnyen tanul), de nekünk most emellett inább aktív fizikai mozgást igénylő sportok kellenek, mivel nincs kertünk. Dog dancing is nagyon jó, elkezdtük az alapjait de szintén még kevésnek érzem.


Agilty nagyon jó lenne neki, de nincs "játék" és pálya a közelben úgyhogy ennek utána kell járnom még. De köszi a tippeket!


Hard dog race? Gyorsan utána néztem de ez nem nekünk való, ha jól látom ez "verseny" nekünk pedig olyan aktivitás kell amit hetente legalább 4x-5x tudunk aktívan csinálni. De nem szeretnék belekötni, még csak beleolvastam az oldalba.

2017. febr. 19. 16:49
 5/12 anonim ***** válasza:

BC zsákmányszerző ösztön nélkűl? Honnan vetted a kutyit?


Probálkozz a tereléssel, hátha a terelőösztöne erősebb...

Vagy mantrailingel, ha használja az orrát...

2017. febr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tenyésztőtől vásároltuk külföldről, lehet az az oka hogy erősen show vonalú? Sajnos nem tudom a testvéreinél kialakult-e ez. Terelésen gondolkoztunk de még nem tudjuk hová vihetnénk. De a terelést sem lehet hetente olyan sokszor kivietelezni sajnos :/.


Félre értés ne essék lehet vele labdázni, frizbizni de megunja! Látom rajta mikor érdeklődő és beleéli magát a dolgokba, de a ezeknél nem látom a lelkesedést :( Elkapja a frizbit, leteszi, elsétál. Az okoslabdát szereti... de azért sem "rajong" csak el van vele. Azonban a tanulásért oda van, imádja produkálni magát...


A többi tesójához képest nagyon alacsony energia szintű, ezért hoztuk el őt pont, amúgy nagyon érdeklődő, kíváncsi kutyus.


A mantrailingről tudsz nekem kicsit bővebben írni?


Nagyon köszönöm a válaszod!

2017. febr. 19. 20:50
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Az Agilityhez nem feltétlenül kell konkrét pálya.


Mármint, én saját magam építgettem a kutyámnak akadályokat a kertben.


De ezt megcsinálhatod a kutyafuttatóban is. (Botokkal, faágakkal, stb..) Igazából bármilyen tárggyal lehet valamit kezdeni, ha elég kreatív vagy. Akadály, alagút, stb... Nézz utána, hogy az agilityben milyen típusú elemeket használnak, és építs hasonlóakat.


Ha van rá lehetőség és javul az idő, elviheted úszni is.

2017. febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szuper! Keresek ötleteket az akadályokhoz!

Úszni megyünk majd mindenképp, holnap megpróbáljuk a futást :)


Köszi eddig mindenkinek, mentek a zöld kezek!

2017. febr. 19. 22:50
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Igen valószínű, hogy a show vonal miatt rendelkezik alacsonyabb zsákmányszerző ösztönnel.


Ha terelni szeretnél akkor Vasad. [link]


A mantrailing az egy személykereső kutyaképzés. Az a lényege, hogy itt a kutya légszimattal dolgozik, és "eltünt", "elveszett", "elbújt" embereket keres.

[link]

2017. febr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Egy dolgot elfelejtette, ha otthon csinálod az agility pályát, akkor csak óvatosan. A kutya biztonsága az első... És tudod, kölyökkutyát nem ugratunk, nem tesz jót az izületeinek...
2017. febr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!