Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Obediencehez milyen kisebb...

Obediencehez milyen kisebb mozgásigényű, kevésbé energikus kutyát javasoltok?

Figyelt kérdés
Lakásban lakom, így kevésbé aktív kutyát kell választanom, ugyanakkor nagyon szeretnék kutyaiskolába járni vele, illetve a kutyás sportok is érdekelnek hobbi szinten.
2017. márc. 1. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Menhely

Vagy agár :) Az agarak futás után csak alszanak :D

2017. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Agár nem lesz jó obedience-re, nem az ilyen munkára szelektálták őket, erre sem az ösztönkészletük, sem az idegrendszerük nem alkalmas. Utolsó, kérlek, ha nem értesz valamihez, ne írj róla.


Kérdező, ha csak hobbi szinten -persze akár magas osztályban- akarod az obedet csinálni, és pláne ha nincs nagy rutinod az engedelmes munkákban, akkor igazából bármilyen kutya jó erre, amelyik játékkal és étellel is jól motiválható. Küllem német juhásztól, küllem bordertől kezdve a spánielen át a retriverekig, corgiig bármilyen kutya jó lehet. Volt már a vb-n papillon és törpe spicc is. A kis mozgásigény mellett azért ha ezt a sportot szeretnéd csinálni arra figyelj, hogy gyors, lendületes legyen a kutya.

2017. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Utolso, ha nem tetszik valamihez nem kell kommentet írni!

A kérdező kiemelten kérte, hogy KISEBB MOZGASIGENYŰ kutyát szeretne. Ne mondj akkor neki Bordert, Corgit, vadászkutyát.

Nem egy, nem két agarat láttam már dolgozni és mindegyik teljesen jól csinálta.

2017. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Azért agaraz javasolni obediencere nettó hülyeség. Labradorral sem érdemes ovzni. Szerintem attól függ mennyi időt szán rá az ember, de nekem pl egy rajzos showline nemetjuhasz vagy golden/labrador nem nagy igényű tehat nem extra. Nekem lakásban van fekete Nj keverek aki IPO-1 en 91 pontot szerzett. Napi 2-3 óra es alszik egész nap.
2017. márc. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A küllem bc nem nagy mozgásigényű. És az itthon kapható labik, goldenek, corgik, spánielek 99,9%-a szintén küllem vonal, szintén nem nagy mozgásigényűek. Számomra a nagy mozgásigény egy munka labinál, munka vizslánál, munka német juhásznál, munka bc-nél és malinál kezdődnek.
2017. márc. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívemből szóltál kedves utolsó! (Y)
2017. márc. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!