Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Omega3 vitamin káros lehet...

Omega3 vitamin káros lehet hosszú távon?

Figyelt kérdés
4 hónapja minden nap kap a kutyám 1000 mg-os halolaj (lazac) kapszulát - zselatin kapszulában van az olaj -, hosszú távon lehet mellékhatása, máj, vese károsodás? A kutyám szőre ragyogó tőle, csak elgondolkodtam kell-e szünetet tartani az adagolásban.
2017. márc. 3. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Én kúraszerűen szoktam adni a kutyámnak, de az nem kapszula, hanem olaj. Ráöntöm a tápjára vagy a kanálról lenyalogatja. Lehet butaság, de én azért szoktam így, hogy ne "szokja meg" a szervezete, egyébként is minőségi tápot eszik. De káros hatásról még nem hallottam, may annyit hogy lágyabbat kakil tőle a kutya.
2017. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Én nem adnék rendszeresen a kutyának ilyen nagy mennyiségben tisztán, hacsak nincs valami egészségügyi ok ami ezt indokolná. Én eleve olyan táppal etetem a kutyámat, ami tartalmaz omega 3-at és 6-ot. Azt is rendszeresen kapja, csak nyilván kisebb adagokban jut csak hozzá a szervezete, így bajt biztos nem okoz, de a pozitív hatásai garantáltak. És ebben az esetben külön nem kell adni neki.


(Az omega 3 amúgy nem vitamin hanem zsírsav.)

2017. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A kutyám BARF étrend szerint eszik, és van egészségügyi oka, csípődiszpláziás, állatorvosi javaslatra kezdte szedni a halolajat, mivel gyulladáscsökkentő hatása van. 1000 mg nem horribilis adag egy 42 kg-os kutyánál. Majd megkérdezem inkább a dokit a szünetről.
2017. márc. 3. 19:13
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Nem lehet túladagolni, és jó, hogy külön adagolod, ami adag a tápokban van MINIMÁLIS, semmit nem ér, semmi hatása. Még a prémium minőségű tápoknál sem árt ha az ember külön halolajat ad a kutyájának!
2017. márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!