Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie panelba? Jó ötlet?

Border collie panelba? Jó ötlet?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róla? Tarthatnám panelba? Rengeteget járok kirándulni meg csak úgy sétálni is szeretek és azt hallottam a bordernek nagy a mozgás igénye. Körülbelül 200méterre lakom a kijelölt kutyafuttató területtől szóval oda is minden nap kitudnánk járni 2-3órára is délután. Igaz még suliba járok szóval azt az időt amig sulban vagyok nyugodtan kéne töltenie. De gondolom reggel egy félórás sétával kezdenénk kibírná addig amig haza jövök nem? Nagyon tetszik az a fajta és nagyon intelligens. Könnyen lehet tanítani?
2010. júl. 7. 21:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha megfelelően lemozgatod, jól fogja érezni magát. Border collie-nak ajánlom az Agillity-t. Imádják:D
2010. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen szeretném azt is kipróbálni vele :)
2010. júl. 7. 21:56
 3/20 anonim ***** válasza:
simán :)
2010. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem akarlak megbántani, de panelba a legrosszabb kutyát válaszottad. Nem elég neki napi 3 óra sétálgatás, nem olyan, mint egy panelnyugdíjas bichonja. Nagyon pörgős kutya, nem tud leállni, napi 6-7 óra mozgás minimum. Igazi terelőkutya, le kell kötni a figyelmét, ha ez nincs meg, abból szörnyű dolgok következhetnek. Szétszedi a lakást, tombol, nem lesz nyugtod, ha ezt a kutyát választod panelba. Választhatsz egy dolgot: reggel 5-kor egy órás séta, ahogy hazajössz akkor is egy órás, aztán ugye a 2-3 órás délutáni séta, végül este levezetőnek 2 órás séta. Ezután reggel tombolni fog az ágyadnál, valószínűleg hajnal 3-4 körül kelteni fog, hogy menjetek sétálni. Mondjuk négykor kelsz, felébredsz, kajálsz, a kutyát is megeteted, majd mikor már annyira tombol, hogy ellök, és a szomszéd felkopog, hogy ne zajongj, akkor leviszed a kutyádat. Egy border mellett nem lenne hétvégi mozi a csajokkal, nincs lófrálás. Csak a kutyával törödnél, mert ha nem, akkor viszont megkeseríti az életedet. Megéri? Válassz valami nyugisabb fajtát. Szép fajta, meg minden, de a csinos külső mást takar, mint ami valójában a kutya. Én tényleg csak segíteni akarok, ne border collie-t, maximum ha tényleg ezt akarod, akkor szokd meg azt, amit leírtam az imént. Gondold át a dolgokat, és mondd el, mire jutottál. Jó kutyázást!
2010. júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

NEM!


Neki a séta az semmi. Neki feladat kell. Munkára van szüksége. Kezdj egy könnyebb fajtával! Nagyon okos, ami azt is jelenti, hogyha nincsenek lekötve az energiái, nagyon okosan kitalálja ivel köthetné le. Ilyen a szemét szelektálás, hűtő kipakolás, könyvek lepakolása a polcról, ráadásul nagyon okosan felismeri a kedvenc tárgyaidat is, és megrágja a laptopod, a gyerekkori plüss mackód, szóval mindent.


Ha kutyasulizni akarsz, hetente kétszer agilityzni, és komolyak a szándékaid, akkor lehet, de az, hogy kipróbálnám az agilityt, az nem komoly.


Ez nem olyan dolog, amit kimegyek a pályára és kipróbálok. Komoly előképzés kell hozzá, legalább alapfokú engedelmesség, és tanításhoz való hozzáértés.


Semmiképp nem javasolnám kezdő kutyásnak. Tudok olyat, aki belesétált a csapdába, és azt hitte, hogy milyen könnyű dolga lesz, ha megveszi a világ legokosabb kutyáját. Hát olyan könnyű dolga lett, hogy a saját kutyája minden lehetséges módon szökni próbál, és volt már, hogy megharapta a saját gazdáját.


Az, hogy a legokosabb, nem jelenti, hogy a lekezelhetőbb is. SŐT.

2010. júl. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Minden fajta tartható panelban. Csak épp a border , ha unatkozik, majd szét szedi a lakást. Ezt vedd számításba.


Tartani tartható, csak ha nem tudod lefárasztani, mind fizikailag, mind szellemileg, majd ő talál magának elfoglaltságot, és annak a lakás látja kárát.


De ha ezt tudod vállalni akkor tarts.

2010. júl. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ne misztifikáljuk már túl ezt a dolgot.

Nekem borderem van lakásban, méghozzá nem is akármilyen, mert munkavonalú a drágám. És semmi gond nincs vele. Amikor kell elfekszik, pihizik vagy elszórakoztatja magát. Amikor az kell akkor pörög.

Ha le tudod mozgatni és az agyát is lefárasztani, valamint tisztában vagy vele h egy kutya 15 évig él és akkor is ennyi foglalkozást igényel majd amikor majd bulizni és pasizni akarsz, és amikor gyereked lesz (mert a 15 évbe még az is beleférhet), akkor hajrá. :o)

2010. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22.45: neked volt már valaha bordered??? ha lett volna, ilyeneket nem írnál.... Tény h nem való mindenkinek a border, de akin látszik h tisztában van az igényeivel, annak miért kell túldramatizálni a dolgot?
2010. júl. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem, soha nem volt még borderem. Engedd meg, hogy idézzek: "Nagyon tetszik az a fajta és nagyon intelligens." Namármost, ha valaki úgy akar borderezni, hogy nagyon tetszik, meg hogy leviszem sétálni, abból mi lesz a vége? Én én ééén! Mondhatom? Akkor mondom: Anya, nem vinnéd le Buksit? Megyek fagyizni a csajszikkal. Vagy: Naaaa, most nem érek rá, nem látod, hogy msn-ezek? Ma már levittem 30 percre. Egyébként engem nem érdekel, hogy milyen kutyád van, és hogy milyen vérvonalú. Szeresd, annyi a lényeg. Border collie lakásba NEM való!
2010. júl. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

Nekem lakásban van, és köszöni nagyon jól van :o)

Nem a lakással van a gond soha. Hanem a gazdával. Miért való jobban kertbe egy border egy lusta gazda mellé aki soha nem viszi sehova, mint lakásba egy aktív gazdi mellé aki agilityzik vele, viszi terelni és napi szinten képzi?? A válaszra komolyan kíváncsi vagyok.

2010. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!