Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak olyan kistermetű...

Vannak olyan kistermetű kutyák amelyek ugye kicsik maradnak, panelben elvannak, de pl kocogni lehet velük?

Figyelt kérdés

Hamarosan lenne egy kutyánk, és rám lett bízva a választás. Azt az utasítást kaptam, hogy maradjon kicsi. De egy kis termetű kutyával aligha mehetek el futni. Tehát innen jön a kérdés.

A válaszokat előre is köszönöm:)


2017. márc. 2. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Kistermetű kutyával is lehet futni. Pl. törpe uszkár, cavalier, jack russel (ezzel kell is futni), stb. Nem tudom mit képzelnek egyesek a kicsi fajtákról. Ők is sok mindenre jók.
2017. márc. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit futsz, heti hányszor és milyen ütemben (sebességgel)?
2017. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb fajta agarak pl. pont megfelelnének ezeknek a követelményeknek. Kocogsz vele egy fél óráz aztán elheverészik otthon a kanapén.


Amúgy sok kis testű kutyával sportolhat az ember, amelyik nem genetikai zsákutca (mopsz, francia bulldog, 50 méter után kifullad). Egyik ismerősöm csivavával jár kocogni. :)

2017. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jack russel! Tapasztalat: imád futni, de ha pihi van nyugton marad, esetleg egy kicsit eszi a csontját. Akármennyit mehetsz vele, bírni fogja.
2017. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Törpe pincser, whippet, vagy nem túl rövid lábú menhelyi keverék.
2017. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a törpe uszkárról tudok nyilatkozni, mert azt ismerem. Kicsi, nem hullik a szőre, több ismerősőm tart panelban. Imád futni és egy energia bomba. Mondjuk kell vele foglalkozni, tanítgatni mert azt igényli. Utána érdemes megpróbálni az agilityt.
2017. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jack russelem van. Mar nem fiatal, de meg mindig mozgekony, szeret es bir is futni. Mellettem is fut,amikor en is, de amikor biciklizni megyunk ki az erdobe, azt meg jobban szereti, akkor gyorsabb lehet. A kora miatt direkt lassitok a tempon idonkent es szunetet is tartok, de turelmetlen, alig varja, hogy menjunk tovabb.

(Viszont hazon belul evrol evre lustabb, regebben itthon is porgott sokat, amikor labdaztunk vele, most mar erre alig lehet ravenni, max a kertben hajlando labdazni.)

2017. márc. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Heti 3szor szoktam futni, másik 3 alkalommal edzésem van.

Olyan 2-4 km között:)

2017. márc. 3. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!