Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kiskutyát nevelek,7...

Balázs2 kérdése:

Amstaff kiskutyát nevelek,7 hetesen került hozzám most 10 hetes darling táppal etetem, mit adjak neki a továbbiakban?

Figyelt kérdés
Sajnos most néztem utána, hogy ez a darling táp minőségtelen, amikor megvettem a kutyát bementem hazafelé a tescoba és azt hittem ezzel le van rendezve. A kérdésem azlenne, hogy mivel elég fontos szakaszba van az állat így mennyire hagy nyomot a fejlődésében? illetve milyen tápot ajánlotok neki? Ha lehetne linkeljetek nem nagyon igazodok ki mikor számít a kutya junior illetve kölyöknek.

2013. máj. 5. 22:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Még kérdésem lenne, hogy menhelyről örökbe fogattunk egy labrador keverék kutyust aki már régebb óta nálunk van, úgy hallottam ha sokat vannak együtt hasonló lessz a természetük, én ezt nem szeretném mivel az említett kutyus nem kifejezetten retteg de eléggé félénk viszont nagy szeretetben van és egyre nyitottabb, a kérdésem az lenne hogy mennyire igaz ez?
2013. máj. 5. 22:38
 2/10 anonim ***** válasza:

Purina pro plan-t tudom ajánlani. Most 'alapozod' a felnőttkorát, érdemes befektetni,mert elég sokat számít.

Inkább tanulnak egymástól (főleg a rosszaságot:D), a természetük alapjában nem változik.

2013. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul egy héttel hamarabb lett elválasztva mint kellett volna. De a lényeg hogy rendes táppal etesd! Milyen a természete amúgy? Bent van veletek a lakásban, ugye? Miért akarod hogy vadabb legyen?
2013. máj. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Abba most inkább nem kezdek bele,hogy 7 hetesen minek hoztál el egy kölyköt,az is nyilvánvaló,hogy szaporítótól,meg az is nyilvánvaló,hogy keverék kutya,de még az is egyértelmű,hogy egy icipicit sem készültél fel egy kiskutya eltartására és nevelésére.


Tehát,mint mondtam most ettől eltekintek,túl sokat koptattam már emiatt a billentyűket.


Tehát,mivel kölyök ezért célszerű lenne egy nagyon jó (szuperprémium) terméket bepályázni,hogy a későbbiekben ne legyen probléma a fejlődésével és az egészsége ne a tápon múljon.Ezzel arra célzok,hogy mivel szűretlen,törzskönyv nélküli,idő előtt leválasztott kutyát vettél,ne csodálkozz,ha esetleg minden baja lesz.Függetlenül a táp minőségétől.


Ajánlanám márkák közül az Acana,Taste of the Wilrd,Orijen tápokat,legalább amíg ilyen kicsi.(Igen,drága tápok,de egy kölyök felnevelése nem olcsó)Később 4-5 hónapos kora után,ha gondolod(és bírja a kutya)válthatsz olcsóbb tápra,ez Brit Prémium tápot jelent.Ez alá nem javaslom,hogy menjél.Elfogadható áron árulják és jó minőség.


Féreghajtózva volt rendszeresen?

Oltások?

Chip?


Meg alapból,első utad az állatorvos legyen.

2013. máj. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlanám a Brit Care tápot a kölyöknek, hipoalargén prémium minőség a netről tudod rendelni. Azonkívűl adj neki zöldkagyló kivonatot, hogy védd az izületeit pl luposant. Szerintem nyugodtan maradhat együtt a két kutya. Nekem is van egy félősebb, meg egy domináns így kerűlt ide a kölyök. Nem vette át a nagyok viselkedését, nem félős, és nem is domináns. Nyugodt, higadt kutyus kerűli a konfliktusokat, emberrel állattal hihetetlenűl barátságos.
2013. máj. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Igen nagyon sok időt töltenek együtt de eddig inkább a nagyobb kutyus tanult a kicsitől hogyan kell rongyot húzgálni, nagyon aranyosan eljátszanak így egymással. Eleétől fogva sok időt töltött bent a házban de már egyre többet van kint nagy udvaron nagyon nagy mozgástere, aludni még bent alszik esetleg ebbenis kérnék tanácsot hogy, mikortól vagy hogyan aludjon

kint. Jólenne ha lenne egy éber okos házőrző a portán ezért nemszeretném ha átvenné a másik kutyus jellemét.


Amstaff-ot természetesen csak támpontnak írtam, elismerem van elég sok dolog aminek jólett volna utánaolvasni mielőtt a kiskutya idekerül lehet kissé megviselte, hogy korábban lett elválasztva. De minden esetre nagyon életvidám és eleven és sokat alszik. Ahogy a pénztárcám engedi rendelek egy normális tápot. Abban a tudatban hoztam el a kutyát hogy féreghajtva(azóta 2x féreghajtottam, fél-fél tablettával) illetve első oltását megkapta, mikor elvittem az állatorvoshoz kicsit változtak a dolgok mivel nemvolt könyv ezért az oltást az elsőtöl kelett megkezdeni éppen ma viszem a másodikra, chip-je még nincs. Köszönöm.

2013. máj. 6. 06:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt jó ha tudod az Amstaff nem igazán házörző tipusú kutya. Ha megfelelően van nevelve nagyon embercentrikus. Ha kinn akarod tartani akkor télire nagyon szigetelt kutyaházat kell neki biztosítani mert igencsak rövid a szőre. Azt ajánlanám ha megoldható legalább az éjszakákat télen is töltse a lakásban, és legalább féléves koráig legyen benn veletek a házban. Ha túlvagytok az oltásokon, minnél előbb kezdj vele sétálni, addig pedig a kertben szoktasd a nyakörvhöz, pórázhoz. Hiába nagy a kert a kutyának kell a séta hogy levesesse az energiájit, ismerkedjen, játszon, felfedezze a világot.
2013. máj. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zozonrg ***** válasza:
100%
Az enyém Brit tápot kap kölyök kora óta és gyönyürű lett tőle.Minden benne van ami kell.A drágább tápokkal összehasonlítottam az osszetevőket és előfordult,hogy még jobb is volt az összetétele.A piros jelzésű Brit táp az Amstaffnak való,ez rá is van írva.Van benne multivitamin és glukozamin a csontoknak.A legjobb ár érték arányban!
2013. máj. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én Brit táppal etetek nagyon jó és nem drága 450.- / kg 40-45 % os hústartalom:)
2013. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem ennyi elég a kutyust akkor brit táppal fogom etetni.
2013. máj. 6. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!