Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Magyar Vizsla kutyám néha...

A Magyar Vizsla kutyám néha süketet játszik mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy lakásban és udvaron teljesen behívható minden probléma nélkül. Amikor erdőbe viszem sétálni, és póráz nélkül akkor szépen jön mellettem. De amikor kiérünk egy mezőre, és mondom neki hogy futhat akkor egyszerűen nem lehet behívni. A "hozzám vezényszóra otthon mindig hallgat, és még az erdőben séta közben is ha túl messzire megy és behívom, odajön mindig. De ez futkározás közben nem megy. Mindig visszajön egy idő múlva, de én azt szeretném. hogy parancs szóra jöjjön. Valamint ha nagyon messzire megy elfutok a másik irányba akkor fut utánam gy idő múlva. De nekem ez így nem jó, biztos behívást szeretnék akár futkározás közben is. Valami ötlet, hogy mit rontok el? :/ Kutyasuliba járunk szocializáció miatt, majd később engedelmes csoportba is fogunk.

2017. márc. 10. 07:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ha odajön hozzám, mindig jutalom falattal dicsérem.
2017. márc. 10. 07:17
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Kérdezd meg a suliban, végtére is azért jársz oda, hogy segítsenek, nem? :)
2017. márc. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Csak óvatosan abban az erdőben. Nehogy lelőjje egy vadász.
2017. márc. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Ne hagyd neki, hogy süketet játszon. Azonnal zökkentsd ki belőle.
2017. márc. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
de amikor elfut, hogyan zökkentsem ki? :) rendben meg fogom kérdezni:)
2017. márc. 10. 10:57
 6/16 A kérdező kommentje:
most vége a vadász szezonnak, azért engedem el:) apukám vadász, azt mondta ahol én szoktam futtatni a réten ott nem jár vadász, házak vannak a környékén:)
2017. márc. 10. 10:58
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Amíg nem tudod visszahívni, ne engedd el, ez lenne az alap. Hosszú póráz és sok gyakorlás, kapcsolatrendezés, satöbbi. A suliban segítenek :)
2017. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sokat gyakorolunk most is, de pórázon bármikor be tudom hívni.
2017. márc. 10. 16:52
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Hosszú pórázzal(min 10 méter) gyakoroljatok.Ha szeretnéd visszahívni,és nem jön,lépj a végére.Ne vonszold magadhoz,csupán zökkentsd ki,és érd el,hogy ő jöjjön oda hozzád!Dicsérd meg,ha sikerült.

Illetve jó módszer az,hogy séta közben néha elbújsz a kutya elől,vagy hirtelen megfordulsz,ezzel is azt a tudatot ébresztve benne,hogy te bármikor eltűnhetsz,neki kell figyelni rád.

Plusz,ha nem jön,akkor kezdj el rohanni a másik irányba.Egy idő után észreveszi,hogy messze vagy,és ha utánad fut és odamegy,dicsérd meg.


Ezeket gyakoroljátok,remélem beválik.c:

2017. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy az én kutyám is jó alkalmi süket,de ezeket gyakoroltuk,meg jutalomért bármikor képes hozzám rohanni.c:
2017. márc. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!