Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy nagyon...

Mit lehet tenni egy nagyon agressziv kutyával?

Figyelt kérdés
Van egy juhász kutyánk,igazából keverék,3 éves kan kutya.Amikor hozzánk került kicsi volt,és nem tudtuk,hogy ilyen nagyra fog nőni,mára már hatalas,de nem ez a probléma,hanem az,hogy egyre agresszivebb az utóbbi két hónapban.Már ott tartunk,hogy ma este kimentem a hátsó udvarba és komolyan azt hittem,hogy nem jutok előre élve,olyan csúnyán kezdett morogni,látszott hogy mindjárt megtámad.Ezt már megcsinálta nagymamámmal is,ketten élünk,és félek,hogy megtámadja őt is.Amint irtam hatalmas tehát nagyon erős,veszettség elleni oltást sem tudták neki beadni,három meglett férfi volt ott és egyszerűen nem mertek a közelébe menni.Tere van,hatalmas kert és udvar.Nincs ivartalanitva.Odaadni nem tudjuk senkinek és nem is adnám,menhely nálunk nincs sem kutyaiskola szóval ezek kizártak,(Erdélyben élünk).Nem tudom mit tehetnénk vele,lenne valakinek esetleg valami ötlete?Előre is köszönöm.

2017. febr. 27. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Erdélyben nincs kutyaiskola??? Hát házhoz járó szakember, kiképző? Itt már más nemigen fog tudni segíteni.

A baj az lehet, hogy nem értesz a kutyaneveléshez, ezt meg kellene tanulnod, ezt pedig hozzáértő embertől tudod megtanulni. Ha már félsz is a kutyától, akkor sürgősen szakember kell. Ezt nem lehet megúszni.

A kert és udvar az önmagában kevés egy kutyának, bármilyen nagy is. Sétálni kell vinni, és szocializálni kell: kiskorától kell vinni más emberek közé, pl. állatorvoshoz is, más kutyák közé, stb. Hozzászoktatni a pórázhoz, szájkosárhoz, hogy tudd vinni pl. busszal, ha kell. Következetesen és határozottan, de szeretettel kell nevelni. Hogy hogyan, arról könyveket lehet írni, illetve írtak is jópárat, ezt itt nem lehet kifejteni.

Ezek gondolom kölyökkorában elmaradtak. A kutya magától nem lesz jólnevelt és szófogadó!


A kutya tehát neveletlen, szocializálatlan, ráadásul unatkozik, plusz nincs előtte tekintélyed, magát érzi főnöknek, vezérnek, így azt tesz, amit akar. Ezen kell változtatni, de sürgősen, szakember segítségével, mielőtt baj lesz.


Ivartalanítás mindenképpen jót tenne, de a problémát nem oldja meg.


Oltáshoz pedig be kell nyugtatózni, van kajával beadható nyugtató, amelyik leszedálja annyira, hogy rá tudd tenni a nyakörvet, és bekösd a pofáját, hogy ne tudjon harapni.

2017. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Mindenképpen ivartalanítsátok, mert lehet hogy azért agresszív, mert domináns a területével szemben!!
2017. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem segítség, de ha kicsi korától fogva nálatok van és a fejetekre nő, akkor mit tennél ha egy felnőtt nagy testű kutyát fogadnál örökbe?


Itt tényleg szakember kell, de te is jelen kell legyél.

Ha az oltást sem lehet beadni neki, ott már komoly gondok vannak.


Nem játszol vele?

Nem foglalkozol vele?


Egyáltalán minek tartod?

2017. febr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért tartjuk,mert remek házőrző volt,nagymamám tartja nem csak én,egész nap nem vagyok itthon,egyetemre járok,ingázok,és nem,nincs kutyaiskola,sem szakértő,én pl életemben nem hallottam,hogy a megyénkben lenne valaki,aki ezzel foglalkozik,és 80 éves nagymamám elég nehezen tudná ezt megoldani,ha lenne is ilyesmi.Nálunk nem éppen olyanok a körülmények,a kutyákkal nem törődik senki,csordákban vannak a kóborkutyák,az emlitett kutyát is megsajnáltuk kicsi korában,úgy került hozzánk.Ma megint próbálták megoltani,nem sikerült.Lenne valaki akinek kellene,csak nem lehet megfogni sem,olyan agressziv.
2017. febr. 28. 18:22
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy nem létezik nálunk olyan busz,amire felengednek kutyával,mondom felénk nem foglalkoznak úgy az emberek a kutyákkal,a filmekben hallunk kutyaiskoláról,házhoz járó szakemberről...Azért köszönöm hogy segiteni próbáltatok,csak nehéz elképzelni az itteni helyzetet egyes térségekben úgy,hogy sose éltetek itt.
2017. febr. 28. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!