Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól haladok szerintetek vagy...

Jól haladok szerintetek vagy épp egy szorongós kutyát nevelek?

Figyelt kérdés
Szóval a kutyám enyhén szólva elrontottam. Kutyát látva nagyon izgatottá válik amit talán tovább rontottam azzal hogy tarkón csaptam ha rosszul viselkedett. Na már most ezt abba hagytam és egy olyan módszert választottam hogy ha szépen viselkedik, nem ugat és nem ugrál akkor simogatom és jutalmazom, viszont mikor rosszalkodik rászólok, ha ez nem működik megbököm a fejét és leültetem, ha lenyugodott nagyon megdicsérem( azért választottam ezt mert nem akartam túl sokáig a nevelést mert nem lenne jó ha berögzülne nála a rossz viselkedés). Ezzel a módszerrel odáig jutottunk hogy ha egy kutya van 10-20 méterre akkor totál figyelmen kívül hagyja, még szabadon is tudom engedni (ez korábban nem ment volna) és mikor kutya mellett haladunk el szépen megy, még izgatott és húz valamennyire, de nem ugrál és nem ugat. Viszont mikor elérünk a kutya mellett elkezd húzni és megfordul a kutya felé, néha kicsit ugrál, utána egyszerűen tovább megy. A kérdésem hogy ez izgatottság vagy szorongás? Le fog róla szokni? Jól nevelem?

2017. márc. 8. 15:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez izgatottság inkább, nem szorongás. Ismerkedni akar a másik kutyával.

Van rá lehetősége gyakran, hetente többször más kutyákkal szabadon játszani? Erre nagy szüksége lenne, minden kutyának.

2017. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen tudom, de nem sok lehetőség van erre.
2017. márc. 8. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!