Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mutassam meg, hogy én...

Hogy mutassam meg, hogy én vagyok az erősebb?

Figyelt kérdés

Van egy Belga juhász (malinois) 1-éves kutyánk, a családban majdnem mindenkire halgat csak rám nem.

A kezem után kapkod,felugrál, és nem érdekli, hogy mit mondok.

Valoszinüleg én vagyok a ranglétra végén...mit tegyek, hogy ez megváltozzon?



2017. márc. 2. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
légy határozott és következetes. Foglalkozz vele sokat és járj vele kutyasuliba, nem árt. Valszeg' jócskán neveletlen is. Nekem akitám van, én 16 vagyok és hallgat rám, szóval nem kivitelezhetetlen ha jól csinálod.
2017. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérd meg azt a családtagod akire a legjobb hallgat, hogy segítsen. Tölts vele sok időt, mivel a Malinak amúgy is rengeteg foglalkozásra van szüksége. Először próbáld meg azt, hogy azzal közösen foglalkozol vele akire a legjobban hallgat (gazdája). Először ő megcsináltatja a feladatot, majd te megismételteted vele. Ha ilyenkor nem engedelmeskedik neki akkor a másik személy negatív visszajelzést ad (ha már Malitok van biztos ért is hozzá így nála nem lesz gond, viszont ha a késöbbiekben egyedül neveled a késöbbiekben arra figyelj rendkívül érzékenyek ) és ezután újra az egészet. Ezt gyakoroljátok addig amég valamilyen szinten nem hallgat rád és képes vagy vele egyedül gyakorolni. Valószínűleg nem fog egyik pillanatról a másikra menni, de idővel határozottan segít.
2017. márc. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!