Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy orosz fekete terrier van...

Egy orosz fekete terrier van olyan jó munkakutya mint egy német juhász?

Figyelt kérdés
Munkakutyát szeretnék, de a német juhászok nem épp a szívem csücskei. Először malinoist akartam viszont úgy gondolom hogy nagy falat lenne mert munkakutyák terén nem vagyok otthon. A dobermann és a rottweiler sem pont jó mert az országban ahol lakom tiltottak. Az orosz fekete terrierrel mennyire lehet dolgozni? Gondolok itt IPO-ra vagy ŐV-re. Esetleg aki tart ilyen fajtát tudna róla szólni pár szót? És kb mennyibe kerül egy kölyök? Vannak-e jó tenyésztők Magyarországon?

2017. febr. 28. 17:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Igen a főkérdés az volt,de alatta már ez is szerepel


" Először malinoist akartam viszont úgy gondolom hogy nagy falat lenne mert munkakutyák terén nem vagyok otthon"


Lényegtelen,mert akárhogy nézzük a kérdező nem akar komoly munkakutyát,csak inkább hobbira.


Orosz fekete meg munkakutyának minősül vmilyen szinten,még ha nem is annyira jó mint egy német juhász vagy mali.

2017. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
De őrző védő fajta az Orosz,nem annyira munkaigényes mint a német juhászok,de a kérdezőnek ez nem is baj.
2017. márc. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
86%-os örülök hogy valaki megértette. Köszönöm a válaszod, örülök hogy végre találtam egy fajtát amit el tudok képzelni magam mellett, nem biztos hogy megelőzlek vele mert én sem szeretném elsietni a dolgokat :) köszönöm a válaszokat.
2017. márc. 1. 14:02
 24/24 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Jó fajta,nem fogod megbánni :)

Én annak hiszek amiket a gazdik,tenyésztők meséltek róluk és pl aki 20 éve foglalkozik a fajtával annak én hiszek.

Rengeteg videó is van fent róluk ahogy dolgoznak pl Őrző védő és szerintem jók benne azért.


Max azért nem tartják munkára sokan ezt a fajtát mert a szőrük eléggé kozmetika igényes.

2017. márc. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!