Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan morog a bolond...

Állandóan morog a bolond családtagra, kifogytam az ötletekből?

Figyelt kérdés

Az egyik családtag flúgos (tényleg, papírja is van róla) és akárhányszor bejön a szobámba, a kutya halkan morog, majd ugat rá. Nem, nem akarja cafatokra tépni, csak simán fekszik a vackában és ugat. Én állandóan letiltom, de folyton újrakezdi, kiadós szidás után csak halkan motyog magában, de következő alkalommal megint ugat.


A kapcsolatunk rendben van a kutyával, abszolút hallgat rám, de ezzel az egyetlen dologgal nem tudok megbirkózni. Nyilván érzi rajtam, hogy tele a t...öm a szóban forgó családtaggal...De még ő is rátesz egy lapáttal.


Próbáltam megbeszélni, hogy ha az illető bejön, mindig adjon neki egy jutalomfalatot. Hogy ne úgy jöjjön be, mint aki épp lopni oson be, hanem rendesen. Szavaim süket fülekre találtak. A kutyára erélyesen rászóltam. Kizavartam a szobából. Megráztam a grabancánál (de úgy istenesen). Mindnek csak tessék-lássék volt hatása én meg már úgy érzem, hogy két oldalról szipolyozzák az életenergiámat - egyik oldalról a kedves családtag, másik oldalról meg a kutya.


Ötletek? :( A vége lehet, hogy az lesz, hogy kulcsra zárom az ajtót, hogy a bolondja ne járjon a nyakamra...



2017. márc. 1. 13:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
22%
Köszönöm az itteni és a privátban küldött megjegyzésedet is, én nem érzem magam akkora f_szfejnek, mint te vagy. Ugyanis, ha van egy beteg családtagom, aki nem tehet a betegségéről, akkor segítem, támogatom, ápolom, mert van bennem ennyi empátia és jóérzés, ha meg végképp nem tudok vele együtt élni, akkor elköltözök, hiszen ÉN nem tudok VELE élni, nem pedig fordítva.
2017. márc. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
85%
Most lehet hülye kérdés, de az nem lehet, hogy (akaratán kìvül) bánthatta valahogy a kutyát? Nincs rossz tapasztalata vele? Az enyém pl.tiltasra abbahagyja az ugatást bárki van a kapuban, de a szomszéd vén trottynál (folyamatosan csesztette a kerítésen át bottal) semmit sem ért, teljesen elkattant amikor meglátta. Bár ott mondtam az öregnek, hogy ha nem kerüli el a kutyát akkor feldugom a valagába a botot, de nyilván a te esetedben nem játszik, hogy kitiltod onnan a rokont.
2017. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

19:09 nagyon szívesen! Az előző, azóta moderátorok által törölt tahó megnyilvánulásod után, amit így ismeretlenül is nekem címeztél, kiérdemelted.


Mivel fingod nincs róla, hogy mi a helyzet itthon, kár itt okoskodni. Nagyon szívesen megnézném, mennyi ideig lennél toleráns és szeretetteljes egy olyan emberrel, aki agresszív, idegesítő, manipulátor és megkeseríti az életed. Persze, nem tehet róla. Ő is ezt mondja, mikor baromságot csinál és kérdőre vonom, ő nem tehet róla. Ő semmiről nem tehet. És én tehetek róla, hogy valaki nem normális és szándékosan megkeseríti az életem? Nem, én se tehetek róla. (Költözzön el ő ilyen alapon, tele van amúgy pénzzel, de nem erről szólt a kérdés.)


Ha a kérdésre érdemben nem tudsz válaszolni, akkor máshol okoskodj, kösz.

2017. márc. 1. 20:32
 14/14 A kérdező kommentje:

20:04 Erre én is gondoltam. Fizikálisan tuti nem bántotta a kutyát, mert alapjáraton szereti az állatokat.


19:07 Köszönöm, ez nagyon jó ötlet! :)

2017. márc. 1. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!