Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekelne, hogy ha magamnak...

Érdekelne, hogy ha magamnak nevelek egy am. Staff-ot aki csak nekem engedelmeskedik mennyire fog viszonyulni a család többi tagjához?

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Családon belül nem nevelünk csak magunknak kutyát. Semmilyent sem. Mégis, hogyan gondolod? Ha nem vagy otthon, a kutya magasról tesz bárkire a családból?
2014. jún. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Félre érthető voltam.Persze,hogy a két gyerek és a páromat elfogadná,de a többire gondolok ilyenkor.Aki jön látogatni.
2014. jún. 21. 11:04
 3/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy kivalasztod ezt a kutyafajtat es ilyen kerdeseid vannak. Kutyaovi, kutyasuli mindenkepp. Az amstaffrol amugy illik tudni, hogy baratsagos az emberekkel.
2014. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kérdések merülnek fel benned, akkor kétlem, hogy képes lennél úgy nevelni, hogy valóban csak neked engedelmeskedjen. Ráadásul ez nem csak fajtafüggő, hanem nagyon sokat számit a konkrét egyed jelleme is. Nem egyszerű egy átlagos, emberszerető kutyát úgy nevelni, hogy csak egyvalakinek engedelmeskedjen.
2014. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Úgy nevelheted, hogy te vagy a főnök. Meg kell vele értetni, hogy a család többi tagja sincs alatta. Egyébként egy jólnevelt, jó idegrendszerű amstaff barátságos az emberekkel.

Én is javaslom a kutyasulit. Jót tesz a kutyának, jót tesz neked. Nem csak a tanulásra gondolok, hanem a szociializációra is.

Ja, és nagyon nem ártana, ha nem csak neked engedelmeskedne. Mi van, ha nem te viszed a kutyát sétálni, hanem a párod? Akkor leszarja, hogy ő mit akar, és megy égnek-szélnek? Rossz ötlet.

Én a 6! éves lányomnak tanítom, hogy hogy bánjon az amstaffunkkal (3 hónapos). Az izélne be, ha csak rám hallgatna. A férjemre is ugyanúgy hallgatni fog. Azért a jövő idő, mert egyenlőre csak én tanítom az alap dolgokra, de ő ugyanúgy fegyelmezi.

2014. jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Neked kell megtanítani, hogy hogyan viselkedjen, amikor valaki megy hozzátok.Te döntöd el, hogy játszhat-e velük, vagy arra az időre a helyén kell nyugton maradnia.
2014. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nekem volt egy Am staff-om.Nagyon jó vérvonal volt,de pont ez volt a baj.Akárkit maga mellé engedett hiába volt durva kinézetű.Annyira jámbor természet és stabil idegzetű kutya volt,hogy az állat orvos is megjegyezte,hogy 1000000-ból 1 ilyen van.Sajnos pont a jámborsága miatt pusztult el.
2014. jún. 21. 11:53
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy különböző az értékrendünk, de ez miért baj? A kutya akkor jó, ha jámbor.
2014. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Itteltve a családi, társ kutya akkor jó, ha jámbor. Nyílván van pár ritka és speciális eset pl. az őrkutyáknál, ahol ez hátrány.
2014. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

'Családon belül nem nevelünk csak magunknak kutyát'

Butaság. Mindenki olyan kutyát nevel amilyet akar. Elég kevés ember él egyedül, akkor most kötelező mindenkinek közösködni? Hát nem. Én is családban élek, mégis csak magamnak neveltem a kutyáim. Ha nem vagyok otthon, bezárom őket. Húúú, problem solved. Az meg, hogy néha lemondok dolgokról amiket "egyedülálló gazdaként" nem tudok mindig megoldani (nyaralás stb), nehogymár szégyenteljes legyen.

Kérdező, az én kutyáim szeretik a családtagokat (csak akik velünk élnek), örülnek ha valamelyik megsimogatja őket, de úgy alapvetően levegőnek nézik őket,nem kleresik a társaságukat és csak velem foglalkoznak. Nem viselkednek tiszteletlenül, mert az szigorúan ki van zárva nálam, de teljesen egyértelmű, hogy egy húzósabb helyzetben nem tudná őket más kezelni. Kb ennyi.

Amúgy meg az amstaff hiába kemény kinézetű kutya, NEM egygazdás. Kifejezetten úgy van tenyésztve, hogy az emberekkel barátságos legyen. Inkább más állatokra veszélyes, ha nem neveled rendesen. Ha nem "jámbor" kutyát akarsz, akkor válassz őrző-védő fajtákból.

2014. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!