Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát ajánlot...

Milyen kistestű kutyát ajánlotok kinti-benti kutyaként?

Figyelt kérdés

Van egy kistermetű keverék kutyusom (9 hónapos), neki szeretnék egy "játszótársat" venni, mivel múlt héten pusztult el mérgezésben a cicám, akivel eddig játszott :( Most viszont fajtiszta kistermetű (hosszúszőrű) kutyust szeretnék venni :) Tudom, hogy a kis testű kutyák nem udvarra valóak, de napközbe bármikor bejöhetne a házba, csak éjszaka aludna kint EGY JÓL FŰTÖTT GARÁZSBA (ott a kazán, ezért van ott meleg). A jelenlegi kutyám is napközbe sokat bent van a házba és mielőtt lefeküdnénk aludni azelőtt órákig ott szokott lustálkodni mellettünk :) Csak éjszaka alszik kint, ott ahol neki kedve tartsa, ha fázik bemegy a garázsba, mivel van kutyaajtó a garázs ajtaja mellett. Szobatiszta, mindig kikérezik amikor el szeretné végezni a dolgát vagy ha csak kint akar lenni. Nem hosszúszőrű, de nem is teljesen rövid.. rendszeresen fürdetve van és a bundáját is rendszeresen kifésülöm. Az új kutyusnál eleinte még a szobatisztasággal is gondok lennének, de majd idővel ő is megtanulná :D


Kinti-benti kutyaként milyen kistermetű, hosszúszőrű kutyát ajánlotok?



#kutya #kistermetű #hosszúszőrű.
2017. jan. 28. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Le kellne írnod, hogy mennyit foglalkoznál vele, mennyit sétáltatnád, a jelenlegi kutyáddal hogy néz ki egy napod, ahhoz hogy lehessen fajtát ajánlani.
2017. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mennyit foglalkoznál vele egy nap?

Jártok a másikkal suliba?

Mennyit setaltok egy héten?

Mennyit tanitod?

2017. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A futott garazzsal meg a nappali benti lettel igazabol barmilyen fajta jo lehet itt az egyebek a kerdes targyai.
2017. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%

Miért szeretnél fajtisztát,mikor 4-ed annyiért örökbe fogadhatnál egy kutyát a menhelyről?Tavasszal hemzsegnek a kiskutyák,csak találsz egy kistestű,hosszúszőrű cukiságot.De mindegy,nem akarok beleszólni.

Papillont,yorkit,palotapincsit ajánlanék,esetleg valamilyen terrier jellegű kutyust.

2017. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A jelenlegi kutyám nem jár kutyasuliba, mert faluban lakom és a környéken nincs olyan kutyasuli ami megfelelne. Sokat szoktam foglalkozni vele, játszani, sétáltatni.. viszont a suli miatt hétköznap csak napi egy sétára jut idő, hétvégén többre :) Trükkökre is szoktam tanítani, viszont nem igazán akarja megtanulni őket, csak egy pár trükköt tud :D Mellesleg nagyon barátságos az emberekkel és állatokkal egyaránt. Ugatni szokott, de mikor közelebb jön az illető akit ugat, akkor örül neki, ha ismeri, ha nem :D Ezért gondolom egy társat is jól fogadna. Az új kutyussal is ugyanolyan sokat foglalkoznék, őt is ugyanúgy fürdetném, fésülném, etetném (a házba szokott enni a kutyám, de a garázsba is van egy tál amibe általában táp és víz van éjszakára), sétáltatnám, tanítgatnám, stb :) Mikor suliban vagyok apukám szokott foglalkozni a kutyussal, addig ő eteti és ő játszik vele, amikor hazaérek akkor szoktam sétáltatni. És azért szeretnék fajtisztát mert apukám szeretné majd pároztatni és eladni a kölyköket.

Azt elfelejtettem még leírni, hogy nem most szeretném megvenni, hanem tavasszal vagy nyáron. Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2017. jan. 28. 11:13
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Na ezért ne vegyetek fajtatiszta kutyát, hogy apukád szaporítani tudja őket... Látogass el egy menhelyre, rengeteg kutya van ott, kérlek beszéld le apukádat erről a hülyeségről. Ahhoz, hogy valaki ezt felelősségteljesen, törvényesen tudja csinálni, ahhoz rengeteg pénz kell, és ebből meggazdagodni nem lehet, inkább egy drága hobbinak mondanám. Eleve két törzskönyves kutya kell hozzá, már csak ezeknek az ára többszázezres tétel. Mert ugye törzskönyv nélkül nem számít fajtatisztanak a kutya. Ha ez megvan, el kell Velük jarni kiállításokra, tenyészszemlékre, Hogy alkalmasak-e egyáltalán továbbtenyésztésre, és ezt orvosi szűrővizsgálatokkal is alá kell támasztani. Ha ez is megvan, akkor kennelnevet kell kiváltani a fajtaklubnál, vagy a kutyátok tenyesztőjének kennelneve alatt lehet lehozni almot. A vemhesség alatt is orvosi vizsgálatok, speciális táp. Az ellés után szintén. A kölyköket be kell oltatni, chipeltetni, féreghajtózni, törzskönyveztetni. Idáig ez már milliós összeg, és korántsem jön vissza Ennyi a kölykök árából. Mindezt azért irtam le, higy tisztában legyetek vele, hogy miből áll a tenyésztés. Mert nem abból, hogy osszeteszel 2 hasonló kutyát, aztán jóvanazúgy.
2017. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Semmi gond nincs azzal, ha fajtatiszta kutyát akartok. Én is csak azt vennék. Ám szaporítani nem kell.
2017. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Ivartalíttassátok mindkét kutyát!! Apád egy mocskos szaporító akar lenni!! Akadályozd meg!!
2017. jan. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Apukád bűncselekményt szeretne elkövetni mind erkölcsi szempontból,mind törvényileg.Eleve csak egészséges,szűrt kutyákat lehet pároztatni,hivatalos kennellel,,másrészt gondoljatok már bele:Miért a kutyából akartok hasznot húzni?Anyáddal is születhetne gyereket,adja el azt.

A menhelyek hemzsegnek a kutyáktól.Azzal,hogy ti felelőtlenül szaporítotok,rengeteg kutya életét veszitek el.Akár azért,mert aki tőletek vásárol,az már eleve nem a menhelyről hoz,másrészt meg,amit egyszer eladtatok,kitudja mikor kerül utcára,sintér telepre.


Győzd meg apukádat,hogy ne tegyen ilyet!A szaporítóknak se kutya,se gyerek nem való,az ilyennek rég börtönben lenne a helye...

2017. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én nem az kértem, hogy apukámat szidjátok kommentben! :) De azért köszönöm a válaszokat! Mellesleg én is fajtiszta kutyát szeretnék, mert tetszenek.. Az eddigi két kutyám menhelyről van (a jelenlegi kutyusomat is onnan hoztuk még kölyökkorában). És a legelső kutyám is onnan került hozzám szintén még amikor kisebb volt, de ő sajnos már elpusztult. Itt szó sincs arról, hogy nem szeretem a menhelyi kutyákat, csupán szeretnék egy fajtisztát is! És a pároztatását én is ellenzem, mellesleg apukám nem szigorú, szóval ha én azt mondom, hogy nem, mert az én kutyám akkor nem fogja pároztatni. Ezt én döntöm el :) És ekkora összegért ő sem akarja szaporítani majd, törvénytelenül meg nem szeretné.
2017. jan. 28. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!