Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom hogy a kutyusom...

Honnan tudom hogy a kutyusom ellik?

Figyelt kérdés
Ma csak fekszik egy helyen és csak enni jön ki.Amikor odamegyek hozzá elkezd morogni és a hasa is nagy vajon most készül az elléshez?

2017. márc. 4. 17:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, minek kell szaporítanod, ha ennyire nem értesz semmit sem a kuzyáshoz, sem a szaporításhoz? Ez így nettó felelőtlenség és állatkínzás!
2017. márc. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Onnét tudod, hogy:

- letelt a vemhességi idő

- méhösszehúzódásai vannak

Ha bizonytalan vagy bármiben, hívd ki az állatorvost. Amúgy is meg kell vizsgálni ellés után a szukát, és a kölyköket.

2017. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha eszik, még nem ellik.

Régen rossz, ha egy kutya nem engedi magához a gazdáját. Ha segítség kell a szukának ellés közben, mit csinálsz?

Tudod-e kb mikor tüzelt a kutyád?

2017. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ma már nem nagyon evett ! Kiderült hogy azért morgott mert a másik kutya is jött utánam amikor mentem oda hozzá később a kutya nélkül mentem oda és simogattam meg. De valóban csak engem enged közel magához másra morog.😉
2017. márc. 4. 22:38
 15/16 Anime örült válasza:

Kedves kérdező nem nagy segítséget tudok nyújtani de ènse tudtam semmit hogy mikor

mit hogyan csináljam senki nem segített de azt tudom hogy a kutyusod simán fog szülni mivel ugyanúgy nő mint mi az ösztönösen fog cselekedni azt se zárom ki hogy egy keto nem fog élni az vagy úgy születik vagy túl gyenge én máralati szülésznő is lehetnek mert anyit fialt az kutyosok meg a cicám hogy mégsem tudom számolni ecer a cicám nak nem fejel hanem Segel jót a kis cica és nekem kelet segitenem rajta mert ha nem mind a 8 testvére és az anya meghalt volna gyengén kelet fogjon de atol még húzni kelet mert már kivolt fáradva a cicám és sikerült mind életben maradt és mai napig él az anya sőt most vár még egy álmot sajnos a kerdesedre nem nagy választ tudtam adni de remélem még nyugtatalak és ne halgas azelotem író rá mert pl nem te Regéc arról hogy fel lett paroztatva mert elszokhet és úgy vagy be szöknek hozzá ha még közös akor az szúrja az ember szemét ha még nem akkor az tudom mert tapasztaltam úgy hogy halgas magadra és fogod tudni ha eljött az idő

Kedves válaszolok enis úgy tudom hogy kel az első fialas akoris ha elkoteted és akor is ha nem

2020. márc. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Anime örült válasza:

Hány napig vemhes a kutya?

Fontos tudni, hogy a kedvencünk vemhessége a fedeztetéstől számítva átlagosan 63 nap, de ez lerövidülhet vagy meghosszabbodhat 4-5 nappal, attól függően, hogy a fedezés pillanatában a szukában megtörtént-e a peteváltás, befejeződött-e a peteérés folyamata. Ha nagyon fontos tudnunk az ellés pontos időpontját, akkor azt könnyen megállapíthatjuk mi magunk is, a kutyánk hőmérsékletének ellenőrzésével. A vemhesség végén ugyanis a szuka vérében rohamos mértékben csökken a a vemhesség fenntartásáért felelős hormon, a progeszteron. Ennek hatására csökken a szuka testhőmérséklete. A várható ellés előtt 24 órával (ez lehet kevesebb is!) a megszokott 38,5-39 oC -ról lecsökken 37,5 alá a hőmérséklete. Ebből tudhatjuk, hogy nemsokára bővül a család.

2020. márc. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!