Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről a...

Hogyan szoktassam le erről a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves mopsz kutyusom,az ágya az én ágyammal szemben van,másfél hete minden áldott éjjel nem sokkal elalvásom után,feljön az ágyamba,és csak azt veszem észre,hogy ott horkol,akárhányszor leteszem a saját ágyába annyiszor jön vissza,és most már meguntam és segítséget szeretnék kérni,hogy,hogyan tartsam őt a saját ágyában.Nem mintha,zavarna,de szerintem nem egészséges egy kutyával együtt aludni,meg szerintem ez nem jó szokás,meg attól is félek,hogy ráfekszem és kinyomom a belét szegény jószágnak.A válaszokat köszönöm.

2017. márc. 10. 21:39
 1/1 anonim ***** válasza:
78%

Ne rakd le. Zavard le, de úgy, hogy legközelebb eszébe se jusson felmenni. És a saját lábán közlekedjen, ne röptesd, ne csináld meg helyette - képzeld azt, hogy bernáthegyi, és nem tudod emelgetni.

Az időzítés is fontos: amint megérzed/hallod, hogy felmászik, vagy csak fel akar mászni, azonnal pattanj fel és üvöltsd le a fejét, zavard vissza a saját ágyába. Minél hirtelenebb a reakciód, annál hatásosabb lesz, a meglepetésnél nincs jobb kizökkentés :) De ha hagyod, hogy előbb kényelmesen elfeküdjön, aztán leteszed, abban neki egyrészt nincs semmi rosz, másrészt nem is azt kommunikálod vele, hogy ne jöjjön fel. Hiszen csak le van rakva, abban neki nincs üzenet (hiába mondod el neki magyarul, azt sajnos nem vágja :)).

2017. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!